0

Jak przygotować się do zakupu drzwi wewnętrznych? Przewodnik - krok po kroku.

Dodano:2019-09-09
Kategorie:BLOG

Autorka wpisu: Zosia Maj

Jak przygotować się do zakupu drzwi wewnętrznych krok po kroku.

Przygotowanie się do zakupu drzwi wewnętrznych pozwoli Ci dokonać go w taki sposób, aby zakupione drzwi spełniały 100% Twoich oczekiwań, a montaż przebiegł szybko i bezproblemowo. Zobacz, jak przygotować się krok po kroku.


KROK 1: Wybór modelu drzwi z oferty dostępnej w salonie HOFF
Poza aspektami wizualnymi zwróć uwagę na wypełnienie skrzydła. Zależnie od standardu wypełnieniem może być:
– tektura wyprofilowana jak plaster miodu,
– płyta wiórowo-otworowa,
– płyta wiórowa pełna,
– sklejka,
– drewno klejone warstwowo.
Tektura charakteryzuje się niskim współczynnikiem izolacyjności akustycznej oraz wysoką podatnością na uszkodzenia. Warto więc rozważyć zastosowanie lepszego jakościowo wypełnienia.
Zwróć również uwagę na materiał wykończeniowy. Płyty lakieruje się i powleka sztucznymi lub naturalnymi okleinami. Najtańszą, ale też najbardziej wrażliwą na wilgoć i uszkodzenia okleiną jest folia dekoracyjna. Najbardziej odporną – twarda okleina CPL czyli wielowarstwowy laminat zespolony klejami żywicznymi. W droższych liniach skrzydła i ościeżnice są lakierowane lub okleinowane fornirami drewnianymi.


KROK 2: Przygotowanie do spotkania z doradcą w salonie HOFF
Na spotkanie zabierz ze sobą plan pomieszczeń – najlepiej z zaznaczonym kierunkiem otwierania drzwi. Jeśli go nie posiadasz, możesz przygotować własnoręczny szkic. Pamiętaj też o zmierzeniu szerokości i wysokości otworów drzwiowych. Sprawdź również aktualną grubość ścian w poszczególnych otworach, a także zweryfikuj, czy w trakcie prowadzonego remontu lub budowy ulegnie ona zmianie. Zastanów się również, jaka będzie grubość podłóg.

KROK 3: Spotkanie z doradcą
W trakcie spotkania doradca omówi z Tobą Twoje potrzeby i na tej podstawie przedstawi Ci indywidualną ofertę na drzwi wewnętrzne. Aby być przygotowanym, zapoznaj się z zamieszonymi poniżej pojęciami związanymi ze stolarką drzwiową.

a) Omówienie Twoich potrzeb
W trakcie spotkania doradca zada Ci poniższe pytania:

> Jaki model i kolor drzwi Cię interesuje?

> Jaki ma być wymiar drzwi, a konkretnie ich szerokość?

> Jakie zawiasy wybierasz – przylgowe czy bezprzylgowe?

W drzwiach bezprzylgowych zawiasy są chowane, przez co nie widać ich po zamknięciu. Skrzydło wraz z ościeżnicą tworzy jedną płaszczyznę. Jeśli interesują Cię drzwi nowoczesne, wybierz rozwiązanie bezprzylgowe. Takie drzwi pozbawione są zbędnych detali, dlatego świetnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych.

W drzwiach przylgowych zawiasy są widoczne, a skrzydło nie tworzy jednolitej powierzchni z ościeżnicą. To modele tradycyjne, stosowane od zawsze w naszych domach. Drzwi klasyczne najczęściej wybierane są do wnętrz urządzanych w tradycyjnym stylu.

> Jaką stronę drzwi i kierunek ich otwierania wybierasz – drzwi lewe czy prawe?
Drzwi nazywa się lewymi jeśli otwierając skrzydło do siebie łapiesz za klamkę lewą ręką, a zawiasy są po lewej stronie. Natomiast jeśli zawiasy znajdują się po prawej stronie, a drzwi otwierasz prawą ręką to są to drzwi prawe.


> Jaką ościeżnicę wybierasz?
Ościeżnica jest dopasowana do drzwi, dlatego wybierając ją powinieneś podjąć decyzję czy decydujesz się na ościeżnicę stałą czy regulowaną, a w tym drugim przypadku, jaki będzie zakres jej regulacji.
 
Najprostsze typy ościeżnic, czyli ościeżnice stałe, możliwe są do stosowania tylko do wąskich ścian o grubości 6-10 cm. Montaż takiej ościeżnicy wymaga zwykle specjalnego wykończenia otworu drzwiowego oraz zakupu opasek maskujących.
 
