0

Bateria kuchenna - jaką wybrać i gdzie kupić? Strefa kuchni HOFF

Dodano:2022-09-25
Kategorie:BLOG

Autorka wpisu: Monika Turska


Głównym zadaniem, jakie ma przed sobą każda bateria kuchenna, jest dostarczenie wody w odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu. Ta funkcja nie zmieniła się od lat i przypuszczamy, że nie zmieni się nigdy. To co się zmienia, to estetyka, design, a przede wszystkim dodatkowe funkcje i funkcjonalności. Jak wybrać i gdzie szukać idealnej baterii kuchennej, która będzie z nami codziennie przez najbliższe długie lata? Z chęcią podpowiadamy.


Wygodne baterie kuchenne - funkcjonalność w kuchni


Bateria do kuchni czy kran kuchenny? Jaka jest różnica? Żadna. To jedno i to samo. Krany kuchenne to zwykle potoczne określenie, na które fachowcy i sieci sprzedażowe mają określenie bardziej formalne – baterie kuchenne. W Salonie HOFF w Krakowie wiemy czym jest armatura, bateria kuchenna i kran, także bez względu na to, jak nazwiesz swoją potrzebę, znajdziemy dla niej satysfakcjonujące rozwiązanie.

W Salonie Hoff mamy dedykowaną strefę kuchenną, gdzie oprócz wysokiej jakości zlewozmywaków, możesz zobaczyć jak zamontować baterię kuchenną, przetestować ją i sprawdzić różne rodzaje strumieni wody, aby jeszcze lepiej dopasować ją do swoich potrzeb i oczekiwań
.


Bateria kuchenna. Kraków Salon HOFF zaprasza.

Rozumiemy, że zanim wybierzesz się do nas, aby samodzielnie przekonać się o pełnej funkcjonalności, jaką daje nowoczesna bateria kuchenna, chcesz przekonać się na co jeszcze, oprócz wyglądu trzeba zwrócić uwagę wybierając baterie kuchenne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych modeli. Znalazła w nim miejsce bateria kuchenna Grohe oraz bateria kuchenna Deante. Dlaczego? Bo wiemy, że oprócz funkcjonalności poszukujesz też bezpieczeństwa użytkowania dla Ciebie i Twoich dzieci, oszczędności wody i energii, a także innowacji, które usprawnią Twoją codzienność. A te baterie kuchenne właśnie to gwarantują.

Dobrze jest, gdy duet bateria - zlew współpracuje zgodnie na rzecz Twojej wygody. Czy jesteś gotowa na poznanie baterii zlewozmywakowej, z którą spędzisz najbliższe kilkanaście lat?

Bateria do zlewu kuchennego - obrotowa wylewka


Bateria kuchenna to element, z którego korzystasz Ty i Twoja rodzina codziennie, nawet po kilka razy w ciągu dnia.

Gdy wybierasz nową baterię kuchenną kierujesz się jej urodą? To oczywiste – przecież musi pasować do aranżacji kuchni. Ale bierzesz też pod uwagę względy użytkowe. Dlatego zwróć uwagę na to, czy bateria sztorcowa do kuchni wyposażona jest w obrotową wylewkę, czyli element, z którego wypływa woda. Obrotowa wylewka zwiększa swobodę korzystania z kranu, pomaga łatwiej utrzymać zlew kuchenny w czystości, napełnić duży garnek wodą, a także umyć większe naczynia.
Bateria kuchenna Grohe Eurosmart Cosmopolitan to wysoka wylewka jednouchwytowa z systemem SilkMove i głowicą ceramiczną, co oznacza, że za pomocą jednej dźwigni ustawisz odpowiednią temperaturę i ciśnienie strumienia wody. Jednouchwytowa bateria oszczędza też więcej wody niż dwuuchwytowa – zużywa nawet o 30% mniej wody podczas regulacji temperatury. Model Cosmopolitan od Grohe ma oczywiście obrotową wylewkę, której zasięg to 150°.

 Kolejna bateria kuchenna z obrotową wylewką to Atrio Supersteel marki Grohe. To wysoka bateria kuchenna z dwoma uchwytami. Osobny kurek do zimnej i ciepłej wody wybierają zazwyczaj miłośnicy i właściciele kuchni w stylu retro. Głowica ceramiczna i wybór kąta obrotu 0° / 150° / 360° czynią z niej prawdziwą funkcjonalną ozdobę kuchni?

