0

Łazienka dla pary

Dodano:2018-09-13
Kategorie:BLOG

> Urządzamy łazienkę Katarzyny i Wojciecha w ich nowym domu. Nie od dziś wiadomo, że urządzenie łazienki idealnej wymaga trochę czasu i przede wszystkim doświadczenia. Przekonali się o tym Katarzyna i Wojciech, młode małżeństwo, które właśnie wykańcza swój niewielki nowy dom. Dom ma niecałe 60 metrów kwadratowych i jedną, ale dużą łazienkę.
 
Wybierz odpowiednią farbę w salonie Hoff

- Nigdy w życiu nie przypuszczałabym, że planowanie łazienki należy zacząć już na etapie fundamentów! Co prawda mieliśmy gotowy projekt domu, a w nim także i rozmieszczenie w łazience o nieco ponad siedmiu metrach kwadratowych wanny, umywalki i toalety, ale gdy przy wykopie fundamentów pojawił się od razu hydraulik, byliśmy zaskoczeni! - opowiada Katarzyna. - Spytał, w którym miejscu chcemy mieć te wszystkie sanitariaty, a ja zgłupiałam. Zdecydowaliśmy na szybko, że zostawiamy je w tym miejscu, w którym zaprojektował je architekt domu. Na całe szczęście okazało się, że rozwiązanie zaproponowane przez projektanta jest optymalne i pasuje idealnie.

Przyszedł czas na szczegóły.
Od wyboru wanien, umywalek, toalet może zakręcić się w głowie. Katarzyna z Wojciechem oglądali katalogi, odwiedzali sklepy i… nie mogli się zdecydować.
Ich łazienka ma ponad 7 metrów kwadratowych, zmieścić się w niej może naprawdę dużo, ale nie chcą jej zbytnio „zagracać”. O pomoc zdecydowali się poprosić dizajnerów z salonów HOFF.
- Wiadomo, że na etapie wykończenia wnętrz, liczy się każda złotówka. Chcemy, by nasza łazienka służyła na razie wyłącznie nam, ale by była możliwość w przyszłości, gdy pojawią się dzieci, dostawić kolejne szafki, czy mieć miejsce na kąpiel dziecka w wanience – mówi Katarzyna.

Wybierz odpowiednią farbę w salonie Hoff

Co na to projektanci HOFF?
- Łazienka jest dość duża, więc zmieści się w niej naprawdę sporo. Na razie rodzina jest dwuosobowa, więc wystarczy podstawowe wyposażenie. Proponuję jednak, by wygospodarować w niej miejsce na mopy, wiaderka i inne rzeczy potrzebne do sprzątania. Wszystko można zaprojektować tak sprytnie, że nie zabierze nam to dużo miejsca, a w schowku zmieści się wiele – mówi Sylwia Laska, dizajnerka Hoff. - Pani domu na pewno doceni takie miejsce.
Przy projektowaniu łazienki, z której korzystać mają w przyszłości również dzieci, trzeba wygospodarować miejsce na liczne szafki i szafeczki, które pomieszczą dziecięce skarby.
- Nie musimy od razu kupować wszystkich mebli, ale warto zostawić na nie miejsce – podpowiada Stanisław Zaleski, dizajner firmy Hoff.
O tym, jakie meble wybierzemy do łazienki, niech zdecyduje nasz gust, ale warto, by pasowały do całości!
A łazienkę, jak wiadomo, trzeba zacząć urządzać od doboru płytek na ścianach. Co prawda istnieje wiele innych materiałów, którymi możemy pokryć ściany, ale jednak to właśnie płytki są najbardziej uniwersalnym materiałem wykończeniowym.
- Zalecam płytki matowe, na błyszczących widać jednak każdy zaciek, co w przyszłości, przy dzieciach, może być dość uciążliwe – doradza Sylwia Laska, dizajnerka Hoff.Dział podłóg w Salonie Hoff

Dziś wybór płytek jest ogromny...
Możemy wybrać płytki tradycyjne, ale również i takie imitujące na przykład drewno. To, jakie wybierzemy, zależy od naszego gustu. Katarzyna i Wojciech chcą mieć łazienkę przytulną, więc wybrali matowe płytki imitujące drewno.
- Po ułożeniu, od razu zrobiło się przytulniej. Dopiero wtedy zaczęłam sobie wyobrażać, jak powinny wyglądać kolejne rzeczy w mojej łazience.
Na dużej przestrzeni i przy planowaniu dużej rodziny, dobrze, by w łazience znalazły się dwie umywalki. Pozwoli to bez pośpiechu zrobić poranną toaletę. Tym bardziej, że Katarzyna i Wojciech planują kilkoro dzieci. Dwie umywalki będą więc optymalnym rozwiązaniem. Do tego duży blat, który pomieści wszelkie niezbędne akcesoria, jak szczoteczki do zębów, mydło, czy maszynki do golenia.
W łazience o powierzchni ponad siedmiu metrów zmieści się też i wanna i prysznic! Na szczęście architekt wziął takie rozwiązanie pod uwagę. Katarzyna i Wojciech mają więc do dyspozycji i wannę, w której można zażywać długich, relaksujących kąpieli, i prysznic, który doskonale sprawdzi się rano.
W łazience nie było za to miejsca na zamontowanie osobno toalety i bidetu, o którym zawsze marzyła Katarzyna.
- Ale w dzisiejszych czasach to nie problem. Zaproponowałam toaletę samomyjącą, która stanowi idealne połączenie standardowej toalety i bidetu. Rozwiązanie to zajmuje mniej cennego miejsca i ma atrakcyjny wygląd. Jest też wygodne i bardzo funkcjonalne – mówi Sylwia Laska, dizajnerka Hoff. - Może się też doskonale sprawdzić przy małych dzieciach, które trzeba szybko umyć.

Katarzyna i Wojciech dokupili do swojej łazienki dużą szafkę, która pomieści wszystkie potrzebne kosmetyki i właściwie łazienka jest już gotowa. Na doposażenie, na które dizajnerzy Hoff zostawili miejsce, przyjdzie czas, gdy rodzina się powiększy.
 

 

Zobacz powiązane artykuły

W niniejszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie 7 inspirujących aranżacji, które łączą w sobie najbardziej pożądane (bowiem najczęściej wybierane!) motywy do łazienek w 2019 roku.
... nawiązanie do żywiołów oraz zwrócenie uwagi na przyrodę i środowisko. Bezsprzecznie trend ten potwierdza się w kolorze roku wybranym przez Instytut Pantone.
Jakie nowości pojawiły się na rynku ceramiki łazienkowej? Jakie zmiany nas czekają?
Czym w najbliższym czasie będą zachwycać najmodniejsze łazienki? Jaka przemiana czeka nowoczesne łazienki 2020? Na to pytanie znamy już odpowiedź.Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?