Zasady dobrego dizajnu Hoff


> Zastanawiasz się czym tak naprawdę jest dobry dizajn i jak należy zorganizować przestrzeń, by móc się nią cieszyć? Lepiej nie możesz trafić!
Zapoznaj się z naszymi zasadami, dzięki którym w prosty sposób urządzisz swoje mieszkanie tak, by było praktyczne i piękne. Nie potrzeba wcale wielkiej wiedzy z zakresu projektowania, ani specjalnych umiejętności. Wystarczy, że będziesz podążać według naszych kolejnych podpowiedzi!

Nie chcemy mówić Ci, jak masz kreować Twoje otoczenie – ono ma być Twoje i Tobie przede wszystkim ma się podobać! Podpowiemy jedynie, na co powinieneś zwrócić uwagę, by żyło Ci się wygodnie i komfortowo w przestrzeni, którą będziesz kochać. Kochać naprawdę.Wracając do pytania o to, czym jest dobry dizajn…

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na dobry dizajn składa się wiele różnych cech, które sprawiają, że rzeczy w naszym otoczeniu stają się użyteczne, praktyczne, a przy tym wszystkim mocno zachwycają i przyciągają swoim wyglądem.

To trudne, ponieważ jak wiadomo gusta są różne, a każdy z nas w inny sposób może definiować piękno. Jednych zachwycać będzie nowoczesna, wolnostojąca wanna, innych zaś kabina prysznicowa z ogromną deszczownicą. Jedni wolą klasykę, inni są skłonni do eksperymentowania. I świetnie! To wspaniałe, że się od siebie różnimy! Niezależnie jednak od indywidualnych upodobań, jest jedna rzecz, która powinna łączyć nas wszystkich – dizajn.


Dobry dizajn nie dzieli. Dobry dizajn łączy.

Spaja w jedną całość wszystkie cechy, takie jak piękno, trwałość, użyteczność, oryginalność, funkcjonalność czy cena. I to wyłącznie od nas zależy, w jaki sposób cechy te będą objawiać się w przedmiotach, które wybieramy. Należy pamiętać o odpowiednim balansie pomiędzy poszczególnymi aspektami. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zaburzenie równowagi może prowadzić do tzw. „dizajnerskości”, co jest zupełnym przeciwieństwem dizajnu. Krótko mówiąc, skupiając się jedynie na części z wymienionych cech, w łatwy sposób można przesadzić.


Dlatego przydadzą się zasady!

Wiemy, że dobranie idealnych elementów wystroju wnętrz może sprawiać pewne trudności. Zebrane Zasady HOFF pomogą Ci odmienić Twoje mieszkanie, nie ingerując przy tym w Twoje upodobania. Dizajnu nie mierzy się gustami, ale indywidualnym uczuciem zadowolenia z przestrzeni, w której się przebywa. W HOFF znajdziesz to, czego szukasz i możesz mieć pewność, że będzie spełniać to reguły dobrego dizajnu. Już teraz poznaj pierwszą zasadę, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!


01.
Dobry dizajn
powinien być
ponadczasowy


zasady-hoff-870


Ponadczasowy – właśnie taki powinien być dizajn według HOFF. Oto pierwsza z naszych zasad, którą kierujemy się dobierając produkty oferowane w naszych Salonach. Wielu osobom zasada ponadczasowości w dizajnie może wydawać się zaskakująca. Jak bowiem dobry dizajn może być ponadczasowy, skoro powinien nawiązywać do aktualnych trendów? Oczywiście są pewne mody, które bez problemu zauważyć można zarówno w wystroju wnętrz, jak i innych dziedzinach życia. Czy nie na nich powinno opierać się projektowanie?


Trendy nie są niczym złym, ale…

Nie mówimy, że moda jest zła. Trendy wprowadzają powiew świeżości i stanowią pewien punkt odniesienia dla twórców i producentów. Trzeba pamiętać jednak, że to one pomagają wyróżniać się producentom na tle konkurencji. To z kolei sprawia, że niejednokrotnie stają się podstawą do tworzenia zbyt wymyślnych rzeczy, które tracą na użyteczności lub innych cechach, wspólnie składających się na dobry dizajn.


Trendy mijają, a dizajn zostaje

Są przedmioty zaprojektowane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu, których nadal używamy w niezmienionej formie. Na pewno każdy z nas kojarzy pewne meble czy akcesoria, które mimo upływu lat nadal pasują do wciąż zmieniającego wnętrza. Style przez lata się zmieniają, a ten jeden przedmiot w dalszym ciągu prezentuje się wspaniale. Jak to możliwe? To jest właśnie ponadczasowość dizajnu, którą mamy na myśli!