Bateria kuchenna z wyciąganą wylewką - praktyczna i wytrzymała


Czym jest bateria z wyciąganą wylewką? W dużym skrócie to połączenie wysokiej baterii kuchennej z obrotową wylewką i... prysznica. Wylewka wyposażona w perlator do baterii kuchennej, jest ruchoma i zamontowana na wężu. Gdy nie używasz wody, wąż ukryty jest w korpusie baterii i sam kran niewiele różni się od innych. Ale gdy zechcesz zwiększyć zasięg działania baterii, na przykład myjąc blachę do pieczenia, płukając sałatę i warzywa czy nalewając wodę do wysokiego garnka, wtedy wystarczy, że chwycisz za końcówkę wylewki i po prostu pociągniesz. Wówczas głowica z perlatorem wysunie się na odległość około 1,5 metra – w zależności od modelu baterii kuchennej, a Ty zyskasz więcej swobody.

Wybierając baterię kuchenną z ruchomą wylewką wybieraj tylko takich producentów, u których masz pewność, że elastyczny wąż nie zacznie przeciekać zalewając Ci kuchnię, a serwis posprzedażowy jest godny zaufania i ma wiele punktów obsługi w całej Polsce.

 Bateria kuchenna Aster polskiej marki Deante to nowoczesna bateria do zlewu kuchennego, która ma wylewkę w kształcie litery U z wyciąganą, praktyczną słuchawką. Posiada perlator lub aerator, który odpowiednio napowietrza strumień wody, aby był skuteczny, ale ograniczał zużycie wody.

 Bateria kuchenna Grohe Eurosmart Cosmopolitan to wersja z tej samej kolekcji, co wyżej opisywana bateria z obrotową wylewką. Z tą różnicą, że ten model ma obrót 360° oraz wyciąganą wylewkę, tak chętnie poszukiwaną w nowoczesnych kuchniach. Gwarantuje dwa rodzaje strumienia – klasyczny laminarny, oraz prysznicowy SpeedClean – dedykowany do mycia warzyw i opłukiwania naczyń.

 

Elektroniczna bateria kuchenna Zedra Touch od Grohe to prawdziwie nowoczesna bateria do kuchni. Ma oczywiście wyciąganą wylewkę z aż 3 rodzajami strumienia – laminarny, prysznicowy, i GROHE blade zużywający o 70% mniej wody. Ma także precyzyjne dokowanie wylewki do pozycji wyjściowej dzięki magnetycznemu złączu, kąt obrotu wylewki 360° oraz regulowany ogranicznik przepływu wody. Ale to jeszcze nie wszystko. Największym ułatwieniem i nowoczesną innowacją jest to, że możesz włączyć wodę w ogóle nie używając do tego uchwytu. Wystarczy, ze dotkniesz dłonią lub łokciem samej wylewki. Funkcja Touch uruchamia przepływ wody przez kontakt ze skórą!

 Najchętniej wyszukiwaną armaturą kuchenną jest bateria kuchenna czarna. Przygotowaliśmy zestawienie czarnych baterii kuchennych z wyciąganą wylewką.

Czarna bateria zlewozmywakowa Aster Deante to niezwykła bateria kuchenna. Oprócz pięknej formy i połączenia matowej czerni z miedzią – miedziane baterie są obecnie na topie – model Aster ma przyłącze do filtra wody. Oprócz „normalnej” wody z wodociągów możesz mieć dzięki niej przefiltrowaną, czystą i smaczną wodę prosto z kranu. Wystarczy, że przekręcisz miedziany pierścień na wylewce. 

Czarna bateria z wyciąganą wylewką Gerbera Deante ma perlator napowietrzający strumień wody i elastyczną wylewkę wygiętą w charakterystyczny łuk. Korpus baterii jest mosiężny, a wylewkę wykonano z elastycznego czarnego tworzywa. 2-funkcyjna słuchawka zmienia strumień z napowietrzonego na deszczowy.

 Conectto od Grohe to kolejna czarna bateria kuchenna z głowicą ceramiczną z funkcją SilkMove i regulatorem przepływu. Czarny elastyczny wąż santoprenowy stylowo podkreśla chromowany korpus baterii. Końcówka z magnetycznym mocowaniem ułatwia odkładanie wylewki na miejsce.

 Kolejną dwukolorową baterią kuchenną jest model Silia od Deante zaprojektowana przez Ewę Włodarczyk. Dynamiczny kształt, dwukolorowe wykończenie, ceramiczna głowica i wyciągana wylewka zostały wyróżnione nagrodą „wybór roku 2019”.

