Zasady dobrego dizajnu Hoff


> Zastanawiasz się czym tak naprawdę jest dobry dizajn i jak należy zorganizować przestrzeń, by móc się nią cieszyć? Lepiej nie możesz trafić!
Zapoznaj się z naszymi zasadami, dzięki którym w prosty sposób urządzisz swoje mieszkanie tak, by było praktyczne i piękne. Nie potrzeba wcale wielkiej wiedzy z zakresu projektowania, ani specjalnych umiejętności. Wystarczy, że będziesz podążać według naszych kolejnych podpowiedzi!

Nie chcemy mówić Ci, jak masz kreować Twoje otoczenie – ono ma być Twoje i Tobie przede wszystkim ma się podobać! Podpowiemy jedynie, na co powinieneś zwrócić uwagę, by żyło Ci się wygodnie i komfortowo w przestrzeni, którą będziesz kochać. Kochać naprawdę.Wracając do pytania o to, czym jest dobry dizajn…

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na dobry dizajn składa się wiele różnych cech, które sprawiają, że rzeczy w naszym otoczeniu stają się użyteczne, praktyczne, a przy tym wszystkim mocno zachwycają i przyciągają swoim wyglądem.

To trudne, ponieważ jak wiadomo gusta są różne, a każdy z nas w inny sposób może definiować piękno. Jednych zachwycać będzie nowoczesna, wolnostojąca wanna, innych zaś kabina prysznicowa z ogromną deszczownicą. Jedni wolą klasykę, inni są skłonni do eksperymentowania. I świetnie! To wspaniałe, że się od siebie różnimy! Niezależnie jednak od indywidualnych upodobań, jest jedna rzecz, która powinna łączyć nas wszystkich – dizajn.


Dobry dizajn nie dzieli. Dobry dizajn łączy.

Spaja w jedną całość wszystkie cechy, takie jak piękno, trwałość, użyteczność, oryginalność, funkcjonalność czy cena. I to wyłącznie od nas zależy, w jaki sposób cechy te będą objawiać się w przedmiotach, które wybieramy. Należy pamiętać o odpowiednim balansie pomiędzy poszczególnymi aspektami. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zaburzenie równowagi może prowadzić do tzw. „dizajnerskości”, co jest zupełnym przeciwieństwem dizajnu. Krótko mówiąc, skupiając się jedynie na części z wymienionych cech, w łatwy sposób można przesadzić.


Dlatego przydadzą się zasady!

Wiemy, że dobranie idealnych elementów wystroju wnętrz może sprawiać pewne trudności. Zebrane Zasady HOFF pomogą Ci odmienić Twoje mieszkanie, nie ingerując przy tym w Twoje upodobania. Dizajnu nie mierzy się gustami, ale indywidualnym uczuciem zadowolenia z przestrzeni, w której się przebywa. W HOFF znajdziesz to, czego szukasz i możesz mieć pewność, że będzie spełniać to reguły dobrego dizajnu. Już teraz poznaj pierwszą zasadę, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!


01.
Dobry dizajn
powinien być
ponadczasowy.


zasady-hoff-870


Ponadczasowy – właśnie taki powinien być dizajn według HOFF. Oto pierwsza z naszych zasad, którą kierujemy się dobierając produkty oferowane w naszych salonach. Wielu osobom zasada ponadczasowości w dizajnie może wydawać się zaskakująca. Jak bowiem dobry dizajn może być ponadczasowy, skoro powinien nawiązywać do aktualnych trendów? Oczywiście są pewne mody, które bez problemu zauważyć można zarówno w wystroju wnętrz, jak i innych dziedzinach życia. Czy nie na nich powinno opierać się projektowanie?


Trendy nie są niczym złym, ale…

Nie mówimy, że moda jest zła. Trendy wprowadzają powiew świeżości i stanowią pewien punkt odniesienia dla twórców i producentów. Trzeba pamiętać jednak, że to one pomagają wyróżniać się producentom na tle konkurencji. To z kolei sprawia, że niejednokrotnie stają się podstawą do tworzenia zbyt wymyślnych rzeczy, które tracą na użyteczności lub innych cechach, wspólnie składających się na dobry dizajn.


Trendy mijają, a dizajn zostaje

Są przedmioty zaprojektowane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu, których nadal używamy w niezmienionej formie. Na pewno każdy z nas kojarzy pewne meble czy akcesoria, które mimo upływu lat nadal pasują do wciąż zmieniającego wnętrza. Style przez lata się zmieniają, a ten jeden przedmiot w dalszym ciągu prezentuje się wspaniale. Jak to możliwe? To jest właśnie ponadczasowość dizajnu, którą mamy na myśli!


Dlaczego ta zasada jest aż tak ważna?

