0

5 najciekawszych trendów w dizajnie w 2017 roku

Dodano:2017-05-26
Kategorie:BLOG

 
... nawiązanie do żywiołów oraz zwrócenie uwagi na przyrodę i środowisko. Bezsprzecznie trend ten potwierdza się w kolorze roku wybranym przez Instytut Pantone. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o soczystej zieleni, która ma królować do końca roku, niedługo zaprezentujemy wpis poświęcony kolorze „Greenery" wzbogacony o nowe treści.  Tymczasem zaczynamy nasze TOP 5!


KOREK

Skąd w ogóle bierze się korek? To naturalny surowiec, otrzymywany z kory tzw. dębu korkowego – drzewa rosnącego w Afryce północnej i w południowych częściach Europy. Jego użycie w wystroju wnętrz wpisuje się więc doskonale w główny trend tego roku. Co więcej – natura pozostanie modna zawsze (co widać choćby na przykładzie drewna, które niezmiennie cieszy się niezwykłą popularnością).
Korek to nie tylko znane wszystkim tablice biurowe, to również wykończenia mebli, dodatków, a także całe ściany pokryte tym surowcem. Korek wyróżnia się teksturą, ciekawą barwą, ociepla wnętrze, a jego miękka powierzchnia jest nie tylko przyjemna dla oka, ale również miła w dotyku. Pomysłów na zastosowanie korka jest wiele, jednak najbardziej sprawdzi się jako praktyczny element w pracowni czy designerskie wykończenie różnych elementów wystroju.TERAKOTA
Terakota to nic innego, jak poddana odpowiedniej obróbce termicznej glina – mamy więc kolejne bezpośrednie nawiązanie do środowiska naturalnego. Materiał ten, podobnie jak korek, nadaje pomieszczeniu charakteru i ciepła. W 2017 roku zastąpi modę na skandynawskie chłody, powróci kojarzona z barwami ziemi i natury. I choć kojarzy się z mało subtelnymi okładzinami, nie dajcie się zmylić – przez ostatnie lata wiele się zmieniło i terakota pojawia się w coraz nowszych formach. Można wykorzystać ją jako wykończenie ściany w łazience, okładzinę kominkową czy użyć jej tylko jako niewielkiego akcentu w wystroju wnętrz.EKSAPIZM
Dość o materiałach – czas na zdecydowanie jeden z ciekawszych trendów tego roku, który można określić mianem „lifestylowego”. Eskapizm bowiem to słowo, które określa ucieczkę od problemów codzienności, relaks i oderwanie się od rzeczywistości.
Dużo pracy i mało czasu na odpoczynek? Każdy chciałby czasem odciąć się od tego wszystkiego i zaszyć się w spokojnym miejscu, gdzie w ciszy mógłby poczytać książkę czy po prostu poleżeć i pomyśleć. Pod ciepłym kocem, z kubkiem kawy, herbaty czy gorącej czekolady i mruczącym na kolanach kotem. Na te właśnie potrzeby odpowiada eskapizm.
Urządzając spokojny kącik w swoim domu, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki tak naprawdę ma on być? Czy wolicie wolną przestrzeń, a może szukacie małej skrytki, gdzie nikt z domowników nie będzie Wam przeszkadzał? Pytanie to jest dość ważne, bo odpowiednim miejscem może być zarówno specjalnie wyodrębniony kawałek salonu, jak i zaaranżowana wolna przestrzeń pod schodami, gdzie wystarczy wstawić mały fotel i lampkę do czytania. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Zobaczcie kilka inspiracji!HEKSAGON
Były materiały, był trend lifestylowy, przyszedł więc czas na najmodniejszy w 2017 roku kształt, który – co nie powinno zaskakiwać – również inspirowany jest naturą. Płytki w kształcie sześciokątów foremnych nawiązują do wyglądu plastrów miodu. Sprawdzą się zwłaszcza w łazience czy kuchni, ale także jako przełamanie nudy w salonie i przedpokoju. Z pomocą heksagonów łatwo wyróżnimy wnętrze, w którym dominują kwadraty i prostokąty.MEBLE MODUŁOWE
Meble modułowe dostępne są już na rynku od wielu lat. W dzisiejszych czasach, podczas gdy życie toczy się coraz szybciej, ich zastosowanie jest jednak coraz częstsze. Tego rodzaju meble to świetny pomysł szczególnie w małych wnętrzach – dzięki nim możemy zachować funkcjonalność pomieszczenia oraz nie marnujemy przestrzeni. Takie rozwiązania stają się też popularne w biurach czy miejscach publicznych. Dodatkowym plusem jest ich mobilność, a co za tym idzie łatwe przekształcenie przestrzeni.
Meble modułowe to nie tylko regały, których szerokość możemy kontrolować, to także półki z rozkładanym biurkiem czy nawet kanapy, które służą jako regał. Najciekawszym, a zarazem najbardziej praktycznym rozwiązaniem są specjalne podesty, pod którymi można ukryć materac wysuwany tylko na noc. W ciągu dnia można go wsunąć, a podest służy wtedy jako dodatkowa przestrzeń w pokoju.
To już koniec naszego zestawienia a po więcej inspiracji zapraszamy do Salonów HOFF
> Sprawdź też inną listę TOP5 przygotawaną specjalnie dla Ciebie!

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?