0
Klej do Styropianu i płyt EPS XPS 750ml CoblerDARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Cena:
27,50PLN / szt
Cena za 1 L - 36,67 PLN
Producent:
Cobler
Ilość:
Dostępność:W MAGAZYNIE
wysyłamy możliwie najszybciej

Klej do styropianu i płyt EPS XPS Cobler – czym jest i do czego służy?

Poliuretanowy klej w aerozolu marki Cobler przeznaczony jest do klejenia płyt z polistyrenu ekspandowanego oraz sturoduru do powierzchni wykonanych z typowego podłoża budowlanego, takiego jak tynk, cegły, beton i drewno. Stosowany jest podczas montażu płyt ociepleniowych w systemach wykonywanych metodą „lekko mokrą”. Pianka posiada wiele zalet, które sprawiają, że przeważa ona nad tradycyjnymi zaprawami. Wyróżnia się wygodną aplikacją wprost z opakowania, bez konieczności mieszania jej składników. Sprzedawana jest w gotowej postaci, w poręcznych puszkach, które łatwo przechowywać i transportować. Czas pełnego utwardzenia pianki do styropianu jest znacznie krótszy, przez co prace na budowie postępują szybciej.

Klej do styropianu pianka Cobler – właściwości i sposób użycia

Podczas używania produktu należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta oraz zasad BHP. Pracę należy rozpocząć przy sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz gdy temperatura na zewnątrz wynosi od 0oC do 30oC. Temperatura pojemnika powinna wynosić minimum 20oC. Nie należy doprowadzać do przegrzania puszki.
Sposób użycia:
  • Przed każdym użyciem kleju należy wstrząsnąć pojemnikiem kilkukrotnie. Zapewni to odpowiednie rozłożenie i zmieszanie składników produktu.
  • Do aplikacji kleju należy używać pistoletu do pianek. Nakręcić puszkę na pistolet.
  • Klej do styropianu w pistolecie nakładać na powierzchnię warkoczem o średnicy około 3 cm po obwodzie. Należy zrobić 5 cm odstępu pomiędzy warkoczami. Przerwa od krawędzi płyty powinna wynosić około 2 cm. Dodatkowo należy nałożyć jeden pas na środku płyty, w celu wzmocnienia wiązania.
  • Wszelkie korekty ustawienia płyt należy dokonać niezwłocznie po przyklejeniu do powierzchni. Wstępne wiązanie kleju następuje po 10 minutach od nałożenia. Dalsza praca przy obróbce możliwa jest po upływie 2 godzin.
  • Wydajność: Jedna puszka 750 ml wystarcza na pokrycie do 10m2 powierzchni izolacji. Może ona ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz chłonnego podłoża.
  • Podczas wykonywania prac w deszczu i w trakcie silnego wiatru należy stosować ochronę powierzchni w postaci siatek na rusztowania oraz podpór narożnych.
  • Po aplikacji wymagane jest wzmocnienie powierzchni za pomocą kołków do styropianu.
Przechowywanie:
Pojemnik przechowywać w pozycji pionowej, w pomieszczeniach suchych, dobrze wentylowanych oraz nienarażonych na nasłonecznienie i nagrzanie. Klej do styropianu w piance składować należy w temperaturze od +5oC do +30oC w szczelnie zamkniętym, oryginalnym opakowaniu.

W zestawie znajdują się rękawiczki jednorazowe PE.

 

Zastosowanie:Wewnętrzne, Zewnętrzne
Pojemność:750 ml
Czas schnięcia:10 min
Sposób Aplikacji:Pistolet do pian

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?