0

Grzałki do grzejników łazienkowych

(17 produktów)
Grzałka Elektryczna 600W Biała GREX.600W.WH Excellent DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Grzałka Elektryczna 600W Czarna GREX.600W.BL Excellent DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-

Jak działa grzałka do grzejnika łazienkowego?

Grzałka grzejnikowa stanowi element odpowiadający za dogrzewanie wody płynącej w grzejniku. Posiada elektroniczny regulator temperatury i wykonana jest z rurkowego elementu grzewczego. Tak wykonana grzałka jest odporna zarówno na zamarzanie jak i przegrzewanie. Nierzadko grzałka do grzejnika łazienkowego posiada czujnik temperatury panującej w pomieszczeniu, dzięki czemu odpowiada za utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniu. Grzałka do grzejnika montowana jest prostopadle względem tzw. „drabinek” i podłączana jest do prądu o standardowym napięciu 230V.

Grzałki elektryczne do grzejników łazienkowych – na co zwracać uwagę podczas montażu?

Przede wszystkim montaż powinien uwzględniać zasady bezpieczeństwa. Grzałka do kaloryfera łazienkowego nie powinna znajdować się blisko materiałów wrażliwych, takich jak: plastik, drewno czy inne łatwopalne materiały. Minimalna wysokość na jakiej grzałka do grzejnika łazienkowego powinna się znaleźć to 12 cm licząc od podłogi. Z kolei rekomendowana najmniejsza odległość od miejsc przepływu wody to minimum 60 cm. O tym, czy grzałka do kaloryfera łazienkowego może zostać zamontowana, przeczytasz w karcie technicznej dołączonej go grzejnika.

Grzałka do grzejnika – jaką wybrać?

Grzejnik rurkowy pozwala skutecznie ogrzać łazienkę, służy jako suszarka, a także pozwala stylowo ozdobić przestrzeń. Zaletą takiego grzejnika jest fakt, że można z niego korzystać przez cały rok. Warunkiem jest zamontowanie w nim odpowiedniej grzałki. O czym należy pamiętać podczas dobierania grzałki?

MOC GRZAŁKI

Najbardziej rekomendowana moc grzałki powinna stanowić ok. 70-80% mocy grzejnika spełniającego parametry 90/70/20 [°C] (temperatura wody, która zasila grzejnik / temperatura wody, która wypływa z grzejnika / temperatura powietrza ogrzewanego pomieszczenia).

METODA PODŁĄCZANIA

Aby grzałka do grzejnika drabinkowego mogła spełniać swoją funkcję, powinna być zamontowana prostopadle do rurek grzejnika. To zapewni odpowiednią cyrkulację czynnika grzewczego. Wyjątek stanowi pionowy grzejnik o małych gabarytach – w takim dopuszczany jest montaż w układzie równoległym do rurek grzejnika. Drugą ważną zasadą jest umiejscowienie grzałki. Należy ją zawsze montować do jednego z dolnych króćców przyłączeniowych (niedopuszczalny jest montaż grzałki obudową do góry!).

Grzałka elektryczna do grzejnika – alternatywne źródło energii

Początkiem i końcówką sezonu grzewczego (wiosna, jesień) zazwyczaj dom już nie jest tak ogrzewany, jak w okresie zimowym. Temperatura za oknem nie jest jednak jeszcze na tyle wysoka, by w każdym pomieszczeniu mogła panować dostatecznie komfortowa temperatura. Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń, w którym wyższa temperatura w pomieszczeniu jest szczególnie pożądana. Grzałka do grzejnika łazienkowego sprawia, że łazienka może być swobodnie dogrzewana wiosną i jesienią, kiedy kocioł lub inne źródło zasilania instalacji nie są już tak często (lub w ogóle) używane. Ponadto grzałka elektryczna do grzejnika łazienkowego pozwala na szybkie wysuszenie bielizny czy ręczników, nawet w okresie letnim. To czyni grzałkę niezwykle przydatnym urządzeniem pozwalającym korzystać w domu z alternatywnego źródła energii. Dopilnuj jednak, aby poza sezonem grzewczym zamknąć najniżej położony zawór (w przypadku instalacji krzyżowej lub bocznej) lub zawór termostatyczny ulokowany na zasileniu instalacji (w przypadku ulokowanej u dołu grzałki). To zapobiegnie krążeniu wody w instalacji. Pamiętaj, aby drugi zawór pozostawić otwarty. Czynnik grzewczy przez wzrost temperatury zwiększa swoją objętość. Uzyskana w tym procesie nadwyżka ciepła powinna zostać przejęta przez instalację centralnego ogrzewania. Ta sama zasada tyczy się grzałki do grzejnika pokojowego.

Profesjonalne grzałki elektryczne do grzejników łazienkowych kupisz w Salonie HOFF

O tym, jaką jakość powinna dostarczać Ci grzałka do grzejnika drabinkowego w Twojej łazience możesz zdecydować we wsparciu fachowców w Salonie HOFF. Nie musisz dysponować zaawansowaną wiedzą, ponieważ jesteśmy od tego, aby pomagać Ci w dokonywaniu jak najlepszych decyzji zakupowych. W Salonie HOFF w Krakowie na ulicy Kosocickiej 7, kupisz nowoczesne grzałki elektryczne do grzejników łazienkowych, dzięki którym regulacja temperatury na grzejniku w Twojej łazience będzie możliwa przez cały rok. Oferujemy grzałki elektryczne posiadające rozbudowane programatory, które pozwolą Ci dostosować ogrzewanie pomieszczenia do własnych potrzeb. Rekomendujemy urządzenia, których moc pozwoli Ci skutecznie i ekonomicznie ogrzać Twoją łazienkę, tak by korzyści płynące z posiadania grzałki podnosiły znacząco Twój komfort w sposób bezpieczny i efektywny.

RozwińZwiń
Filtry
PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka
Wykończenie

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?