0

Wspieramy paraolimpijczyka

Dodano:2018-10-19
Kategorie:BLOG

Grupa Heban została sponsorem paraolimpijczyka Igora Sikorskiego w sezonie zimowym 2018/2019. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy wspierać Igora w kolejnym sezonie.

Igor Sikorski z medalem z Pyeongchang
Igor Sikorski

Historia Igora
Igor Sikorski (rocznik 1990) od 2007 roku jest osobą niepełnosprawną.  W wyniku wypadku i poważnego urazu kręgosłupa Igor porusza się na wózku inwalidzkim. Po okresie rekonwalescencji wyznaczył sobie nowe plany życiowe i zainteresował się sportem dla osób niepełnosprawnych. Jak pisze na swojej stronie "zrozumiałem, że wózek nie jest już ograniczeniem, a narty czymś, czym pragnę zająć się na poważnie." Igor trenuje także kolarstwo szosowe, co jest uzupełnieniem do treningu narciarskiego. Jest również instruktorem w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która aktywizuje ludzi po wypadkach, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Największe sukcesy
W 2012 roku Igor zdobywa tytuł Mistrza Polski w Narciarstwie Alpejskim Niepełnosprawnych w slalomie.  Uczestniczył także w Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Soczi  w 2014r. oraz w Pjongczangu w 2018r., gdzie zdobył brązowy medal w slalomie gigancie na monoski. > Obejrzyj Jego medalowy zjazd na paraolimpiadzie:Motto Igora
Igor przekonuje, że „bariery istnieją głównie w głowach”, a narciarstwo alpejskie może być sportem także dla osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach, czy niewidomych.

Igor Sikorski w akcji na stoku
Co to jest monoski?
Monoski to konkurencja Igrzysk Paraolimpijskich. Sportowiec siedzi w tzw. monoskibobie, zamocowanym na ramie ze specjalnym amortyzatorem. W trakcie zjazdu zawodnik utrzymuje równowagę przy pomocy dwóch bocznych kulonart, które służą również do inicjowania skrętu.

Zawody w sezonie 2018/2019, w których Igor będzie uczestniczył:
13-15 Grudzień – Puchar Europy St.Moritz
17-22 Grudzień - Puchar Świata Sella Neveadata
21.01-1.02 – Mistrzostwa Świata Kranjska Gora/ Sella Nevea

Powodzenia Igor! Hoff trzyma za Ciebie mocno kciuki!

 Igor Sikorski w akcji na stoku

> Wszystkie fotografie zawarte w artykule są autorstwa Bartłomieja Zborowskiego. > Sprawdź także inne nasze artykuły blogowe!
Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?