0

Drzwi prysznicowe przesuwne. Do jakiej łazienki pasują najlepiej?

Dodano:2021-05-17
Kategorie:BLOG

Autorka wpisu: Zosia Maj

Drzwi prysznicowe przesuwne – do jakiej łazienki pasują najlepiej?

Drzwi do kabiny prysznicowej mogą być przesuwne, składane, otwierane wahadłowo, na zewnątrz i do wewnątrz. W tym artykule skupimy się na zaletach drzwi przesuwnych. Pokażemy Ci, jak wygląda unowocześniona konstrukcja rolek i prowadnic z systemem płynnej regulacji w kabinach polskiego producenta Radaway. Podpowiemy też, w jakiej łazience kabina z drzwiami przesuwnymi sprawdzi się najlepiej. Poznaj przydatne wskazówki przygotowane przez ekspertów.


Drzwi przesuwne w kabinie – do jakiej łazienki?

Drzwi przesuwne mogą być zastosowane w każdej kabinie prysznicowej. Istnieją jednak łazienki, do których takie rozwiązanie jest szczególnie polecane. O jakich łazienkach mowa? Z całą pewnością warto rozważyć wybór drzwi przesuwnych do łazienki o bardzo małym metrażu. W małych łazienkach odległość między ceramiką i pozostałymi elementami wyposażenia potrafi być wyjątkowo niewielka. W takim wnętrzu otwierane na zewnątrz drzwi do kabiny mogłyby nie mieć dostatecznej przestrzeni i kolidować z pozostałymi elementami wnętrza. Drzwi przesuwne rozwiązują ten problem i nie stanowią przeszkody w wygodnym funkcjonowaniu.


Drzwi przesuwne w kabinie prysznicowej Furo KDD Radaway

Drzwi przesuwne w kabinie prysznicowej Furo KDD Radaway


Płynne przesuwanie i brak górnej prowadnicy

Drzwi przesuwne w standardowych kabinach prysznicowych osadzane są na rolkach. Ruchome może być jedno lub dwa skrzydła, które jeżdżą na górnej, dolnej lub obu prowadnicach. W kabinach Radaway mechanizm ten znacząco różni się od standardowych rolek obecnych w kabinach prysznicowych innych producentów. Mechanizm oferowany przez producenta Radaway działa wyjątkowo płynnie i został pozbawiony zbędnych przestrzeni utrudniających czyszczenie. Ponadto otrzymujemy estetyczne drzwi bezramowe pozbawione górnej prowadnicy. Taki zestaw zapewnia seria kabin Furo. Minimalistyczny wygląd pozbawiony topornych prowadnic i płynny system przesuwania oparty na rolkach zlicowanych ze szkłem sprawia, że łazienka z kabiną Furo prezentuje się lekko i wyjątkowo elegancko.

Seria kabin Furo zapewnia łatwość utrzymania mechanizmu w czystości, dzięki eliminacji zbędnych przestrzeni. Zlicowane ze szkłem rolki znajdują się po stronie wewnętrznej kabiny i wychodzą przed stały segment. Seria Furo RH pozwala z kolei przesuwać skrzydło na pełny wymiar wejścia, dzięki czemu użytkownik zyskuje też wygodne, przestronne wejście do wnętrza kabiny.


Rolki zlicowane ze szkłem w kabinach Radaway z systemem płynnej regulacji

Rolki zlicowane ze szkłem w kabinach Radaway z systemem płynnej regulacji


Wykorzystaj przestrzeń w pełni!

Modele kabin prysznicowych Furo świetnie prezentują się zarówno zamontowane bezpośrednio na podłodze, jak i gdy osadzane są na tradycyjnym brodziku. Dużą zaletą kabin Furo jest system niwelujący krzywiznę ścian. Szczególnie docenią to osoby mieszkające w blokach, gdzie niejednokrotnie ściany bywają nierówne. Jeśli zależy Ci na maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni w łazience, możesz zdecydować się na uchwyt do kabiny Radaway w formie wieszaka na ręcznik. Zamiast uchwytu pionowego, wybierz uchwyt okrągły, a zyskasz dodatkowe 30 mm na wejście do kabiny.


Typy uchwytów w kabinach prysznicowych z serii Furo Radaway

Typy uchwytów w kabinach prysznicowych z serii Furo Radaway

 

Przesuwne drzwi świetnie sprawdzają się nie tylko w przypadku kabin narożnych. Możesz śmiało zdecydować się na to rozwiązanie, jeśli Twoim prysznicem ma zostać… wnęka! Upewnij się jednak przed tym, czy wejście do wnęki z przesuwnymi drzwiami, będzie dostatecznie szerokie i komfortowe.


