0

Jakie drzwi wybrać do mieszkania? Poznaj najpopularniejsze modele drzwi wewnętrznych 2019

Dodano:2019-06-10
Kategorie:BLOG

Autorka wpisu: Zosia Maj

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do mieszkania? Artykuł Salony HOFF


Dokonujesz gruntownego remontu i nie wiesz, na jakie drzwi się zdecydować? Jeśli szukasz drzwi wewnętrznych, warto rozważyć kilka istotnych czynników. Zostań z nami i poznaj najciekawsze opcje drzwi wewnętrznych DRE do nawet najbardziej wymagających wnętrz. W tym artykule poznasz:

1. Najpopularniejsze modele białych drzwi wewnętrznych od DRE w 2019 roku
2. Serię drzwi posiadającą najbogatsze możliwości personalizacji wyglądu
3. Drzwi niewidoczne – czyli bezprzylgowe drzwi w kolorze Twoich ścian
4. Drzwi przesuwne jako propozycja drzwi do małego mieszkania
5. Drzwi na wysoki połysk – nowoczesna ozdoba Twojego domu
Na koniec poznasz pytania, które ułatwią Ci odszukać drzwi doskonałe.

Zostań z nami i poszerz swoją wiedzę w niecałe 7 minut!


Wyzwania vs. rozwiązania

Wybór drzwi wewnętrznych do mieszkania lub domu, nie jest rzeczą prostą. Jako doradcy w tej dziedzinie, wiemy doskonale, że o wyborze konkretnych drzwi najczęściej decyduje ich wygląd. To ważne, aby drzwi trafiały w gust, a także odpowiednio współgrały z wyglądem wnętrz. Niemniej zaraz obok wyglądu, duże znaczenie powinna mieć również jakość drzwi. Decyduje o niej choćby typ konstrukcji i materiały wykorzystane do ich stworzenia. Kolejną istotną kwestią są indywidualne potrzeby, które najczęściej dyktują konkretne wnętrza, panujące w nich warunki i metraż.

Dzięki temu, że znamy potrzeby naszych Klientów, przygotowaliśmy artykuł, w którym wzięliśmy pod lupę zarówno walory wizualne drzwi wewnętrznych, jak i ich praktyczne zastosowanie. Wierzymy, że nasze propozycje zaspokoją szeroki wachlarz Waszych potrzeb. Zapraszamy do lektury!

1. Najpopularniejsze modele białych drzwi wewnętrznych od DRE w 2019 roku
Nie bez powodu temat białych drzwi postawiliśmy na 1 miejscu. Białe drzwi wewnętrzne to zdecydowanie najczęstszy wybór dokonywany przez naszych Klientów. Skandynawskie klimaty opanowały gusta większości osób. Ale biel ma też swoje praktyczne zalety – bez względu na nieplanowane zmiany remontowe – białe drzwi będą z reguły do wszystkiego pasować. Spośród szerokiej gamy białych drzwi dostępnych w naszym salonie, największym zainteresowaniem cieszą się 3 poniższe modele:

I. Drzwi EVEN
Skrzydło EVEN to drzwi lakierowane o konstrukcji ramowej z wypełnieniem z MDF. Cechą charakterystyczną drzwi są poziome, wąskie przeszklenia. Lakierowane drzwi mają tę zaletę, że ich powierzchnia wygląda wyjątkowo estetycznie. Lakier akrylowy UV sprawia ponadto, że drzwi wykazują dobrą odporność na uszkodzenia, a utrzymywanie ich w czystości jest wyjątkowo proste. W przypadku drzwi EVEN zarówno lakierowana powierzchnia, jak i wąskie szklenia sprawiają, że drzwi te należą do najchętniej wybieranych. Seria EVEN występuje w 4 wersjach kolorystycznych: biały, ecru, latte i popielaty.

 Drzwi Even, DRE - Salony HOFF

Drzwi wewnętrzne malowane Even, DRE

 
II. Drzwi BINITO
Jeśli jesteś zwolennikiem frezów i chcesz mieć bogate możliwości wyboru, to konieczne zainteresuj się serią skrzydeł Binito. Aż 14 opcji skrzydeł do wyboru to ilość, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Seria Binito posiada wypełnienie typu „plaster miodu”, natomiast rama wykonana jest z drewna iglastego. Wszystkie skrzydła Binito są malowane lakierem akrylowym UV, co czyni je wyjątkowo estetycznymi i praktycznymi w utrzymaniu. Tegoroczna oferta została wzbogacona o 3 nowe modele, które cechuje urozmaicone frezowanie i większe przeszklenia.

