0

Postarzane podłogi symbolem trwałości

Dodano:2017-02-27
Kategorie:BLOG

Postarzane podłogi – jakość i design na lata

 
W salonach Hoff dostępnych jest wiele rodzajów postarzanych podłóg firmy Chapel Parket – holenderskiego producenta, który działa w branży od wielu lat. Chapel Parket to świetny wybór dla każdego, kto ceni oryginalny design i poszanowanie środowiska naturalnego. Podłogi powstają z najwyższej jakości drewna dębowego, a duże możliwości ich spersonalizowania sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie - mówi Jarek Dudzik, Sprzedawca Działu Podłogi Multisalon HOFF Kraków.

Design i doskonała jakość – tego połączenia pragnie każdy, kto projektuje, urządza, remontuje czy dekoruje mieszkanie. Chcemy, by wszystko w naszym domu było solidne, trwałe, a jednocześnie prezentowało się wyjątkowo przez długie lata. W tym wpisie skupimy się na absolutnej podstawie każdego wnętrza, czyli podłodze.
To właśnie ona, wraz z kolorem czy typem pokrycia ścian nadaje wnętrzu charakteru i stanowi jeden z ważniejszych elementów wystroju. Jako powierzchnia użytkowa, jest szczególnie narażona na zarysowania czy ścieranie. Warto więc przy wyborze podłogi zwracać uwagę na jej trwałość i wytrzymałość na różne czynniki takie jak starzenie się produktu czy odporność na uszkodzenia mechaniczne. 

Podłoga w stylu retro do nowoczesnego wnętrza wygląda lepiej niż dobrze


Co wybrać?
Biorąc pod uwagę – wymarzone przez wielu połączenie doskonałego wyglądu i świetnej jakości,  najlepszym wyborem będą podłogi postarzane. Niepowtarzalna, oryginalna powierzchnia oraz efekt „starości” to jeden z głównych elementów wyróżniających ten typ podłóg. Co jeszcze sprawia, że są one tak wyjątkowe? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie wraz z Jarkiem Dudzikiem – Ekspertem Działu Podłogi Multisalonu HOFF Kraków.

Małe dzieła sztuki
Każda z desek poddawana jest ręcznej obróbce, dzięki czemu staje się unikatowym „dziełem”, jest niczym wyjęta spod ręki mistrza. Firma Chapel Parket – producent, którego postarzane podłogi oferujemy – daje nawet możliwość uzyskania dodatkowych, dedykowanych uszkodzeń desek wedle pomysłu i wymagań Klienta tak, by powstała powierzchnia, która w 100% oddaje jego charakter. Elementy połączone ze sobą w jedną całość tworzą piękną układankę, która zachwyca i staje się ponadczasowa. – wyjaśnia doradca.

Łatwość użytkowania
Dzięki efektowi starej podłogi, ewentualne wypadki powodujące rysy czy inne drobne uszkodzenia stają się niezauważalne. Ciężko dostrzec, które z niedoskonałości powstały celowo, a które przypadkiem. Ta cecha mocno łączy się z samym procesem postarzania desek. W jego trakcie, poszczególne części drewna poddawane są uszkodzeniom mechanicznym – tak by powstały zagłębienia i inne niedoskonałości. Bo przecież tak właśnie wygląda stara, wysłużona podłoga.
Wielu Klientów zastanawia się,  czy przy tak specyficznym produkcie problemem może okazać się montaż, jednak niepotrzebnie – Chapel Parket montuje się w standardowy sposób. Istotną zaletą tych podłóg jest możliwość zamontowania ogrzewania podłogowego, dzięki czemu ich poziom praktyczności wzrasta - podpowiada nasz Doradca.Do wyboru, do koloru
W procesie tworzenia i nadawania desce właściwego wyglądu, można sprawić, by podłoga miała  odpowiedni kolor. Wędzenie czy obróbka termiczna to tylko dwie z kilku naturalnych metod uzyskania pożądanej barwy. Oznacza to, że możemy dopasować wygląd podłogi według własnego uznania, a wariantów kolorystycznych jest sporo.

Modne i uniwersalne
Podłogi postarzane to obecnie bardzo mocny trend w wystroju wnętrz. Powody są dwa. Po pierwsze modne jest łączenie ze sobą różnych naturalnych materiałów (kamień, drewno, miedź). Drugi powód wiąże się z uniwersalnością tego materiału. Dzięki niej,  postarzane podłogi pasują zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Stare drewno idealnie łączy się z bielą, cegłą czy czarnymi dodatkami – charakterystycznymi dla minimalistycznych, industrialnych wnętrz. Równie dobrze wyglądać będzie w starym domu z ogrodem i pięknymi meblami w stylu retro. Możliwości dopasowania jest naprawdę wiele!


✔ A czy wiesz?
Chapel Parket to zdecydowany numer jeden na rynku, w porównaniu do podobnych produktów tego typu. To coś jak Porsche wśród samochodów. Każdego, kto chciałby na własne oczy zobaczyć piękno prawdziwego drewna, zapraszamy serdecznie do naszych Multisalonów HOFF!


Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?