0

Artystyczne fototapety z kolekcji Mutuus od One Wall Design

Dodano:2022-08-28
Kategorie:BLOG

Autorka wpisu: Monika Turska

fototapety 3D


Ściany pokryte wyłącznie farbą są dość monotonne. Dlatego modne rozwiązania projektowe pozwalają i zachęcają do większej odwagi w aranżacji wnętrz. Ściana to doskonałe miejsce na fantazyjne tapety artystyczne, których inspiracją są najwięksi malarze lat 20-tych – Picasso, Degas, Modigliani, Wyspiański i wielu innych. Przedstawiamy Ci fantastyczną, oryginalną i śmiałą wizję, która pozwoli Twoim wnętrzom stać się prawdziwą galerią sztuki XXL. Poznaj kolekcję Mutuus od One Wall Design
.

Tapety ścienne czy fototapety – co wybrać?


Zarówno tapety, tapety na zamówienie, jak i fototapety ścienne służą temu samemu – aranżacji wnętrza za pomocą naklejenia wzoru na ścianę. W gruncie rzeczy dziś określenia tapeta i fototapeta stosuje się zamiennie, bo różnice zacierają się wraz z rozwojem technologii produkcji dekoracji ściennych w rolce. Tapeta ścienna opiera się głównie o powtarzalny motyw, którym możesz dekorować niemal wszystkie ściany w domu. Fototapeta natomiast opiera się na wysokiej jakości druku cyfrowym wzoru lub obrazu, który tworzy instalację artystyczną na dużą skalę.

Dziś fototapety do salonu i fototapety do sypialni są prawdziwymi dziełami sztuki, tworzącymi iluzję głębi, opowiadającymi historię i tworzącymi atmosferę całego wnętrza. Szczegółowa faktura i głębia fototapety 3D, a także fakt, że wzór i jego wielkość możemy indywidualnie dopasować do konkretnej ściany, sprawia, że fototapety zyskują coraz więcej zwolenników.


tapety art deco Mutuus


Kolekcja Mutuus Argentiera

 

Fototapety 3D, czyli technologia głębi


Jak uzyskać głębię, która nie wynika z iluzji trójwymiaru i drukowanej perspektywy samego wzoru? Jak sprawić, aby wzór pozostał graficznie subtelny i wyrafinowany, a fototapeta igrała ze światłem i cieniem? Na to pytanie odpowiedź znalazła marka One Wall Design.

Niezwykła kolekcja Mutuus inspirowana wielkimi dziełami sztuki malarskiej lat 20-tych powstała poprzez wysokiej jakości nadruk cyfrowy na winylowym podkładzie. Podkład ten ma głęboko tłoczone rowki różnej szerokości, dzięki czemu nadruk lekko wznosi się i opada, co w świetle nadaje mu dynamiki i pięknego efektu 3D
.

tapety 3d struktura


Kolekcja Mutuus – struktura tłoczonych prążków

 

Nowoczesne fototapety One Wall Design


Technologia i bezkompromisowość to dobre fundamenty dla każdej marki. A jeśli producent bierze na warsztat tapety ścienne, to dbałość o każdy szczegół staje się kluczem do sukcesu. Tak było z polską marką One Wall Design.

Są to oryginalne, niepowtarzalne projekty współpracujących z nami architektów, grafików i ilustratorów. W swoich pracach posługują się różnymi technikami i podążają różnymi drogami artystycznego wyrazu, aby każde wnętrze zamienić w fantastyczną podróż w nieodkryte zakątki czy wyobraźnię. One Wall Design to nowe podejście do klasycznego produktu, inna perspektywa tworzenia przyjaznych i indywidualnych przestrzeni.” – tak mówi o swojej marce Waldemar Kleczka, założyciel i dyrektor generalny One Wall Design.

One Wall Design tworzy fototapety z efektem głębi, które jednocześnie są produktem spersonalizowanym, bo są to fototapety na wymiar. Za każdym razem wzory dopasowywane są do wymiarów ściany Klienta. W zależności od potrzeb wzór jest skalowany lub kadrowany wg ustaleń z Klientem, lub projektantem
.

tapeta do łazienki
Kolekcja Mutuus Modolo

Tapety Mutuus to tapety winylowe o gramaturze 480 g/m2 stabilizowane za pomocą osnowy tekstylnej. Są odporne na zmywanie, na uszkodzenia mechaniczne, atestowane do stosowania w mieszkaniach i we wnętrzach użyteczności publicznej.

Innowacyjne jest w One Wall Design także podejście do stosowania fototapety w łazience. Nowatorska technologia DigiWet™ pozwala na stosowanie tapety w łazience, a nawet w kabinie prysznicowej przy bezpośrednim działaniu wody!