Dlaczego ta zasada jest aż tak ważna?

Nie bez powodu zaczęliśmy właśnie od niej! Ponadczasowość ma bowiem szczególne znaczenie zwłaszcza przy projektowaniu i urządzaniu kuchni czy łazienki. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że remont tych pomieszczeń to nie tania sprawa, a kolejne zmiany nastąpią prawdopodobnie za kolejnych kilkanaście lat. Dlatego tak ważne jest, by wanna lub prysznic, płytki ceramiczne lub gresowe, armatura i inne akcesoria były trwałe, solidne i piękne, niezależnie od upływającego czasu.


Wybrane dla Ciebie!

Wybierając produkty z oferty Salonów HOFF nie musisz martwić się o to, że kilka lat po remoncie coś nie będzie pasować do reszty. Wystarczy, że nam zaufasz – stoimy na straży dobrego dizajnu, a Twoją rolą jest jedynie wybrać te rzeczy, które Ci się podobają. Skup się na tworzeniu mieszkania swoich marzeń, a w razie potrzeby zdaj się na nas – na pewno pomożemy!

Kolejna zasada?
Poniżej ;)02.
Dobry dizajn
powinien być
dostępny
> Odkrywamy karty! To właśnie dostępność jest drugą cechą, którą umieściliśmy na liście Zasad Dobrego Dizajnu HOFF. Uważamy, że każdy ma prawo urządzić swoje wnętrze stylowo, niezależnie od tego w jakim jest wieku, jakiej jest płci oraz co najważniejsze – jakim budżetem dysponuje. Słowo „dizajn” już na wstępie kojarzy się z czymś drogim i skierowanym do wybranej grupy odbiorców. Na szczęście nie jest to prawdą, co chcemy udowodnić właśnie dzięki tej zasadzie!


Dizajn wcale nie musi wiele kosztować
To fakt – w Salonach HOFF znajdziecie rozwiązania na miarę każdego budżetu. Rozwiązania estetyczne i dizajnerskie. Nie ma mowy o słabej jakości i półśrodkach. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy w swoim domu ma łazienkę, a naszą misją jest to, by każdy mógł urządzić ją dobrze i tak, jak lubi – niezależnie od tego, jakimi środkami pieniężnymi dysponuje.


zasady-hoff-870

Dla każdego

Wbrew błędnym skojarzeniom, dizajn z założenia jest czymś, co ma służyć wszystkim, a nie jedynie wybranej grupie. Bez zróżnicowania i bez celowania w wąskie grupy odbiorców. Dizajn to nie luksus, a jeśli nawet jest tak rozumiany, to luksus ten powinien być dostępny dla każdego. Oczywiście – trendy i mody mają znaczenie, o czym wspomnieliśmy już przy okazji pierwszej zasady, jednak nie one są najważniejsze, a ludzkie potrzeby i użyteczność przestrzeni, z której na co dzień korzystamy.


Niższa cena nie znaczy niższa jakość

Oczywiście nie mamy na myśli tanich supermarketów budowlanych, w których to właśnie cena ma najwyższe znaczenie, a trwałość produktów schodzi na drugi plan. Tam trwa nieustanna walka o klienta i licytacja – kto da mniej. Nie o to chodzi! W Salonach HOFF proponujemy jedynie dokładnie wyselekcjonowane produkty, które wybieramy ze względu na różne kryteria, takie jak użyteczność, trwałość, piękno, a co najważniejsze – najlepszy stosunek jakości do ceny. Tylko w ten sposób możemy zaoferować produkty dla każdego, przy zachowaniu odpowiedniej równowagi.


Dla najbardziej wymagających

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że różnimy się między sobą. I właśnie dlatego dizajn dostępny w Saonach HOFF jest tak dobrany, by sprostał również najbardziej wygórowanym wymaganiom. Oznacza to, że w naszej ofercie znajdują się także produkty droższe – takie, które ujmują autorskim podejściem do projektowania, zachwycające nietuzinkowym wyglądem i niecodziennym podejściem do trwałości.


Od zaraz u nas

Rozejrzyj się po naszych wirtualnych półkach lub odwiedź nas w jednym z naszych Salonów. Wybierz to, co odpowiada Ci najbardziej i zabierz dizajn do swojego domu już dzoś! W czerwcu w naszym salonie za każdy wydany 1000 zł odbierzesz bon na 100 zł -  zapraszamy!


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?