0

5 najciekawszych łazienkowych trendów

Dodano:2017-04-19
Kategorie:BLOG

Tak - dla niektórych z nas zbliżają się "remontowe" wakacje, a teraz może jest najlepszy moment na znalezienie inspiracji do zmian. Od kilku lat coraz większy nacisk – obok funkcjonalności przestrzeni w łazience - kładzie się na jej design i piękny wygląd. To już nie tylko ustronne, niezbędne w każdym domu pomieszczenie, ale reprezentatywny pokój, który ma być przytulny i odzwierciedlać gust i potrzeby właścicieli.

Na szczęście oba aspekty można pogodzić i połączyć w interesującą a zarazem praktyczną, wygodną przestrzeń. Przyjrzyjmy się więc wspólnie wybranym trendom aranżacji łazienek, które będą dominować na wiosnę i w lecie tego roku.
 

01. INDUSTRIALIZM
Ten trend sprawdzi się najlepiej w dużych pomieszczeniach, gdzie do zagospodarowania jest spora przestrzeń. A to dlatego, że styl industrialny wywodzi się z Ameryki, gdzie po zamknięciu wielu fabryk, zaczęto przerabiać je i dostosowywać do możliwości mieszkalnych. Ogromne hale, wysokie sufity, cegła i kamień były wymarzonym tłem dla wprowadzających się w nowe miejsca ludzi – głównie artystów, którzy tworzyli tam swoje mieszkania i pracownie. Ale czy trzeba mieszkać w opuszczonej fabryce, by móc zaaranżować wnętrze w podobnym stylu? ;) Oczywiście, że nie – wystarczy w sprytny sposób nawiązać do charakterystycznych industrialnych elementów, jak np. ściana przypominająca ceglany mur czy duży czarny grzejnik, który wygląda jak wprost wyjęty z hali fabrycznej!

02. KLASYCZNA BIEL
Niektóre trendy przychodzą i odchodzą, jednak są pewne klasyki, które były, są i prawdopodobnie będą sprawdzać się zawsze. I tak, jak w modzie synonimem elegancji i stylu jest czerń, tak w aranżacji wnętrz – a zwłaszcza łazienki jest biel. Na myśl o tym kolorze zapewne każdemu do głowy przychodzą przede wszystkim elementy ceramiczne (wanna, umywalka, bidet czy toaleta), a faktem jest, że coraz modniejsze stają się również akcesoria w bieli (baterie, dodatki, dekoracje), a także – jak od lat - płytki. Od najzwyklejszych kwadratowych, przez małe prostokątne, które przywołują laboratoryjny klimat, aż po wymyślne geometryczne wzory. Dominacja bieli nie powinna dziwić, gdyż jest to kolor uniwersalny, do którego bardzo łatwo dopasować inne elementy. Biel sprawdzi się szczególnie w małych pomieszczeniach, które dzięki jej obecności staną się większe… Przynajmniej wizualnie!

03. EKLEKTYZM
Łączenie ze sobą różnych kolorów, wzorów, faktur, a nawet stylów – wszystkiego, co na pierwszy rzut oka być może nie powinno być połączone. Dopasowanie w umiejętny sposób stworzy jednak zadziwiająco spójny efekt. Tak w najkrótszy sposób można opisać kolejny styl, który dosyć mocno wpisuje się w obecne i przyszłoroczne trendy. Decydując się na eklektyczne wnętrze trzeba mieć duże wyczucie smaku i stylu, by mówiąc wprost – nie przesadzić. Zbyt dziwaczne i wyszukane połączenia mogą sprawić, że wnętrze zamiast oryginalnego i zaskakującego stanie się po prostu kiczowate. I choć podobno o gustach się nie dyskutuje, lepiej o tym pamiętać! Zawsze można też zainspirować się naszymi aranżacjami i rozmowami z Doradcami w salonach HOFF.

04. PŁYTKI 3D
Zaokrąglone, faliste, abstrakcyjne – jakie by nie były ich kształty, wypukłe płytki zawsze nadadzą pomieszczeniu niezwykłego charakteru. Niezależnie też od tego czy zdecydujemy się na pokrycie nimi całej ściany czy użyjemy ich wyłącznie jako dekoru, na pewno ożywią wnętrze łazienki i nadadzą jej blasku. Ta druga cecha uwydatnia się szczególnie w momencie, gdy na wypukłości płytek pada światło. Promienie świetlne wydobywają piękno faktury, gra cieni nadaje wrażenia głębi i miękkości przestrzeni, a czasem nawet ruchu. Takiego efektu na pewno nie da się uzyskać z pomocą tradycyjnych płytek.

05. PROSTOTA
To ostatni z wybranych trendów, jednak niezwykle modny i popularny. Doceniają go bowiem posiadacze zarówno małych, jak i dużych łazienek. Pierwsi – ze względu na wygodę użytkowania urządzonego w ten sposób wnętrza. Drudzy natomiast mogą cieszyć się pięknem aranżacji, skupiając całą uwagę na jednym lub kilku wyróżniających się elementach wystroju. Uproszczone formy, jednolita kolorystyka, betonowe akcenty czy meble o wyjątkowych kształtach – to wszystko składa się na minimalistycznie urządzoną przestrzeń. Jeśli lubisz w łazience mnóstwo dodatków, przeróżnych dekoracji, to ten styl na pewno nie jest dla Ciebie. Jeśli jednak stawiasz na komfort użytkowania i piękno ukryte w prostocie – będzie to strzał w dziesiątkę!
Potrzebujesz więcej inspiracji?
Zajrzyj już teraz na nasz profil na Instagramie!
 

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?