Nie znalazlaś płytek, które byłyby dostatecznie artystyczne i odpowiadały Twojej wizji wymarzonej łazienki? Zastosuj tapetę One Wall Design! O tym, jak urządzić łazienkę z tapetą, przeczytasz w naszym artykule.

 

tapeta artystyczna ptaki Mutuus Raminosa
Kolekcja Mutuus Raminosa

 

Fototapeta jak obraz – kolekcja Mutuus od One Wall Design


Projektanci i graficy współpracujący z marką One Wall Design wyszli z założenia, że każdy lubi i ceni epokę Art Deco, bo przecież jest fundamentem nowoczesnej myśli artystycznej we wnętrzach. I właśnie geniuszom pędzla artyści One Wall design składają hołd kolekcją Mutuus, a Ty możesz we własnym domu otworzyć prawdziwą galerię sztuki XX wieku.


tapeta drzewo
Fototapeta drzewo - kolekcja Mutuus Ballas

Jaką fototapetę wybrać? Wybór wzoru pozostawiamy Tobie – przecież wiesz, co lubisz. Jeśli nie możesz zdecydować się na jeden wzór – wybierz kilka! Fototapety 3D do sypialni niech będą esencją pięknych i kolorowych snów, a fototapety do salonu niech dają energię na cały dzień. Fototapety do przedpokoju dają połączenie z wszechświatem – możesz wybrać wzór drzewa. Taka fototapeta – drzewo – to uniwersalny symbol energii i sił witalnych.

Tapeta jak obraz – odkryj swoją sztukę wnętrz z kolekcją Mutuus
.

 

tapeta w kwiaty


Mutuus Ortacesus
Inspiracja wielkim geniuszem z Krakowa – Stanisławem Wyspiańskim. Pastelowe kwiaty, tak charakterystyczne dla malowideł okresu Młodej Polski ozdobią Twój salon i przeniosą Cię do świata pełnego koloru i pozytywnej energii.

 
Mutuus Nuoro
Kto nie zna tego pocałunku? Nikt, prawda? To chyba najbardziej znany motyw sztuki lat 20-tych – pocałunek pędzla Gustawa Klimta. Połączenie złota, mozaiki i szczytowej secesji to światowa klasa, która może zagościć w Twoim domu. Wybrałabyś ją do salonu, czy do sypialni?

 
Mutuus Velledoria
Genialny irlandzki ilustrator, znany z dzieł zdobiących poezje Edgara Alama Poe – Harry Clark, jest inspiracją powstania tej fototapety 3D. Wyraźne linie i przepiękne secesyjne hipnotyzujące detale to właśnie tapeta Valledoria. Doskonały wybór jako tapeta do sypialni, ale sprawdzi się równie dobrze w pokoju dziennym, gdzie zachwyci domowników i gości.

 

tapeta baletnica Degas


Mutuus Solanas
Subtelna, delikatna i zwiewna baletnica to znak rozpoznawczy malarstwa Edgara Degasa. Impresjonistyczna wizja ruchu i tańca w pastelowych chłodnych odcieniach w połączeniu z głębokimi tłoczeniami struktury fototapety do salonu zachwyci niejednego widza. Zaproś balet do siebie i tańcz codziennie we francuskim duecie z Mistrzem.

 

tapety artystyczne Kraków


Mutuus Perfugas
Kolorowy, wzorzysty i energetyczny obraz Edwarda Okunia, pełen symboliki i secesyjnych ukrytych znaczeń, jest inspiracją do fototapety Mutuus Perfugas. Zaproś do siebie tajemnicę i alegorię, pożegnaj nudę i oczywistość. Sięgnij po tapety artystyczne i wzór, który nie ma sobie równych.

 

tapety artystyczne Kraków


Mutuus Talana
Jeśli miała być kolekcja wielkiego malarstwa to Wielka fala w Kanagawie autorstwa Hokusai Katsushiko musiała znaleźć się w kolekcji tapet artystycznych Mutuus. Dynamizm, żywioł, nieprzewidywalność – to motywy energii idealne jako tapeta do łazienki i pod prysznic.

 

tapety artystyczne Kraków


Mutuus Thiesi
Belgijski malarz, czołowy surrealista Rene Magritte tworzył, jak na surrealistę przystało. Obrazy pełne marzeń sennych, alegorii i pięknych tęsknot są wyjątkowo wdzięcznym motywem dekoracyjnym. Polecamy szczególnie do wnętrz nowoczesnych, jako malarski akcent wśród morza minimalizmu.