Nie bez powodu zaczęliśmy właśnie od niej! Ponadczasowość ma bowiem szczególne znaczenie zwłaszcza przy projektowaniu i urządzaniu kuchni czy łazienki. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że remont tych pomieszczeń to nie tania sprawa, a kolejne zmiany nastąpią prawdopodobnie za kolejnych kilkanaście lat. Dlatego tak ważne jest, by wanna lub prysznic, płytki ceramiczne lub gresowe, armatura i inne akcesoria były trwałe, solidne i piękne, niezależnie od upływającego czasu.


Wybrane dla Ciebie!

Wybierając produkty z oferty salonu HOFF nie musisz martwić się o to, że kilka lat po remoncie coś nie będzie pasować do reszty. Wystarczy, że nam zaufasz – stoimy na straży dobrego dizajnu, a Twoją rolą jest jedynie wybrać te rzeczy, które Ci się podobają.


Nasza akcja trwa!
Jest duża szansa i liczymy na to, że kampania da nam wszystkim wiedzę oraz nasyci odpowiednią motywacją, mamy nadzieję, że skupisz się na tworzeniu mieszkania swoich marzeń - w razie potrzeby zdaj się na nas, na pewno pomożemy!

 
 02.
Dobry dizajn
powinien być
dostępny.> Odkrywamy karty! To właśnie dostępność jest drugą cechą, którą umieściliśmy na liście Zasad Dobrego Dizajnu HOFF. Uważamy, że każdy ma prawo urządzić swoje wnętrze stylowo, niezależnie od tego w jakim jest wieku, jakiej jest płci oraz co najważniejsze – jakim budżetem dysponuje. Słowo „dizajn” już na wstępie kojarzy się z czymś drogim i skierowanym do wybranej grupy odbiorców. Na szczęście nie jest to prawdą, co chcemy udowodnić właśnie dzięki tej zasadzie!


Dizajn wcale nie musi wiele kosztować
To fakt – w salonie HOFF znajdziecie rozwiązania na miarę każdego budżetu. Rozwiązania estetyczne i dizajnerskie. Nie ma mowy o słabej jakości i półśrodkach. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy w swoim domu ma łazienkę, a naszą misją jest to, by każdy mógł urządzić ją dobrze i tak, jak lubi – niezależnie od tego, jakimi środkami pieniężnymi dysponuje.


zasady-hoff-870

Dla każdego

Wbrew błędnym skojarzeniom, dizajn z założenia jest czymś, co ma służyć wszystkim, a nie jedynie wybranej grupie. Bez zróżnicowania i bez celowania w wąskie grupy odbiorców. Dizajn to nie luksus, a jeśli nawet jest tak rozumiany, to luksus ten powinien być dostępny dla każdego. Oczywiście – trendy i mody mają znaczenie, o czym wspomnieliśmy już przy okazji pierwszej zasady, jednak nie one są najważniejsze, a ludzkie potrzeby i użyteczność przestrzeni, z której na co dzień korzystamy.


Niższa cena nie znaczy niższa jakość

Oczywiście nie mamy na myśli tanich supermarketów budowlanych, w których to właśnie cena ma najwyższe znaczenie, a trwałość produktów schodzi na drugi plan. Tam trwa nieustanna walka o klienta i licytacja – kto da mniej. Nie o to chodzi! W salonie  HOFF proponujemy jedynie dokładnie wyselekcjonowane produkty, które wybieramy ze względu na różne kryteria, takie jak użyteczność, trwałość, piękno, a co najważniejsze – najlepszy stosunek jakości do ceny. Tylko w ten sposób możemy zaoferować produkty dla każdego, przy zachowaniu odpowiedniej równowagi.


Dla najbardziej wymagających

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że różnimy się między sobą. I właśnie dlatego dizajn dostępny w salonie HOFF jest tak dobrany, by sprostał również najbardziej wygórowanym wymaganiom. Oznacza to, że w naszej ofercie znajdują się także produkty droższe – takie, które ujmują autorskim podejściem do projektowania, zachwycające nietuzinkowym wyglądem i niecodziennym podejściem do trwałości.


03.
Dobry dizajn
powinien być

 estetyczny.> Ponadczasowość oraz dostępność – to cechy, które już wcześniej umieściliśmy na liście Zasad Dobrego Dizajnu HOFF. Wreszcie przyszła pora na trzecią odsłonę naszej kampanii, a wraz z nią odkrywamy kolejną cechę! Tym razem stawiamy na… estetykę. Dokładnie tak – dobry dizajn według naszej filozofii powinien być również estetyczny.

 
Kto nie lubi ładnych rzeczy?

