0

Remont? Z salonem Hoff będzie łatwiej.

Dodano:2018-05-24
Kategorie:BLOG


Nikt z nas nie lubi remontów. Kurz, brud i niespodziewane wydatki to nic przyjemnego. Nie musi tak być!
- Dobre przygotowanie, posłuchanie rady fachowców i  sprawdzone materiały – to przepis na sukces – mówi Piotr Stroński, ekspert od farb z salonu Hoff. Jak remont, to oczywiście malowanie! To łatwa z pozoru czynność, której niekiedy podejmujemy się sami. Wiąże się to z niższymi kosztami. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dobrzy fachowcy proponują bardzo odległe terminy.
- Z malowaniem powinniśmy poradzić sobie sami – zapewnia Piotr Stroński. - W naszej ofercie jest mnóstwo produktów, które pomogą uporać się nawet z największym remontem. Co ważne, krok po kroku podpowiemy jak i czym malować, by efekt był zadowalający – dodaje.
 
Wybierz odpowiednią farbę w salonie Hoff
Nie tylko biel!
Nie bez znaczenia, a może i najważniejszy jest wybór koloru farb.
- Mamy w swojej ofercie ponad 100 tysięcy kolorów! Możemy mieszając stworzyć własny, unikalny kolor, więc każdy znajdzie coś dla siebie – mówi nasz ekspert.
Jeszcze do niedawna panowała moda na kolory jaskrawe, dziś wybieramy raczej kolory „mysie”, szare, stonowane. Ale dalej w modzie jest pomalowanie jednej ze ścian na inny kolor, położenie farby strukturalnej lub położenie tapety. Do lamusa przeszły czasy, gdy wszystkie pokoje, ściany i sufity malowaliśmy na biało. W salonach Hoff dostaniemy oczywiście farby matowe, satynowe, lateksowe. Do wyboru, do koloru!
- Zanim wybierzemy farbę na nasze ściany, musimy  pamiętać, że na przykład farby matowe niwelują nierówności, a satynowe nadają się na ściany gładkie, dobrze wyszlifowane – podpowiada Piotr Stroński.
W ofercie nie brakuje też nowości rynkowych, jak np. farby redukujące poziom formaldehydu, który występuje w zanieczyszczonym powietrzu , czy też stuprocentowo ekologicznych produktów zmniejszających ryzyko występowania alergii u osób szczególnie na nią narażonych .
 
Remont wiosną, czy latem?
Przyjęło się, że remont należy wykonywać latem. Ale nie jest do końca to prawda. Wysokie temperatury wręcz mogą w tym zaszkodzić!
- Emulsje lubią wydłużony czas schnięcia. Otwieranie okien, robienie przeciągów, żeby farba szybciej schła, nie jest dobrym pomysłem – przekonuje Piotr Stroński z salonu Hoff. Dlatego należy bezwzględnie czytać instrukcje na opakowaniach oraz słuchać rad fachowców. Według nich, temperatura i wilgotność są bardzo istotnymi czynnikami wpływającymi na jakość powłok malarskich.


Dział podłóg w Salonie Hoff
Dobra podłoga, to gotowa podłoga
Przy okazji remontu, czy zmiany koloru ścian, warto też zastanowić się nad zmianą podłogi. Tym bardziej, że teraz to dziecinnie proste! Już dawno w ofercie są gotowe podłogi, które ułożymy w kilka chwil. To nie te czasy, gdy kupowaliśmy surowy parkiet, musieliśmy szukać fachowców do ułożenia podłogi, potem cyklinowanie i w końcu lakierowanie. Dziś podłogę ułożymy w jeden dzień!
- W naszej ofercie jest około 500 rodzajów paneli podłogowych, więc nie będzie problemu z doborem wzoru czy koloru, jaki pasuje do naszego pomieszczenia – mówi Monika Janik, ekspert od podłóg w salonie Hoff.
Oprócz paneli, w salonie Hoff znajdziemy również gotowe, olejowane i lakierowane już podłogi drewniane. Do ich położenia potrzeby jednak będzie fachowiec, bo ich ułożenie jest nieco trudniejsze niż paneli.
Jakie są trendy w podłogach?
- Minął już szał na podłogi egzotyczne typu merbau, czy wenge. Dziś króluje dąb. Wybieramy podłogi „chłodne”, w skandynawskim stylu – podsumowuj Monika Janik.
 
Dla lepszego efektu – nowe drzwi
Robiąc remont, czy odświeżając mieszkanie, należy pamiętać też o… drzwiach. Tak, aby pasowały do naszego nowego wnętrza. W salonie Hoff mamy do wyboru wiele różnych modeli: wypełnione tzw. plastrem miodu, płytą lub drewniane. Warto spytać fachowców, które drzwi będą nie tylko pasowały do naszych odświeżonych pomieszczeń, ale również będą na tyle trwałe, że z powodzeniem „wytrzymają” długie lata. Warto też pamiętać, że to drzwi będą tłumić hałas z pomieszczeń, więc na solidnych rozwiązaniach nie należy oszczędzać. Dlatego kupmy te najtrwalsze, najsolidniejsze, czyli z płyty lub drewna.
- Chętnie doradzimy i wybierzemy drzwi „szyte na miarę” - mówi Monika Janik. - Wiadomo, że drzwi to najrzadziej wymieniana rzecz w domu, muszą być trwałe, wygodne w użytkowaniu i solidne. My właśnie takie mamy – dodaje. Przeprowadzając remont, czy nawet niewielkie „odświeżenie” mieszkania, warto poradzić się fachowców i zaufanych sprzedawców. Zaoszczędzi nam to czas, pieniądze (zgodnie z zasadą: co tanie, to drogie) oraz pozwoli przeprowadzić remont szybko i sprawnie.

 

 

Zobacz powiązane artykuły

Co to oznacza, że dobry dizajn musi być praktyczny?
Zobacz, jak przygotować się do zakupu drzwi wewnętrznych. Wyjaśniamy proces krok po kroku, jak również najważniejsze pojęcia z nim związane.
Czym możesz zastąpić drewno w łazience? Mowa o płytkach drewnopodobnych, które z powodzeniem zastępują naturalne walory drewna, a poza tym są po prostu bardziej praktyczne.
Czym w najbliższym czasie będą zachwycać najmodniejsze łazienki? Jaka przemiana czeka nowoczesne łazienki 2020? Na to pytanie znamy już odpowiedź.Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?