0

Praktyczna alternatywa dla drewna w łazience

Dodano:2017-05-30
Kategorie:BLOGWiele osób zastanawiając się nad aranżacją łazienki rozważa zastosowanie w niej naturalnego drewna. Ściany czy podłoga z tego materiału dodają każdemu pomieszczeniu ciepła, uroku i niepowtarzalnej naturalności oraz sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne. To bardzo istotne dla tych, którzy cenią w swoim domu miłe, intymne przestrzenie.

"Drewno jest bardzo trudnym i niewdzięcznym materiałem w miejscach, gdzie do czynienia mamy z dużą wilgotnością, a to sprawia, że mało kto ostatecznie decyduje się na jego użycie."

A co zatem uznamy za udany kompromis? Dobra wiadomość jest taka, że w takim przypadku nie trzeba wcale porzucać swoich marzeń o przytulnej łazience. Istnieje bowiem proste rozwiązanie, które rozwiązuje ten dylemat. Mowa o płytkach drewnopodobnych, które z powodzeniem zastępują naturalne walory drewna, a poza tym mają jeszcze jedną ważną cechę: są po prostu bardziej praktyczne.


Woda im niestraszna

Odporność na wilgoć to zdecydowanie największa zaleta płytek drewnopodobnych. Nie zniszczy ich woda, środki chemiczne czy częsta zmiana temperatur. Są proste w utrzymaniu, a wygoda podczas ich użytkowania jest porównywalna do komfortu związanego z zastosowaniem zwykłych płytek ceramicznych. Dzięki temu, płytkami imitującymi drewno możemy z powodzeniem pokryć ściany i podłogę nawet pod prysznicem, co wygląda bardzo efektownie.


Bogactwo wzorów

Egzotyczne drewno, jasny parkiet, a może mocno spękane deski z wyraźnymi słojami? Dzięki obecnym możliwościom, płytki ceramiczne mogą bez problemu naśladować różne rodzaje drewna. Dotyczy to nie tylko kolorystyki, ale również faktury i elementów charakterystycznych dla drewnianych powierzchni. To daje naprawdę wiele możliwości – od wystroju przypominającego starą, wiejską chałupę, po nowoczesne wnętrze w egzotycznym stylu.


Ponadczasowe piękno

Trwałość płytek ceramicznych sprawia, że mogą służyć nam przez naprawdę długie lata. Ale nie tylko to powoduje, że wybór płytek imitujących drewno to dobra decyzja. Drewnopodobne płytki są hitem ostatnich miesięcy i wcale nie trzeba martwić się o to, że ich urok wkrótce przeminie. W końcu drewno to materiał ponadczasowy i uniwersalny, a możliwości zestawienia go z innymi elementami wystroju są niemal nieograniczone!


Ale… Nie wierzcie nam na słowo!
Zobaczcie sami, jak dobrze wyglądają aranżacje z ich użyciem!
Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?