Nie ma się co oszukiwać – każdy z nas stara się otaczać wyłącznie przedmiotami, które dobrze wyglądają. I choć w tej sytuacji pojawia się tzw. „kwestia gustu”, to i tak – finalnie, niezależnie od różnych upodobań chcemy, by przestrzeń, w której żyjemy po prostu się nam podobała. Nawet jeśli głównym przeznaczeniem danej rzeczy nie jest funkcja dekoracyjna, to i tak lepiej obcuje się z przedmiotami ładnymi niż nieestetycznymi.

 
zasady-hoff-870

Estetyczna łazienka z salonem HOFF

Łazienka to wyjątkowe miejsce, w którym połączenie praktyczności i piękna ma szczególnie istotne znaczenie. Łazienki nie remontujemy bowiem co 2-3 lata, a raz zaaranżowana przestrzeń służy (a przynajmniej powinna służyć) przez długi czas. Poza praktycznymi rozwiązaniami, warto więc postawić też na estetykę…

 

… A w salonie HOFF o tym wiemy!

Obecnie coraz więcej producentów zdaje sobie z tego sprawę, oferując produkty trwałe, a zarazem piękne. Ponieważ w salonie HOFF stawiamy również na estetykę, wybieramy tylko produkty, które zachwycają swoim pięknem czy niebanalnym wyglądem – to właśnie one nadają wnętrzu charakteru. Od płytek, przez ceramikę, aż po armaturę i drobne gadżety, które ułatwiają codzienne życie.


Nasze podpowiedzi - Twój wybór

Wiemy, że o gustach się nie dyskutuje i wcale nie zamierzamy tego robić. Piękny dizajn według nas to nie modna wanna, która aktualnie jest trendy. Piękny dizajn to także nie konkretna estetyka – piękny dizajn to TWOJA estetyka, z naszymi elementami wyposażenia wnętrz. Dbamy o to, by przestrzeń zaaranżowana wspólnie z nami była dopracowana, przemyślana i piękna! Wybierz to, co Ci się podoba i nie martw się o jakość – o to zadbaliśmy już wcześniej!04.
Dobry dizajn
powinien się

 wyróżniać.> Ponadczasowość, estetyka, dostępność – o tych cechach dobrego dizajnu wspomnieliśmy do tej pory. Czas na kolejną, która połączy poprzednie i nada im niezwykłą dla oka, wyjątkową i niebanalną formę. Formę, sprawiającą, że rzeczy nie będą jedynie zwykłymi rzeczami – będą natomiast się wyróżniać.

 


Wyróżniaj się lub zgiń

Jak w życiu, tak w dizajnie – chcąc sprawić, by przestrzeń była wyjątkowa, by łazienka czy kuchnia nie była zwykłym pomieszczeniem spotykanym w każdym domu – musi mieć pewien element lub elementy, które sprawią, że patrząc na nią pomyślimy: WOW! Robiąc zakupy w tanich marketach budowlanych trudno jest znaleźć produkt, który będzie się wyróżniał. Może okazać się, że wybierając np. baterię umywalkową, tę samą zobaczymy w łazience znajomych i w toalecie na dworcu kolejowym.

 


Zasada dobrego dizajnu Hoff nr 04.


Kolor, kształt, nowoczesne rozwiązania…

Wyróżniać się, znaczy „okazywać się różnym od innych, często lepszym” i dokładnie to samo dotyczy dobrego dizajnu. Wyróżniające się przedmioty nie tylko dobrze wyglądają, ale także są trwałe i solidne. Zachwycać mogą formą, odmienną kolorystyką czy niespotykanymi rozwiązaniami, które sprawiają, że są wytrzymałe i użyteczne. Kolorowa lodówka w kuchni, wolnostojąca wanna czy złota bateria umywalkowa, a może niestandardowe płytki ceramiczne, np. lustrzane lub strukturalne – możliwości jest naprawdę sporo, a wszystko zależy od wyobraźni i odwagi kupującego!

 

Na przekór rutynie

Dizajn powinien budzić emocje, zaskakiwać, inspirować. Może też bawić i intrygować – wyłącznie od nas zależy, na którą opcję się zdecydujemy. Niezależnie jednak od tego, jedno jest pewne – wyróżniający się dizajn to doskonały sposób na walkę z nudą i utartymi schematami. Kto powiedział, że wszyscy mamy urządzać się tak samo? W salonie HOFF uważamy, że wystrój domu powinien odzwierciedlać charakter jego mieszkańców.

 

Wyróżnij się z HOFF

My też kochamy czasem zaszaleć, dlatego  w salonie HOFF – oprócz klasycznych elementów wykończenia wnętrz, znaleźć można również modne, dizajnerskie i ciekawe dla oka produkty, które zachwycają miłośników niebanalnych rozwiązań. Wpadnij do nas, rozejrzyj się i urządź się inaczej niż inni!
05.
Dobry dizajn
powinien być

 praktyczny.