 


Złota bateria i bateria kuchenna z wyciąganą wylewką Kraków, Salon HOFF

Jaki kolor jeszcze jest w modzie? Złoto! Złota bateria kuchenna Essence Smart Control marki Grohe to bateria bez uchwytu. Wodę włącza się w niej pierścieniem na korpusie. Posiada przełącznik Smart Control, którym możesz regulować przepływ wody od EcoJoy aż do pełnego strumienia. Model także posiada wyciąganą wylewkę.

 Aby zamknąć temat kolorowych baterii kuchennych oto przed Tobą bateria kuchenna biała – model Lukrecja od Deante. Posiada wyciąganą wylewkę, aerator napowietrzający wodę i zmniejszający zużycie wody. To wysoka bateria szczególnie polecana jest do kuchni w jasnych, jednolitych kolorach lub całych w bieli.

 


 

Bateria podokienna, czyli bateria kuchenna składana 


Co zrobić, gdy zlew zamontowali Ci pod oknem? Miejsce świetne, dużo światła, ale co z kranem? A może jest bateria, która potrafi dostosować się do każdych warunków? Bateria podokienna, która składa się, gdy musisz otworzyć okno? Tak to model Abatible Tres. To jednouchwytowa bateria kuchenna, którą możesz złożyć, gdy tego potrzebujesz. 

 


 

Bateria kuchenna z filtrem 


Jeśli chodzi o innowacje w armaturze, to niemiecka marka Grohe nie ma sobie równych. Systemy kuchenne Grohe to woda odkryta na nowo. Najnowszy system GROHE blue home to nie tylko filtrowanie wody, to coś znacznie więcej.

Grohe blue home to Twoja własna schłodzona woda mineralna prosto z kranu. Tak, gazowana też! To propozycja ekonomiczna, ekologiczna i przede wszystkim zdrowa. Jednostka chłodząca wyposażona w filtr oraz dozownik CO2 sprawia, że za naciśnięciem jednego przycisku cała rodzina może napić się zdrowej i smacznej wody, taką jaką lubi najbardziej. Koniec z butelkami, koniec z kupowaniem wody! Do jednostki Blue Home możesz dodać także filtr Magnez + Cynk, który wzbogaci wodę o te minerały. Łagodzą skutki stresu, poprawiają pamięć, wspomagają pracę mięśni, biorą udział w produkcji insuliny i są niezbędne do regeneracji tkanek. To wszystko zapewni Twoim domownikom woda z kranu z systemem Grohe blue home. 
 

Możesz wybrać zestaw bateria z filtrem wody, lub pełen zestaw z jednostką chłodzącą, filtrem oraz dozownikiem bąbelków – z wylewką L lub wylewką C.

Taką jednostkę chłodząco-filtrującą możesz zobaczyć i przetestować w Salonie HOFF w Krakowie. Przyjdź i zobacz jak łatwo się ją montuje i jaki efekt daje. Filtr oraz wkład gazowy wymienia się niecałą minutę!

 


Bateria do kuchni Kraków Salon HOFF
 

Zobacz jak działa bateria kuchenna Grohe. Kraków zaprasza do Salonu HOFF.


W Salonie Hoff sprawdzisz także inną nowinkę techniczną od Grohe – system Grohe Red, który serwuje wrzątek prosto z kranu. Ale spokojnie – bateria ma dwa systemy grzania wody – jedna dźwignia służy normalnemu przepływowi ze standardową temperaturą do mycia naczyń etc. Drugi włącznik umożliwia Ci rezygnację z czajnika elektrycznego, bo za jednym kliknięciem serwuje wodę o temperaturze 100ºC.

Zapraszamy do Salonu Hoff w Krakowie, gdzie wyposażysz nie tylko swoją kuchnię, ale także łazienkę. Przyjdź i sprawdź co pasuje do Twojej koncepcji wnętrza. Jesteśmy tu dla Ciebie.
 

 

 

 

 


Zobacz powiązane artykuły


Poznaj najmodniejsze płytki do łazienki 2022 polskiej marki Ceramica Limone. Odkryj kolekcje, które trzymają fason na światowym poziomie.

Postaw na drewniane akcenty! Zobacz projekty łazienek z drewnem i zainspiruj się ciekawymi pomysłami aranżacyjnymi.

Dowiedz się, co zrobić, aby zmienić małą łazienkę w pojemne, ale i atrakcyjne pomieszczenie.

Dowiedz się, co to jest minimalizm i jak zgodnie z najnowszymi trendami urządzić modną i praktyczną łazienkę w duchu less is more!

 

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?