 

tapety artystyczne Kraków


Mutuus Lanusei
Francuski postimpresjonista Paul Gauguin to nie tylko wielki przyjaciel Van Gogha, ale także, a może przede wszystkim miłośnik malarstwa pełnego koloru, którego głównym motywem uczynił piękno kobiet i wyspy Tahiti. Oryginał obrazu, który zainspirował twórców Mutuus do stworzenia tego wzoru, wisi w Londynie. A Ty możesz go powiesić we własnym salonie!

 

tapety artystyczne Kraków 
tapety artystyczne Kraków


Mutuus Donigala i Loculi
Jeśli secesja, to nie mogło zabraknąć mistrza z Czech – Alphonse’a Muchy. Unikalne walory artystyczne, perfekcyjna linia, aktorki, których wizerunek doprowadził do rangi arcydzieł i uwiecznił na plakatach znanych na całym świecie. W kolekcji Mutuus One Wall Design dziełami Muchy inspirowane są aż dwa wzory tapet.

 

tapety artystyczne Kraków


Mutuus Fertilla
Może mniej secesyjnie, ale nie mniej malarsko. Dzieło, które znają chyba wszyscy. Michał Anioł i jego bezbłędna interpretacja Stworzenia Adama na sklepieniu kaplicy Sykstyńskiej to dzieło wielkie. W kolekcji Mutuus przeniesiony został na tapetę ścienną motyw dłoni, dodatkowo udekorowanych motywami roślinnymi, a całość na tle głębokiej butelkowej zieleni. Każdy miłośnik sztuki przyzna nam rację – to fototapeta wybitna.

 

tapety artystyczne Kraków


Mutuus Irgoli
Obrazy Mogdilianiego są niezwykle charakterystyczne ze względu na oczy kobiet, które uwieczniał na swoich obrazach. Tapeta Mutuus Irgoli to melancholijna dekoracja, pełna głębokich odcieni zieleni i nostalgiczną tęsknotą do naturalnego piękna. Szczególnie polecana jako fototapeta do sypialni. Kto niechciałby zasypiać patrząc w oczy Mogdilianiemu..
.

 

tapety artystyczne Kraków

Mutuus Taccu
Jeśli tapety Mutuus wzorują się na sztuce Art Deco i modzie lat 20-tych, nie mogli pominąć kultowego wręcz looku ówczesnych flapperek, czyli kobiet, które zrewolucjonizowały modę i stylizowały się na chłopczycę. Krótko ścięte włosy, alkohol, kabarety, papierosy... To wszystko znajdziecie w pełnej koloru fototapecie Mutuus Taccu.

 

tapety artystyczne Kraków


Mutuus Onifari
Kto zgadnie czyje to dzieło? Jedni go kochają, inni... rozpoznają na pierwszy rzut oka! Picasso. Nikt wcześniej, ani nikt później nie malował tak dynamicznie, na przekór konwenansom i utartym schematom. Pełna energii i żywych barw tapeta Mutuus Onifari szczególnie polecana jest jako fototapeta do salonu, gdzie będzie mogła błyszczeć zarówno rano, jak i wieczorem.

 

tapety artystyczne Kraków

Kolekcja Mutuus Guspini


Przepych epoki lat 20-tych popularny jest nie od dziś i nic dziwnego, że motywy Art Deco pojawiają się we współczesnych wnętrzach. Jeśli zaciekawiła Cię kolekcja tapet Mutuus, zapraszamy do Salonu HOFF w Krakowie, gdzie możesz nie tylko zobaczyć, ale także dotknąć i sama przekonać się jak zachwycające są te fototapety artystyczne.

 


Kolekcja Mutuus Ballao

 

tapety artystyczne Kraków

Kolekcja Mutuus Cabras

 

tapety artystyczne Kraków

Kolekcja Mutuus Burceitapety artystyczne Kraków

Kolekcja Mutuus Bauneitapety artystyczne Kraków

Kolekcja Mutuus Artizo


tapety artystyczne Kraków

Kolekcja Mutuus Capoterra

tapety artystyczne Kraków

Kolekcja Mutuus Sardegna

tapety artystyczne Kraków

Kolekcja Mutuus Simius


tapety artystyczne Kraków

Kolekcja Mutuus Cuglieri

tapety artystyczne Kraków

Kolekcja Mutuus Dolianova

 

 

Zobacz powiązane artykuły

Zobacz najlepsze baterie umywalkowe w 2022 roku.
Poznaj bestsellerowe modele wanien wolnostojących.
Ranking 9 stylowych i trwałych produktów od topowych producentów.
Sztukateria. To jej poświęcony jest poradnik i katalog inspiracji. Niech Twoje ściany ożyją.

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?