Drzwi wnękowe z czarnymi okuciami i okrągłym uchwytem. Seria Furo Black DWJ RH

Drzwi wnękowe z czarnymi okuciami i okrągłym uchwytem. Seria Furo Black DWJ RH


Prysznic we wnęce. Drzwi wnękowe Furo DWJ Radaway

Prysznic we wnęce. Drzwi wnękowe Furo DWJ Radaway


Dopasuj kolor okucia do łazienki

Dopasowanie kabiny prysznicowej do łazienki to nie tylko kwestia doboru jej wielkości, kształtu czy mechanizmów. Kabiny Radaway pozwalają także skupić się na wizualnych detalach, jakimi są kolory uchwytów, zawiasów i wsporników. Chromowane wersje wciąż zaliczane są do klasyków, które dopasują się do niemal każdego stylu łazienki. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by nadać kabinie bardziej charakterystycznego wyglądu.


Przestronna kabina prysznicowa z drzwiami przesuwnymi Furo KDJ Radaway

Przestronna kabina prysznicowa z drzwiami przesuwnymi Furo KDJ Radaway

 

Podobają Ci się łazienki z czarnymi detalami? Czarna kabina prysznicowa Radaway znakomicie odnajdzie się w loftowych i nowoczesnych aranżacjach łazienek.


Drzwi wnękowe z czarnymi profilami i elementami z serii Furo Black DWD Radaway

Drzwi wnękowe z czarnymi profilami i elementami z serii Furo Black DWD Radaway

 

Cenisz eleganckie wykończenie? Marzysz o złotych bateriach łazienkowych i chcesz, by Twoja łazienka w pełni prezentowała się unikatowo i efektownie? Dobierz złote okucia do kabiny Radaway i stwórz spójną kompozycję aranżacyjną w swojej łazience!


Złota kabina prysznicowa Furo Gold Walk-in Radaway

Złota kabina prysznicowa Furo Gold Walk-in Radaway


Kabina prysznicowa ze złotymi okuciami Furo Gold KDD Radaway

Kabina prysznicowa ze złotymi okuciami Furo Gold KDD Radaway


Kabina na wymiar? O tym musisz pamiętać!

Podczas zakupu kabiny prysznicowej, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na wszystkie, najmniejsze detale. Drzwi do kabiny otwierane i zamykane są kilka razy dziennie. Woda, kamień i detergenty mają z nią bezustanny kontakt, przez co wpływają na jej wygląd, higienę i wytrzymałość. Sama kabina to nie tylko element użytkowy, ale też część łazienki stanowiąca ozdobę wnętrza. Z tego względu warto zdecydować się na nowoczesne rozwiązania. Jeśli chcesz ułatwić sobie codzienne czyszczenie prysznica, marka Radaway posiada w standardzie kabiny pokryte powłoką hydrofobową EasyClean®. Powłoka utrudnia osadzanie się kropel wody na szkle, dzięki czemu nie tworzą się na niej nieestetyczne zacieki. Personalizacja kabiny z marką Radaway to sama przyjemność. W wielu modelach kabin Klienci mogą zdecydować się kolorowe okucia, dobrać kształt uchwytów, mogą zmienić kolor uszczelek, a nawet zdecydować się na laserowy grawer na szkle. Nie stanowią problemu dla producenta krzywizny ścian czy nieustawny układ łazienki.


Kabina prysznicowa Furo Walk-in z grawerem Bluszcz, Radaway

Kabina prysznicowa Furo Walk-in z grawerem Bluszcz, Radaway

 

Wszystkie udogodnienia w ramach personalizacji kabiny, zapewnia program Radaway „Na miarę”. Został on stworzony z myślą o łazienkach, które wymagają indywidualnego podejścia. Montaż kabiny pod skosem, obok słupa konstrukcyjnego czy w ciasnym kąciku obok muszli toaletowej – każda z tych sytuacji nie stanowi problemu, jeśli zdecydujesz się na spersonalizowaną kabinę z programu „Na miarę”. Kabina zaprojektowana przez ekspertów Radaway spełni zarówno warunki funkcjonalne, dostarczając wygody użytkowej, jak i estetyczne, dając poczucie idealnie dopasowanej kabiny do wnętrza.

 

Dopasuj kabinę prysznicową do swojej łazienki w Salonie HOFF

Podczas zakupu kabiny prysznicowej, bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na wszystkie, najmniejsze detale. Drzwi do Zmagasz się z nieustawną lub małą łazienką? Potrzebujesz kabiny, która spełni niestandardowe warunki i będzie jednocześnie odpowiedzią na Twoje potrzeby? Odwiedź Salon HOFF i zapytaj naszych Doradców o program Radaway „Na miarę”. Odwiedź naszą zakładkę Kabiny prysznicowe na wymiar i poznaj szczegóły programu.

Zobacz powiązane artykuły

Poznaj bestsellerowe modele wanien i zobacz, jak urządzić pokój kąpielowy.
Kiedy poznasz metodę "blokowania kolorów" dużo łatwiej przejdziesz przez proces projektowania łazienki!
Poznaj modele kabin prysznicowych Radaway w wielu kolorach profili i okuć!
Designerska i funkcjonalna łazienka, zamknięta zaledwie w kilku metrach kwadratowych...

 

 

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?