Kamień naturalny

Faktura natury

Ściany wyłożone naturalnym kamieniem to propozycja dla tych, którzy w wystroju wnętrza cenią sobie elegancję i oryginalność. Trwałość oraz różnorodność faktur i odcieni sprawia, że kamień naturalny będzie idealnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia – również jako akcent dekoracyjny.Właściwości kamieni dekoracyjnych, w zależności od ich rodzaju i wykończenia  pozwalają na uzyskanie ciekawych efektów: od intensywnej barwy i błyszczącej powierzchni kamienia polerowanego, po naturalną fakturę kamieni szczotkowanych. Kwarcyt, łupek, wapień, trawertyn, onyx – to kamienie, pojawiające się we współczesnych aranżacjach najczęściej. Każdy z nich posiada inne właściwości oraz szeroką kolorystykę, co umożliwia stworzenie zarówno klasycznego, stonowanego wnętrza, jak i awangardowej kompozycji. Nieregularna, anturalna faktura kamienia przyciąga wzrok i przełamuje konwencjonalny charakter monochromatycznych ścian.

Do nowoczesnych wnętrz

Naturalny kamień dekoracyjny doskonale sprawdza się w nowoczesnych pomieszczeniach. Ściana z kamienia naturalnego może stanowić piękny element ozdobny w kuchni i przedpokoju czy nawet w sypialni! Najczęściej stosowany jest jednak jako dekoracja pokoju dziennego. I nieważne czy użyjemy go jedynie do pokrycia niewielkiego fragmentu ściany, czy może całej powierzchni – na pewno doda uroku i stylu.

Pomysł z kamieniem w tle

Bardzo popularnym, a zarazem ciekawym rozwiązaniem jest pokrycie płytkami z kamienia dekoracyjnego ściany, na której wisi telewizor. Zazwyczaj to właśnie ta ściana jest najbardziej wyeksponowana, a użycie dekoracji z kamienia jeszcze mocniej wyróżnia daną przestrzeń. Najczęściej w tym celu stosuje się kamień dekoracyjny przypominającego białą cegłę lub bardzo modne ostatnio naturalne kamienie dekoracyjne o strukturze ciosanych desek. Drewnopodobny materiał idealnie nadaje się do salonu, gdyż dodaje ciepła i przytulnego klimatu.
W salonach HOFF znajdą Państwo najwyższej jakości okładziny kamienne m.in. renomowanego producenta Style and Stone, dzięki którym stworzą Państwo unikalne wnętrze na lata. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!
RozwińZwiń
Filtry
Statusy
Położenie
Pomieszczenie
Zastosowanie
Mrozoodporność
Rodzaj powierzchni
Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?