Gres techniczny

Płytki do garażu
IOWA Gres Techniczny 30x30 Paradyż Classica Dostawa gratis
VIRGINIA Gres techniczny 30x30 Dostawa gratis
ARKANSAS Gres techniczny 30x30 Dostawa gratis
URAL – Gres techniczny 30x30 Dostawa gratis
Gres SP 14 SZARY  30X30 Dostawa gratis
Stopnica gresowa SP 04 BRĄZ  30X30 Dostawa gratis
REDO BEIGE – Gres szkliwiony 30x30 Dostawa gratis
KAROLINA – Gres techniczny 30x30 Dostawa gratis
Stopnica gresowa STTARTAN 6 33,3x33,3 Dostawa gratis
Stopnica gresowa SP 02 JASNY BEŻ/BRĄZ  30X30 Dostawa gratis
Stopnica gresowa STTARTAN 11 33,3x33,3 Dostawa gratis
Stopnica gresowa SP 13 JASNY BEŻ/SZARY  30X30 Dostawa gratis
REDO BROWN Gres szkliwiony 30x30 Dostawa gratis
Stopnica gresowa STTARTAN 5 33,3x33,3 Dostawa gratis
Stopnica gresowa STTARTAN 9 33,3x33,3 Dostawa gratis
Stopnica gresowa SP 15 CZARNY  30X30 Dostawa gratis
Płytka Podłogowa Gresowa Tartan 9 33,3x33,3 Dostawa gratis
Gres SP 04 BRĄZ  30X30 Dostawa gratis

39.90PLN / m2
W MAGAZYNIE
Gres SP 02 JASNY BEŻ/BRĄZ  30X30 Dostawa gratis
Stopnica gresowa SP 14 SZARY  30X30 Dostawa gratis
Gres SP 13 JASNY BEŻ/SZARY  30X30 Dostawa gratis
Stopnica Ural 30x30 Paradyż Kwadro Dostawa gratis
Gres SP 15 CZARNY  30X30 Dostawa gratis

Płytki gres techniczny – niezastąpiony materiał do zadań specjalnych

Są powierzchnie, które wymagają szczególnego pokrycia. W takich przypadkach świetnie sprawdzi się gres techniczny. Jest to odmiana płytki ceramicznej wykonana z gliny i drobno zmielonych kamionek szlachetnych, takich jak skaleń, kaolin czy kwarc. Później są one prasowane na sucho i w końcu wypalane w bardzo wysokiej temperaturze sięgającej 1200 stopni Celsjusza. Cały ten proces obróbki sprawia, że takie kafle gresowe są bardzo solidne i wytrzymałe. Posłużą Ci przez lata!

Płytki gresowe techniczne nadają się zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Będą idealne do pomieszczeń o wysokim natężeniu ruchu, np. galerii handlowych, dworców czy do biura. Bezproblemowo stawią czoła także trudnym technicznie warunkom i utrzymają duże ciężary, więc możesz zastosować je również w halach zakładów przemysłowych, kotłowniach, garażach i piwnicach. Są też często stosowane na tarasach, balkonach, schodach zewnętrznych i wewnętrznych.

Gres podłogowy – „pieprz i sól” w aranżacji

Z gresu technicznego wykonuje się okładziny na ściany czy parapety, ale najczęściej jest on położony na podłodze. Płytki gresowe podłogowe nierzadko są opatrywane nazwą „pieprz i sól” ze względu na rysunek drobnych ziaren, który przypomina mieszankę tych przypraw. Najpopularniejszymi kolorami są beżowy i szary, bo na takie właśnie barwy wypalają się stosowane surowce, jednak producenci oferują też produkty w różnych odcieniach brązu, granatu czy czerni.

Płytki gresowe na podłogę mają format kwadratu o wymiarach 30x30, choć można spotkać też nieco mniejsze 20x20. W kolekcjach można też znaleźć wąskie i długie na 7 metrów elementy na cokoły. Tego typu kafelki są zazwyczaj układane na dużych powierzchniach, ale dzięki swoim właściwościom ich montaż przebiega bardzo szybko. Trzeba jednak pamiętać, że aby zapewnić odpowiednią przyczepność płytek do podłoża, należy używać klejów cementowych czy klasy C2.