 Drzwi Binito, DRE - Salony HOFFOpcje drzwi wewnętrznych z serii Binito, DRE - Salony HOFF

Drzwi wewnętrzne Binito, DRE

 
III. Drzwi UNI 10
Seria Uni 10 ma tę zaletę, że jej design jest absolutnie minimalistyczny. Można by rzec, że ten minimalizm czyni drzwi Uni 10 mocno uniwersalnymi. I coś w tym jest. Drzwi charakteryzuje prosta budowa, brak zdobień i malowana powierzchnia. Wysoka popularność nowoczesnego stylu we wnętrzach sprawia, że to jedne z częściej wybieranych drzwi wewnętrznych w naszym salonie.

 Drzwi Uni 10, DRE - Salony HOFF

Drzwi wewnętrzne Uni 10, DRE

 
2. Drzwi wewnętrzne posiadające bogate możliwości personalizacji wyglądu
Po klasycznej bieli nadszedł czas na urozmaicenia. Istnieją takie serie drzwi, które dają nieograniczone możliwości personalizowania ich wyglądu. Taka jest m.in. seria drzwi Auri. Szeroka oferta 8 wariantów drzwi (z czego 2 modele stanowią nowość w katalogu na 2019 rok), pozwala na absolutną swobodę wyboru. Tym, co dodatkowo poszerza wachlarz produktów z serii Auri, są dostępne opcje kolorystyczne. Klienci mają do wyboru aż 23 dekory o różnym wybarwieniu i rodzajach trójwymiarowości (dekor DRE-Cell, dekor 3D).

 Drzwi Auri, DRE - salony HOFF  Modele drzwi Auri, DRE - Salony HOFF

Drzwi wewnętrzne ramowe Auri, DRE

 
3. Drzwi niewidoczne – czyli bezprzylgowe drzwi w kolorze Twoich ścian
Bywają takie pomieszczenia, do których przejście niekoniecznie wszyscy chcą eksponować. Przykładem tego może być spiżarka zlokalizowana przy kuchni. Praktyczność ulokowania tych dwóch pomieszczeń obok siebie nie zawsze jest z korzyścią dla wyglądu kuchni, jakiego nasi Klienci oczekują. W takim przypadku proponujemy innowacyjne drzwi bezprzylgowe SARA ECO. Drzwi bez progu i bez widocznych zawiasów? To możliwe! Skrzydło SARA ECO pozwala na całkowite zakamuflowanie przejścia do innego pomieszczenia. Wszystko to dzięki możliwości samodzielnego położenia na drzwiach tapety lub pomalowania ich na kolor ściany. Konstrukcja drzwi SARA ECO oparta jest o ościeżnicę aluminiową, którą można wmurować w ościeże lub obrobić płytami kartonowo-gipsowymi. To czyni ją całkowicie niewidoczną. W standardzie skrzydło z serii SARA ECO posiada budowę ramową z drewna iglastego, zaś wypełnienie tworzy „plaster miodu”.

Drzwi SARA ECO występują w dwóch wariantach:
 
> Wariant 1: Skrzydło i jego krawędzie mają zagruntowaną powierzchnię i są przygotowane do malowania lub tapetowania (np. na kolor ściany). Malowanie/tapetowanie drzwi dokonać należy we własnym zakresie lub można zdecydować się na tzw. „dekor malowany” z oferty standardowej.

> Wariant 2: Skrzydło i jego krawędzie oklejane są folią z grupy DRE-CELL (24 warianty kolorystyczne) lub z grupy dekorów 3D (5 wariantów kolorystycznych).

 Drzwi niewidoczne Sara Eco, DRE - Salony HOFF

Sara Eco, DRE - kolory dekorów - Salony HOFF

Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe Sara Eco, DRE

 
4. Drzwi przesuwne jako propozycja drzwi do małego mieszkania
Popularność niewielkich mieszkań zmusza wiele osób do dokonywania niestandardowych wyborów. Mały metraż często uniemożliwia zastosowanie typowych rozwiązań. Jest jednak na to rozwiązanie – drzwi przesuwne DRE. Jeśli interesują Cię drzwi wewnętrzne DRE dostępne w naszej ofercie, możesz zdecydować się na zakup praktycznie każdego modelu drzwi otwieranych w sposób niestandardowy. Wystarczy, że zamówisz je z opcją przesuwania (wyjątek stanowią wybrane modele skrzydeł z serii Vetro).

