0

Węże prysznicowe, węże natryskowe do prysznica

(75 produktów)
 
Wąż Prysznicowy Silverflex Cool Sunrise 28362GL0 Grohe DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy Isiflex 28272670 Hansgrohe DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy Silverflex Matowy Warm Sunset 28362DA0 Grohe DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy Silverflex Cool Sunrise 28388GL0 Grohe DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy Silverflex Matowy Warm Sunset 28388DA0 Grohe DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy 150 cm Chrom Y 023XCR Omnires DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy Fly 1500 mm Czarny Mat 0401001BM Emporia DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy 150 cm Czarny Y 023XBL Omnires DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy Silverflex Hard Graphite 28388A00 Grohe DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy 150 cm Złoty Y 028GL Omnires DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy Rio 1500 mm PVC Gun Metal 040100BN Emporia DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy 150 cm Czarny Mat Y 028BL Omnires DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy Fly 1500 mm Chrom 0401001CHR Emporia DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy Rio 1500 mm PVC Nikiel Szczotkowany 040100N Emporia DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Wąż Prysznicowy Fly 1500 mm Złoty 0401001GD Emporia DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-

Wyposażenie łazienki – na co zwrócić uwagę?

Jako podstawową część prysznica uważa się odpowiednio dobraną głowicę natryskową. Istnieją dwa główne rodzaje ręcznych głowic prysznicowych.

Pierwsza to głowica zamontowana na wężu prysznicowym. Głowica natryskowa tego typu jest zawsze używana w wannie lub pod prysznicem, chociaż zwykle można ją umieścić w kieliszku lub uchwycie do tradycyjnego zastosowania podwieszanego.

Drugi rodzaj ręcznej głowicy prysznicowej ma zarówno stałą głowicę do użytku pod sufitem, jak i ręczną głowicę natryskową. Ten typ jest doskonałym wyborem dla domów, w których wiele osób korzysta z prysznica lub wanny.

Głowica prysznicowa to jednak nie wszystko. Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu wyposażenia prysznica i łazienki?

Węże prysznicowe – właściwy dobór kluczem do niezawodności

Przy zakupie produktów do prysznica musimy wziąć pod uwagę także inne istotne elementy. Jednym z nich jest wąż prysznicowy. Podczas jego zakupu istotne jest, aby zwrócić uwagę na jego długość. Zbyt długi wąż do prysznica będzie niekorzystnie wpływać na wannę pozostawiając trwałe zarysowania na jej powierzchni. Zbyt krótki wąż do słuchawki prysznicowej też nie jest dobrym rozwiązaniem – za krótki wąż wpłynie negatywnie na komfort w trakcie korzystania z kąpieli/prysznica. Aby dokonać zatem trafnej decyzji, należy przed zakupem dokładnie przemyśleć, jaka długość węża będzie dla nas najlepsza. Wybór z pewnością nie będzie ograniczony. Na rynku bowiem dostępne są węże natryskowe o długości od 80 do aż 300 cm! Taka rozbieżność z pewnością ułatwi podjęcie właściwej decyzji.

Węże natryskowe – właściwe użytkowanie

W trakcie wyposażania łazienki istotne jest, aby zwracać uwagę na trwałość i niezawodność elementów na długi czas. W ocenie jakości produktów pomocni są nasi eksperci salonu HOFF, którzy na miejscu pomagają w doborze właściwego wyposażenia łazienki. Zanim jednak przystąpisz do zakupu, warto wcześniej zaczerpnąć wiedzy, którą chętnie dzielimy się, aby nasi Klienci podejmowali świadomych decyzji.

Z pewnością wiesz, że wężyk do prysznica to jeden z tych elementów, który najczęściej ulega awariom. Czy wiesz jednak z czego to wynika? Często z niewłaściwego użytkowania. Dopuszczanie do tego, by wąż był skręcony działa niekorzystnie na jego trwałość. Dochodzi do utrudnienia swobodnego przepływu wody, co powoduje zwiększenie ciśnienia, a w efekcie do niszczenia elementów. Nadmierne skręcanie się wężyka często wywołane jest jego zbytnią długością. Oczywiście są na rynku dostępne takie węże do prysznica, które temu zapobiegają. Posiadają one konstrukcję anti-twist, która zapobiega tworzeniu się załamań, co sprawia, że w wężyku nie dochodzi do nadmiernego zwiększania ciśnienia, a tym samym – jego pękania. Nie oznacza to jednak, że w czasie zakupu nie musimy zwracać uwagi na właściwą długość wężyka. To jeden z podstawowych czynników, jaki powinien być brany pod uwagę w trakcie zakupu, w związku z powyższym warto o tym pamiętać.

