Fuga Wąska 2kg Grafitowy 037 Atlas
Cena:15.52PLN / szt
Producent:
Atlas
Ilość:
Dostępność:PRODUKT NA ZAMÓWIENIE
w ciągu 24h poinformujemy Cię o terminie realizacji

ATLAS FUGA WĄSKA - drobnokruszywowa cementowa zaprawa do spoinowania (1 - 7 mm)

Fuga przeznaczona do okładzin z płytek w miejscach mokrych, wilgotnych i suchych, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Pozwala na fugowanie okładzin narażonych na odkształcenia (np. na ogrzewaniu podłogowym).

Główne właściwości:

   Do wszystkich formatów płytek ceramicznych, kamiennych i szklanych 
   Odporna na przebarwienia i wykwity, odporna na rozwój bakterii i grzybów
   Gładka, wysoce elastyczna, odporna na zabrudzenia i uszkodzenia
   Szczególnie polecana na trudne podłoża: np. tarasy, balkony i ogrzewanie podłogowe
   Do stosowania w budynkach mieszkalnych, usługowo-handlowych i użyteczności publicznej,

Przygotowanie podłoża
Szczeliny między płytkami należy starannie oczyścić. Powinny być one jednakowej głębokości - w trakcie układania płytek trzeba na bieżąco usuwać z nich nadmiar kleju. Spoinowanie można rozpocząć dopiero po stwardnieniu kleju, nie wcześniej niż po 24 godzinach od przyklejenia płytek. Stosując klej ATLAS MIG 2 lub ATLAS PLUS EXPRESS, spoinowanie można rozpocząć już po upływie 4 godzin. Bezpośrednio przed przystąpieniem do fugowania powierzchnię płytek należy oczyścić wilgotną gąbką, a także lekko zwilżyć same spoiny w celu ograniczenia i wyrównania chłonności podłoża.

Przygotowanie zaprawy
Materiał z opakowania wsypać do naczynia z odmierzoną ilością wody (proporcje podane w Danych Technicznych) i mieszać, aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Czynność tę można wykonać ręcznie, bądź mechanicznie. Masa nadaje się do użycia po upływie ok. 5 minut i po powtórnym wymieszaniu. Należy wykorzystać ją w ciągu ok. 2 godzin.

Spoinowanie
Masę należy wprowadzać głęboko i szczelnie w spoiny, za pomocą gumowej pacy. Pacę trzeba prowadzić w kierunku ukośnym do krawędzi płytek, trzymając ją pod kątem około 45° w stosunku do powierzchni okładziny.

Czyszczenie i pielęgnacja
Do czyszczenia okładziny można przystąpić po 10 – 30 minutach. Należy używać wilgotnych, twardych gąbek, o większych porach. Co najmniej przez 3 pierwsze dni wiążąca zaprawa nie może być narażona na opady atmosferyczne, niskie temperatury (poniżej +5 °C) i dużą wilgotność powietrza. Fugę należy chronić przed zbyt intensywnym wysychaniem. Aby zachować optymalne warunki wiązania zaprawy należy przez kilka pierwszych dni utrzymywać świeże spoiny lekko wilgotne, np. poprzez zraszanie lub przemywanie powierzchni czystą wodą. Rzeczywisty kolor fugi ustala się po wyschnięciu, po około 2-3 dniach.

Użytkowanie okładziny
Ruch pieszy możliwy jest po ok. 24 godzinach od fugowania. Jako dodatkowe zabezpieczenie przez zabrudzeniami zaleca się (po całkowitym wyschnięciu fugi, tj. po ok. 2 tygodniach) zastosowanie środka ochronnego ATLAS DELFIN.

Rodzaj:Fuga
Pojemność:2Kg
Kod producenta:37
Kraj produkcji:Polska
Szerokość spoiny:1 - 6 mm
Kolor:Grafitowy
Produkt z aranżacji w Salonie HOFF:Nie

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?