Płytki gresowe gwarancją trwałości

Gres techniczny łatwo wyczyścić. Trudne zabrudzenia, takie jak np. smar czy olej, schodzą bez większego problemu. Występuje on w trzech rodzajach: naturalnym (lekko chropowaty), polerowanym i strukturalnym (posiadający klasę antypoślizgowości R10 lub R11). Dzięki jednorodnej strukturze, ewentualne obtłuczenie płytki nie będzie widoczne.

Te kafelki są praktycznie nie do zdarcia! Cechują się przede wszystkim dużą wytrzymałością na ścieranie, ale też niebywałą twardością. Gres podłogowy jest bardzo nisko nasiąkliwy, a co za tym idzie, odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne – mróz, niskie temperatury, deszcz, śnieg czy promieniowanie UV.

Gres techniczny w Salonie HOFF

Jeśli potrzebujesz trwałych płytek, gres techniczny to strzał w dziesiątkę. Wygląda estetycznie, ale jego głównym wyróżnikiem są niezwykłe właściwości. W krakowskim Salonie HOFF zapewniamy szeroki wybór takich kafelków spośród produktów znanych i cenionych na rynku marek. 

Nasi eksperci pomogą Ci wybrać rozwiązania najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Znajdujemy się w Krakowie przy ul. Kosocickiej 7, obok węzła wielickiego. Zapraszamy!

Zastosowanie gresu

Gres stanowi jeden z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Swoją popularność zawdzięcza różnorodności wzorów i kolorów, oraz bardzo dużej trwałości. Płytki gresowe można układać zarówno na ścianach, jak i na podłogach, jednak ze względu na dużą twardość używa się ich zazwyczaj do pokrywania posadzek. Gresy możemy stosować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Gresy techniczne - rodzaje i wersje

Możemy wyróżnić kilka rodzajów gresów. Najczęściej stosuje się podział na gres techniczny, czyli nieszkliwiony, lub gres polerowany. Ten pierwszy, ze względu na swoją jednorodną strukturę, nawet w przypadku przetarcia, nie traci swojej pierwotnej, nasyconej barwy. Świetnie sprawdzi się zatem w pomieszczeniach często uczęszczanych, narażonych na szybką eksploatację, ścieranie czy zniszczenia. Na zewnątrz, gdzie panują trudniejsze warunki użytkowania i często brak zadaszenia też ten rodzaj wykończenia będzie miał swoje zastosowanie. Gres techniczny impregnowany będzie również doskonałym materiałem do wykończenia posadzek na tarasach, dużych balkonach czy w domowych pomieszczeniach gospodarczych. Gres techniczny w wersji matowej i polerowanej, gładkiej lub strukturalnej, w bardzo estetycznej i ciekawej kolorystyce. Gres techniczny charakteryzuje się największą trwałością. Projektanci polecają także wykorzystywanie gresów technicznych na zapleczach, schodach zewnętrznych, we wnętrzach biurowych i miejscach publicznych, takich jak sklepy czy hotele lub bary - tu idalnie pasuje błyszczący gres techniczny. W naszej ofercie znajdziedzie Państwo płytki podłogowe, stopnice i cokoły.

Salon Hoff zaprasza!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatym asortymentem Salonów Hoff, oprócz oferty gresów technicznych znadziecie Państwo pełny asortyment wysposażenia łazienek. Zapraszamy też do kontaktu z naszymi specjalistami - pomożemy dobrać rozwiązania dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb i zasosowań!

RozwińZwiń
Filtry
PLN -PLN
Statusy
Gatunek
Położenie
Pomieszczenie
Zastosowanie
Mrozoodporność
Rodzaj powierzchni
Kolorystyka
Kraj produkcji
Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?