 

> Wspomnieliśmy o tym, że  dobry dizajn musi być: ponadczasowy, estetyczny, dostępny oraz – co oczywiste - powinien się wyróżniać. Teraz kolej na zasadę piątą: dobry dizajn musi być praktyczny. Zasada, choć piąta w kolejności, jest niezmiernie ważna. Użytkowy charakter łazienki sprawia, że to jej funkcjonalność decyduje o tym jak bardzo będziemy ją lubić.


Praktyczna łazienka na lata
Łazienkę robi się raz na jakiś czas. Oprócz doboru materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia, warto pochylić się też nad samym projektem. Jest to niezmiernie ważne. Kto z nas nie denerwowałby się, gdyby nowa i ładnie urządzona łazienka nie była praktyczna w użytkowaniu?
Dobrze zaprojektowana i przemyślana łazienka ułatwi nam korzystanie z niej, zmniejszy ryzyko nieprzyjemnych wypadków, będzie bardziej ekonomiczna. Będzie trwała i łatwa w utrzymaniu w czystości.
Dlaczego zatem dobry projekt to podstawa? Wyobraźmy sobie sytuację: po długim, ciężkim dniu pracy chcemy odpocząć w naszej łazience. Bierzemy relaksującą kąpiel. Beztroskę i relaks zakłóca jedno – już wiemy, że wychodząc z wanny musimy się nieźle nagimnastykować, by nie uderzyć głową o półkę, którą zaprojektowaliśmy w nieodpowiednim miejscu.  Półka jest zamontowana na stałe i już nic nie da się z nią zrobić. Takiej sytuacji nie chcemy!
W łazience często znajduje się wiele przedmiotów, które nie są dekoracjami, służą nam przede wszystkim do higieny. Trzeba więc wszystko zaplanować tak, by były zawsze pod ręką. Dobry projekt to taki, który maksymalnie ułatwia nam życie. Pamiętajmy,  że zmiany w łazience przeważnie wiążą się z kosztownym remontem, dlatego warto zadbać o to, żeby nie robić go zbyt często.
 
Zasada dobrego dizajnu Hoff nr 04.
Dobry projektant na wagę złota
Zaplanowanie funkcjonalnej łazienki to nie lada wyzwanie, szczególnie wtedy kiedy do dyspozycji nie mamy za wiele miejsca. A małe łazienki to nie tylko zmora mieszkańców starych bloków czy kamienic. W Hoff wiemy o tym bardzo dobrze. Dlatego w naszym salonie możesz liczyć na pomoc  projektantów i specjalistów, którzy odpowiedzą na trudne pytania. Możesz także skorzystać z darmowej wizualizacji swojej łazienki, która rozwieje wszelkie wątpliwości.
Dlaczego to takie ważne? Może się bowiem zdarzyć sytuacja, że projekt łazienki, którym zachwyciliśmy się u znajomych w naszym pomieszczeniu nie sprawdzi się w ogóle. Piękna, duża wanna z hydromasażem być może pasować będzie do dużej łazienki, ale niekoniecznie do małej. Po prostu zabierze zbyt dużo cennego miejsca. Natomiast mała umywalka przeznaczona do mikroskopijnych pomieszczeń, choć ładna, niekoniecznie dobrze będzie wyglądać w naszej łazience, którą chcemy urządzić z rozmachem.
Na te i inne wątpliwości fachowym okiem spojrzą projektanci Hoff. Nie bójmy się prosić o pomoc. Dobry projektant nie narzuci nam swojej wizji łazienki, ale dokładnie wysłucha naszych sugestii i zaproponuje rozwiązania szyte „na miarę”. Pamiętajmy bowiem, że dobrze zaprojektowana łazienka musi nam posłużyć lata. To nie pokój, gdzie co chwilę możemy zmieniać aranżacje, czy przestawiać meble. Wanny czy kabiny prysznicowej nie da się przestawić, ot tak, jak wersalki czy stołu. Dlatego wychodzimy z pomocą profesjonalnego projektanta, który pomógł wielu naszym klientom urządzić już niejedną łazienkę. Posłuchajmy jego sugestii i pomysłów, zweryfikujmy je ze swoimi oczekiwaniami, a na pewno urządzimy łazienkę swoich marzeń.

Wierzymy mocno w Twoją radość z nowej łazienki, bo wiemy ile wysiłku kosztuje jej wykończenie. Nie pozwól sobie tego popsuć nieprzemyślanym rozwiązaniem. Jesteśmy tu dla Ciebie i Twojej łazienki.

 

 


> Chcesz się dowiedzieć więcej i poznać nasze najnowsze inspiracje?
Dowiesz się śledząc nasze profile społecznościowe:
 ☛ Facebook☛ Pinterest  ☛ Instagram.

 

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?