0

Farby do metalu, emalie do metalu

(689 produktów)

Farba do metalu – jaką wybrać?

Metal to specyficzne tworzywo, solidne i wytrzymałe, z którego często wykonane są przedmioty w naszym otoczeniu. We wnętrzu domu będą to ościeżnice, karnisze czy wieszaki, natomiast na zewnątrz m.in. ogrodzenie, rynny, balustrady, a nawet blaszane dachy.

Metalowe elementy mają jednak swoje słabe strony. Narażone na długotrwałe działanie wilgoci, pokrywają się rdzą, a mocno absorbując promienie słoneczne, z czasem blakną. Mimo wszystko nie musisz ich od razu wymieniać. Za pomocą właściwej farby dasz im drugie życie.

Farba do metalu – kolory, na które warto postawić? Wszystko zależy od Twoich preferencji. Ciepłe brązy zawsze są w cenie, ale klasyczna czerń z pewnością będzie ładnie się prezentować. Jeśli wolisz jaśniejsze odcienie, zdecyduj się na biel lub beże. W zależności od tego, jaki efekt wizualny pragniesz uzyskać, możesz wybrać pełen połysk lub półmat.

Farba do malowania metalu – renowacja futryn i grzejników

Grzejnik możesz odnowić samodzielnie, ale musisz zastosować do tego odpowiednią emulsję. Farba do kaloryferów musi przede wszystkim tworzyć powłokę odporną na działanie wysokiej temperatury, minimum 40 stopni Celsjusza. Dzięki temu unikniesz jej żółknięcia, pękania czy łuszczenia się. Taka farba powinna dobrze kryć, cechować się solidną przyczepnością i wodoodpornością.

Metalowe futryny spotkasz najczęściej w starych mieszkaniach, ale współcześnie też mogą stanowić ciekawe rozwiązanie wnętrzarskie i alternatywę dla drewna. Farba do futryn metalowych – jaka będzie najlepsza? Podczas podejmowania decyzji kieruj się jej trwałością, wydajnością i łatwością w rozprowadzaniu. Przed nałożeniem farby pamiętaj, aby dokładnie wyczyścić powierzchnię i zmatowić ją papierem ściernym w celu nadania szorstkości.

Farby do metalu – nie daj się korozji

Farba podkładowa do metalu jest zazwyczaj używana do pierwszego lub drugiego etapu malowania, w zależności, czy zastosujesz farbę gruntującą. Nawet jej cienka warstwa powinna wystarczyć. Większość z nich to farby jednoskładnikowe na bazie alkilowej lub chlorokauczukowej.

Rdza nie tylko prezentuje się niezbyt estetycznie, ale przede wszystkim osłabia strukturę przedmiotu, dlatego warto jak najszybciej zatrzymać jej rozwój. Doskonałym rozwiązaniem będzie wtedy farba do metalu na rdzę, która zablokuje dostęp powietrza i wilgoci. Stworzy elastyczną i grubą pokrywę, skutecznie zabezpieczającą konstrukcję przed niepożądanym działaniem czynników zewnętrznych.

Fosforan cynku jest ważnym składnikiem, dzięki któremu farba na rdzę wykazuje tak duże właściwości antykorozyjne. Cynk jest pierwiastkiem niereaktywnym, który świetnie nadaje się do ochrony metalu.

Farby do metalu w Salonie HOFF

Rozpraw się z uporczywą rdzą i brzydkimi pozostałościami starej farby. Odśwież swoje metalowe przedmioty. Wszystkie niezbędne do tego narzędzia znajdziesz w krakowskim Salonie HOFF. 

Znajdujemy się przy ul. Kosocickiej 7, obok węzła wielickiego. Zajrzyj do nas, a zapewnimy Ci szeroki wachlarz farb do metalu od najlepszych producentów. Nasi eksperci chętnie udzielą Ci wskazówek i przedstawią bogatą ofertę farb dopasowanych do Twoich potrzeb. Zapraszamy!
RozwińZwiń
Filtry
PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?