Gresy techniczne

VIRGINIA Gres techniczny 30x30 Dostawa gratis
ARKANSAS Gres techniczny 30x30 Dostawa gratis
URAL – Gres techniczny 30x30 Dostawa gratis
Gres SP 14 SZARY   30X30 Dostawa gratis
Stopnica gresowa SP 14 SZARY   30X30 Dostawa gratis
KAROLINA – Gres techniczny 30x30 Dostawa gratis
REDO BROWN Gres szkliwiony 30x30 Dostawa gratis
REDO BEIGE – Gres szkliwiony 30x30 Dostawa gratis
Stopnica gresowa SP 15 CZARNY   30X30 Dostawa gratis
Stopnica gresowa STTARTAN 11 33,3x33,3 Dostawa gratis
Gres SP 02 JASNY BEŻ/BRĄZ   30X30 Dostawa gratis
Stopnica gresowa SP 04 BRĄZ   30X30 Dostawa gratis
Gres SP 13 JASNY BEŻ/SZARY   30X30 Dostawa gratis
Gres SP 04 BRĄZ   30X30 Dostawa gratis
Stopnica gresowa STTARTAN  6 33,3x33,3 Dostawa gratis
Gres SP 15 CZARNY   30X30 Dostawa gratis

Zastosowanie gresu

Gres stanowi jeden z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Swoją popularność zawdzięcza różnorodności wzorów i kolorów, oraz bardzo dużej trwałości. Płytki gresowe można układać zarówno na ścianach, jak i na podłogach, jednak ze względu na dużą twardość używa się ich zazwyczaj do pokrywania posadzek. Gresy możemy stosować wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Rodzaje i wersje

Możemy wyróżnić kilka rodzajów gresów. Najczęściej stosuje się podział na gres techniczny, czyli nieszkliwiony, lub gres polerowany. Ten pierwszy, ze względu na swoją jednorodną strukturę, nawet w przypadku przetarcia, nie traci swojej pierwotnej, nasyconej barwy. Świetnie sprawdzi się zatem w pomieszczeniach często uczęszczanych, narażonych na szybką eksploatację, ścieranie czy zniszczenia. Na zewnątrz, gdzie panują trudniejsze warunki użytkowania i często brak zadaszenia też ten rodzaj wykończenia będzie miał swoje zastosowanie. Gres techniczny impregnowany będzie również doskonałym materiałem do wykończenia posadzek na tarasach, dużych balkonach czy w domowych pomieszczeniach gospodarczych. Gres techniczny w wersji matowej i polerowanej, gładkiej lub strukturalnej, w bardzo estetycznej i ciekawej kolorystyce. Gres techniczny charakteryzuje się największą trwałością. Projektanci polecają także wykorzystywanie gresów technicznych na zapleczach, schodach zewnętrznych, we wnętrzach biurowych i miejscach publicznych, takich jak sklepy czy hotele lub bary - tu idalnie pasuje błyszczący gres techniczny. W naszej ofercie znajdziedzie Państwo płytki podłogowe, stopnice i cokoły.
 

Salon Hoff zaprasza!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bogatym asortymentem Salonów Hoff, oprócz oferty gresów technicznych znadziecie Państwo pełny asortyment wysposażenia łazienek. Zapraszamy też do kontaktu z naszymi specjalistami - pomożemy dobrać rozwiązania dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb i zasosowań!

RozwińZwiń
Filtry
PLN -PLN
Statusy
Gatunek
Położenie
Pomieszczenie
Zastosowanie
Mrozoodporność
Rodzaj powierzchni
Kolorystyka
Kraj produkcji
Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?