Ościeżnicę regulowaną można montować pod warunkiem, że grubość muru przekracza 7,5 cm. Ościeżnice regulowane mają opaski, które obejmują ścianę z obu stron. Ościeżnica taka jest znacznie łatwiejsza w montażu. Przy wyborze ościeżnicy regulowanej zakres regulacji należy wybrać tak, aby grubość ściany mieściła się w zakresie regulacji ościeżnicy. Dla wartości granicznych wybiera się ościeżnicę o większym zakresie regulacji (przykład: dla ściany 18 cm odpowiedni będzie zakres 18-20 cm, a nie 16-18).

    
> Jakie dodatki wybierasz?
Pamiętaj, że wybór detali na samym początku pozwoli na przygotowanie precyzyjnej oferty. Najbardziej istotne kwestie to:

Klamka - istotny jest model i kolor klamki;
Zamek  - z kluczem, bez klucza, do toalety;
– Czy drzwi wymagają podcięcia lub tulei wentylacyjnych. Zwykle występują one w przypadku drzwi do pomieszczeń wymagających wentylacji np. łazienki, toalety, pralni, garderoby lub kuchni;
Dodatkowy trzeci zawias - zazwyczaj wymagane przy cięższych modelach drzwi. Ich zakup pozwoli na uniknięcie problemów eksploatacyjnych w przyszłości;
- Inne np. zamek magnetyczny montowany w przypadku zakupu drzwi bezprzylgowych.

b) Omówienie zagadnień związanych z montażem drzwi
Decydując się na montaż realizowany przez salon HOFF masz pewność, że drzwi zostaną w pełni dopasowane. W razie jakichkolwiek kłopotów np. uszkodzenia drzwi w czasie transportu albo wadliwego montażu, unikniesz trudnego i konfliktowego ustalania po czyjej stronie leży wina – producenta czy sprzedawcy. Pamiętaj, że zamawiając usługę montażu drzwi w salonie HOFF, całość zakupu zrealizujesz z wykorzystaniem niższej stawki VAT 8% zamiast 23%.

c) Kompleksowa oferta na zakup i montaż drzwi
Przedstawiona przez doradcę HOFF oferta powinna uwzględniać wszystkie aspekty związane z zakupem drzwi. Już w tym momencie możesz potwierdzić zamówienie. Jeśli jednak chcesz mieć 100% pewności, że podane przez Ciebie informacje były wystarczające, w kolejnym kroku firma montażowa zrealizuje pomiar w Twoim domu lub mieszkaniu. Jego celem będzie ostateczne potwierdzenie oferty.


KROK 4: Pomiar
Montażysta odwiedzi Cię i zweryfikuje podane przez Ciebie informacje. Dokona pomiaru otworów i grubości ścian. Pomiar nie powinien zająć więcej niż 30 minut. Po jego wykonaniu masz pewność, że zamówisz prawidłowy towar. W trakcie spotkania przedstawiciel firmy montażowej poinformuje Cię o wszelkich wymogach dotyczących przygotowania ścian i podłóg do montażu. Pamiętaj, że jeśli później zdecydujesz się na innych rodzaj wykończenia skutkujący np. powstaniem grubszej ściany, może to spowodować, że zamówiona ościeżnica nie będzie pasować do ściany.

KROK 5: Zamówienie
Zamówienie zostaje potwierdzone w momencie podpisania przez Ciebie umowy oraz wpłaty określonej w umowie zaliczki. Oczekiwanie na zamówiony towar może potrwać maksymalnie do 10 tygodni.

KROK 6: Montaż i odbiór drzwi
Kiedy zamówione przez Ciebie produkty dotrą do salonu HOFF, jego przedstawiciel skontaktuje się z Tobą celem umówienia terminu montażu.

Życzymy udanych zakupów i zadowolenia z nowych drzwi.


Dział Drzwi salonu HOFF
 
Tel. 12 651-87-24, 506-080-764
E-mail: salon@salonyhoff.pl

Zobacz powiązane artykuły

Czy dobre przygotowanie, rady fachowców i sprawdzone materiały to przepis na sukces?
Jeśli szukasz drzwi wewnętrznych, warto rozważyć kilka istotnych czynników. Zostań z nami i poznaj najciekawsze opcje drzwi wewnętrznych DRE do nawet najbardziej wymagających wnętrz.
Czym możesz zastąpić drewno w łazience? Mowa o płytkach drewnopodobnych, które z powodzeniem zastępują naturalne walory drewna, a poza tym są po prostu bardziej praktyczne.
W łazience spędzamy bardzo dużo czasu. Musi więc być ona nie tylko praktyczna, ale też ładna i komfortowa. Zwłaszcza wtedy, gdy pełni również rolę łazienki dla gości.

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?