Systemy przesuwne drzwi DRE występują w 2 wariantach:

> NS – system montowany na ścianę
System charakteryzuje się specjalną prowadnicą montowaną na ścianie, po której przesuwane są drzwi.

 Drzwi przesuwne DRE - Salony HOFF

 
> NT – system montowany przy użyciu tunelu regulowanego
System NT pozwala na wsuwanie drzwi w specjalny tunel zamontowany w ścianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu drzwi całkowicie się chowają, co pozwala na swobodne stawianie mebli w ich pobliżu.

 Drzwi przesuwne, chowane w ścianę DRE - Salony HOFF

 

5. Drzwi na wysoki połysk – nowoczesna ozdoba Twojego domu
Drzwi z wysokim połyskiem to propozycja dla osób poszukujących awangardowych rozwiązań. Spośród wielu modeli skrzydeł o nowoczesnym stylu, największym zainteresowaniem cieszą się drzwi SILIA 10. Drzwi te pokryte są akrylowym laminatem połyskowym. Zaletą akrylowego laminatu jest estetycznie gładka powierzchnia i wytrzymałość na drobne zarysowania. Seria SILIA 10 posiada ponadto ciekawe opcje kolorystyczne, a także możliwość zastosowania wzorzystego motywu na obrzeżach skrzydła. Skrzydło w standardzie wypełnione jest płytą wiórową otworową.

 Drzwi połyskowe Silia 10, DRE - Salony HOFFDrzwi Silia 10, DRE - opcje kolorystyczne - Salony HOFF

Drzwi połyskowe Silia 10, DREWYBÓR DRZWI DOSKONAŁYCH W 4 KROKACH
Jeśli wybór drzwi wewnętrznych stanowi dla Ciebie trudność i nie wiesz, na jakie się zdecydować, odpowiedz sobie na 4 poniższe pytania:

Po 1-sze: W jakim stylu chcesz urządzić swoje mieszkanie / swój dom?
Zastanów się, jaki wygląd drzwi będzie najlepiej współgrał ze stylem Twoich wnętrz. Na tej podstawie zdecyduj się na adekwatny styl, kolor, a także rodzaj powierzchni – fornir, laminat, a może lakier? Pamiętaj, że powierzchnia odpowiada również za jakość (wytrzymałość na uszkodzenia), jak i efekt wizualny.

Po 2-gie: Rozważ wszelkie trudności podyktowane przez układ i metraż wnętrz
Jeśli już wiesz, że poszukujesz drzwi do małego mieszkania, rozważ montaż drzwi chowanych w ścianie, lub drzwi przesuwne montowane na prowadnicy. Chcesz zakamuflować przejście? Niewidoczne drzwi bezprzylgowe pomalowane na kolor ściany to doskonały wybór!

Po 3-cie: Ustal, na jakim stopniu wygłuszenia Ci zależy
Rozważ typy wnętrz – szukasz drzwi do sypialni, drzwi do łazienki, a może drzwi do pokoju dla dziecka? Na tej podstawie będziesz wiedzieć, z jakiego materiału skrzydła powinny być wykonane. Nie obawiaj się braku specjalistycznej wiedzy – nasi eksperci podpowiedzą Ci, jakie wypełnienie drzwi będzie najdogodniejsze.

Po 4-te: Zastanów się, czy zależy Ci na dopływie światła między wnętrzami
Np. do korytarza z pomieszczeń towarzyszących. Na tej podstawie zdecyduj, czy drzwi mają mieć szklenie (i jak duże), czy też chcesz z niego całkowicie zrezygnować.

Zapisz swoje uwagi na kartce. Z pewnością okażą się pomocne w dokonaniu trafnych decyzji zakupowych!


> Artykuł powstał we współpracy z polskim producentem drzwi wewnętrznych i zewnętrznych DRE.

 

Zobacz powiązane artykuły

Miętowa szarość, zgaszony morelowy beż czy intensywnie niebieski odcień oceanu to najmodniejsze kolory ścian tego roku. Jak gustownie wkomponować je w aranżację domu?
Zobacz, jak przygotować się do zakupu drzwi wewnętrznych. Wyjaśniamy proces krok po kroku, jak również najważniejsze pojęcia z nim związane.
Co to oznacza, że dobry dizajn musi być praktyczny?
Czym możesz zastąpić drewno w łazience? Mowa o płytkach drewnopodobnych, które z powodzeniem zastępują naturalne walory drewna, a poza tym są po prostu bardziej praktyczne.
 Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?