0

Wspieramy lekkoatletkę z Krakowa

Dodano:2019-05-14
Kategorie:BLOG

Autorka wpisu: Zosia Maj

Grupa Heban została sponsorem brązowej medalistki Igrzysk Paraolimpijskich w RIO 2016, lekkoatletki z Krakowa – Anny Trener-Wierciak. Z dumą obserwujemy osiągnięcia Anny i cieszymy się, że możemy ją wspierać w sezonie letnim 2019. Zapraszamy do naszego artykułu, w którym podejmujemy rozmowę o zwycięstwach i wyzwaniach z utalentowaną paraolimpijką.


Anna Trener-Wierciak_wywiad_salon HOFF_grupa HEBAN

Berlin 2018 World Para Athletics European Championships – 3 miejsce skok w dal

Historia Anny
Ze sportem Anna była związana od dziecka. Od gimnastyki, jiu-jitsu, aż do lekkoatletki. – Sport od zawsze był moją bezpieczną przystanią. Z czasem stał się moją pasją, bez której nie wyobrażałam sobie życia. Ale jak sama mówi, miłość do lekkoatletyki początkowo była burzliwa. Tony wylanych łez i potu pozostawionego na tartanie to efekt wieloletnich starań w byciu lepszą od samej siebie.


Anna Trener-Wierciak_lekkoatletka z Krakow_wywiad_salon HOFF_grupa Heban

Anna Trener-Wierciak_wywiad_Grupa-Heban-salony HOFF

Upór i dążenie do celu sprawiły, że dziś może pochwalić się licznymi osiągnięciami w skoku w dal i w biegach sprinterskich w kategorii T38. Choć w 2012 roku zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane, Anna pragnie być oceniana przez pryzmat jej działań, pracy i wkładanego w sport serca – Nie robię nic większego czy lepszego niż każdy sportowiec. Każdy zmaga się z problemami, z kontuzjami. Każdy musi zmagać się z jakimiś słabościami.

Kiedy wspomina o słabszych chwilach, zawsze podkreśla ogromne wsparcie swojego pierwszego trenera Marcina Nowaka – Marcin nigdy nie pozwalał mi wątpić w siebie. Wyciągał mnie spod koca, kiedy próbowałam się poddać. To właśnie Marcin Nowak przygotowywał Annę na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku. – Długo walczyliśmy o kwalifikacje na Igrzyska w RIO. Kiedy przyszły przeszkody to właśnie on nie dał mi się poddać.

Choć marzeniem wielu sportowców jest zdobycie medalu podczas Igrzysk, brązowy krążek nie wyznaczył Annie limitu. Wręcz przeciwnie – miejsce na podium dodało jej siły i motywacji do przekraczania kolejnych granic i podbijania życiowych rekordów.

Anna Trener-Wierciak_paraolimpijka z Krakowa_wywiad-salon HOFF-grupa Heban

Sukces według Anny
Zapytana o swój największy sukces odpowiada bez namysłu: medal z RIO. Choć, jak sama wspomina, nie tylko medale przesądzają o jej poczuciu wygranej. Trudność przyznania się przed samą sobą do tego, że diagnoza choroby wymagała zmian, zajęło Annie kilka lat – Akceptacja i wyjście za bezpieczne granice, okazały się nie lada wyczynem. Było mnóstwo zagubienia i rozterek. Kim tak naprawdę mam być? Długo zajęło mi przyznanie się przed samą sobą, jak wiele się zmieniło.

Do 2015 roku Anna startowała w zawodach ze sportowcami pełnosprawnymi. Podjęcie rywalizacji w kategorii T38 dla sportowców z niepełnosprawnością, choć wielokrotnie przynosiło miejsca na podium, nie napawało Anny dumą. Ukrywała uczestnictwo i zwycięstwa przed swoim otoczeniem. W końcu nastał czas pracy nad samoakceptacją: – Teraz jestem już bardziej świadoma, zaczęłam słuchać swojego ciała i już częściej ze sobą współpracujemy :) Od dawna nie byłam na takim „pozytywnym głodzie”. Czuję, że mam tę moc.

Anna Trener-Wierciak_lekkoatletka_paraolimpijka z Krakowa_wywiad_salon HOFF_grupa Heban

Motto Anny
Sukces leży daleko poza Twoją strefą komfortu.

Anna Trener-Wierciak_wywiad z salon HOFF_grupa HEBAN_paraolimpijka

Zawody w sezonie letnim 2019, w których Anna weźmie udział:
05-07 Lipca 2019 – IV Para-lekkoatletyczny miting Kraków
18-21 Lipca 2019 – Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych Bydgoszcz
29-30 Sierpnia 2019 – IPC World Para Athletics Grand Prix Paryż Francja
14 Września 2019 – X Memoriał Kamili Skolimowskiej
02-15 Listopada 2019 – Dubai 2019 World Para Athletics Championships

Anno, trzymamy za Ciebie kciuki! Życzymy powodzenia i bacznie przyglądamy się Twoim kolejnym sportowym osiągnięciom!

Anna Trener-Wierciak_brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich_wywiad_salon HOFF_HEBAN

World Para Athletics Championships London 2017 – 3 miejsce skok w dal, 4 miejsce 200 m, 5 miejsce 100 m

 

> Sprawdź inne artykuły na naszym blogu!

 

 

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?