Węże prysznicowe - FAQ

Jakie są rodzaje wężów prysznicowych?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje wężyków prysznicowych:

> Wąż prysznicowy z tworzywa sztucznego – jego największą zaletą jest miękkie tworzywo, które zapobiega powstawaniu zarysowań na powierzchni wanny i prysznica. Zazwyczaj dostępne są one w dwóch wersjach: prostej rurki gumowej lub w formie oplecionej włóknem. W tym drugim przypadku, włókno sprawia, że elementy zyskują na trwałości dzięki zabezpieczeniu wężyka przed niechcianymi urazami mechanicznymi.

> Wąż do prysznica w metalowej osłonie – to najpopularniejsza wersja wężyka prysznicowego, którego cechuje wysoka dostępność. Produkt wyróżnia się ponadto trwałością, dzięki wytrzymałości na rozwarstwienia, a także jest dużo bardziej elastyczny w trakcie użytkowania, co z pewnością poprawi komfort w trakcie kąpieli.

Jakie są dostępne długości wężów prysznicowych?

Jak wspomnieliśmy wcześniej – rozbieżności długości wężyków prysznicowych są duże. Najpopularniejsze węże prysznicowe oscylują jednak w poniższych wymiarach:

 • wąż prysznicowy 80 cm
 • wąż prysznicowy 100 cm
 • wąż prysznicowy 120 cm
 • wąż prysznicowy 150 cm
 • wąż prysznicowy 170 cm
 • wąż prysznicowy 240 cm
 • wąż prysznicowy 300 cm

Jak dobrać długość węża prysznicowego?

Na właściwy dobór wężyka prysznicowego mają wpływ dwa czynniki:

> Pierwszym jest długość drążka prysznicowego, względem którego przelicza się, jakiej długości powinien być wężyk.

> Drugim ważnym czynnikiem jest wzrost osoby/osób, które będą korzystać z prysznica, a także osobiste preferencje użytkownika. Największą popularnością cieszą się wężyki prysznicowe o długości 150 cm. Stanowią uniwersalne rozwiązanie dla większości łazienek.

Cena wężyka uzależniona jest od jego długości i materiału, z którego został wykonany. Przykładowo najkorzystniej cenowo wychodzą wężyki wykonane z PCV i metalu. Wzrost ceny generują natomiast specyficzne wykończenia i zmienne szerokości wężyka (wężyk zwężany, złoty, anti-twist itp). Im droższy materiał, większa długość i specyficzne udogodnienia – tym cena wężyka jest wyższa. Dostępność różnorodnych opcji wężyków jest jednak tak duża, że z pewnością każdy znajdzie coś na własną kieszeń, co będzie idealnie pasować do łazienki.

Jak naprawić wąż prysznicowy?

Węże natryskowe, charakteryzuje prosta konstrukcja i niska cena. To sprawia, że każdy może sobie pozwolić na jego szybką i prostą wymianę bez konieczności wzywania hydraulika. Wymiana węża prysznicowego przebiega w kilku prostych krokach:

 1. Wyłącz wodę i przygotuj ręczniki. Przydadzą się podczas odkręcania wężyka, w którym pozostanie trochę wody.
 2. Odkręć głowicę słuchawki od wężyka. Pomocny może okazać się roztwór wody i octu w proporcji 50:50, który rozpuści ewentualny kamień utrudniający odkręcenie wężyka.
 3. Odkręć wężyk od źródła wody przy pomocy klucza francuskiego. Uważaj, aby nie porysować pozostałych elementów baterii prysznicowej!
 4. Wymień stary wężyk na nowy, upewniając się, że złącza są odpowiednio mocno dokręcone. Nie używaj nadmiernej siły, aby nie uszkodzić żadnych elementów.
 5. Jeśli zauważysz na głowicy prysznica osad w postaci kamienia, w szybki sposób pozbędziesz się go przy pomocy wcześniej przygotowanego roztworu z dodatkiem sody oczyszczonej. Możesz również wykorzystać do tego celu specjalnie dedykowanych detergentów do usuwania kamienia. Zanurz słuchawkę na kilka minut w roztworze do momentu całkowitego rozpuszczenia kamienia.
 6. Przykręć słuchawkę prysznicową i gotowe!

W Salonie HOFF proponujemy najwyższej jakości wyposażenie łazienek, a dzięki perfekcyjnej jakości oraz zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, dostępny w naszej ofercie asortyment charakteryzuje się zawsze trafionym wzornictwem i trwałością na lata. Oferujemy szeroką dostępność produktów pozwalających wykończyć mieszkanie pod klucz. Zapraszamy do Salonu Hoff w Krakowie. Nasi specjaliści służą radą i odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

RozwińZwiń
Filtry
PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?