0

Zasady dobrego dizajnu
No właśnie, jaki właściwie powinien być ten dizajn?

Pewnie nie raz zetknąłeś się z nim, czytając artykuły i nagłówki dotyczące wnętrzarstwa. Zależy nam, aby odczarować powierzchowność „dizajnerskości”. Czym są dizajnerskie płytki, dizajnerska umywalka, czy choćby dizajnerska kabina prysznicowa? Pewnie Cię zaskoczymy, ale my znamy odpowiedź na to pytanie.
Poznaj nasze Zasady i przekonaj się, że dobry dizajn to nie tylko wygląd. Dzięki Zasadom Dobrego Dizajnu Hoff, nauczysz się cech, które tworzą prawdziwą definicję dobrego dizajnu. 


Dobry dizajn
ułatwia
codzienność.


> Istnieje cała masa czynności, których wykonywanie nie byłoby tak przyjemne i proste, gdyby nie przemyślane i dobrze zaprojektowane przedmioty. Kreatywne pomysły i bogate doświadczenie projektantów działających od wielu lat w branży, sprawiają, że nie mamy problemu z ustawieniem odpowiedniej temperatury wody, czy ślizganiem się na płytkach.

Większość osób przywykła do wygodnych rozwiązań, jak choćby do szerokiego wejścia do kabiny prysznicowej i estetycznego zwieńczenia prysznica płytkami z odpływem liniowym – tak chętnie stosowanym zamiast klasycznego brodzika. Termostaty w bateriach pomagają ustawić pożądaną temperaturę wody, a dzisiejsze miski wc wzbogacone o zaawansowaną technologię przemieniają się w zdalnie sterowane muszle myjące. Mimo to, ciągle zmagamy się z innymi nierozwiązanymi problemami. A może nie wiemy, że ktoś ten problem już rozwiązał?

Na przykład problem dużego dystansu od lustra umieszczonego nad umywalką. Brak komfortu z tym związany odczuwalny jest szczególnie przez osoby z wadą wzroku. Projektanci wzięli to pod uwagę i stworzyli wygodne lustra z funkcją wysuwania. Lustra te najczęściej wzbogacone są o dodatkowe oświetlenie led uruchamiane w chwili wysunięcia lustra. Taki produkt może ułatwić nam codzienne czynności – nie tylko wtedy, kiedy mamy słabszy wzrok. Wykonanie makijażu czy golenie staje się dużo prostsze, kiedy możemy być blisko lustra bez konieczności niewygodnego nachylania się nad umywalką.

Podobnych rozwiązań jest dużo więcej i z pewnością warto z nich korzystać. Pamiętajmy, że nasze otoczenie powinno być dla nas przyjazne i wygodne. W łazienkach często dzieje się dużo więcej niż mogłoby się wydawać. Bywa, że stają się one placem zabaw dla dzieci, suszarnią, innym razem zapewniamy w nich kąpiel domowym kwiatom. Przemyślane rozwiązania w połączeniu z dobrze zaprojektowaną przestrzenią mogą nam pomóc w wielu codziennych, ale też nieprzewidzianych sytuacjach.

W Salonie HOFF mamy do dyspozycji wiele niestandardowych produktów, a nasi doradcy każdego dnia pomagają w doborze przemyślanych i praktycznych rozwiązań. Po to, aby Twoje mieszkanie było jeszcze bardziej przyjazne dla Ciebie i Twoich bliskich.

Dobry dizajn ułatwia codzienność 

Dobry dizajn
powinien być
wygodny.


> Dizajn ma nie tylko cieszyć oko, ale i sprawdzać się w codziennym użytkowaniu. Tym co sprawia, że dany przedmiot staje się naszym ulubionym jest często poczucie komfortu, jakie w nas budzi.

Każdy ma swoje ulubione przedmioty albo miejsca, w których może długo przesiadywać. Ciężko nam pozbyć się starych, schodzonych butów, bo wydają się być dużo bardziej wygodne niż te nowe. Wolimy siadać na drewnianej ławce niż metalowej. Nie tylko kształt, ale także materiał ma znaczenie. Ławka drewniana wydaje się mniej surowa i cieplejsza.

W projektowaniu, kierowanie się zdrowiem i wygodą użytkowania nazywa się ergonomią. Twórcy wysokiej jakości produktów dokładają wszelkich starań, aby ich projekty nie tylko dobrze wyglądały, ale żeby komfortowo się z nich korzystało. Ergonomia ma za zadanie sprawiać, by wygodnie nam się odkręcało wodę w kranie albo chwytało za klamkę. Czynności te powtarzamy codziennie dziesiątki razy. Ergonomia ma też swoje drugie oblicze. Część produktów powinna również budzić w nas poczucie relaksu i radości z użytkowania. Kąpiel w dobrze zaprojektowanej wannie powinna być na tyle wygodna, żeby nie chciało się z niej wychodzić.

Tak jak wspomnieliśmy, znaczenie mają także materiały, z których wykonane są produkty, oraz tekstury, którymi są wykończone. Tę dziedzinę naszego odczuwania bada haptyka – nauka zajmująca się zmysłem dotyku. Nasze ciało z reguły zapamiętuje i czuje się lepiej, kiedy ma kontakt z przyjemnymi, ciepłymi materiałami. To pozwala nam lepiej się poruszać po własnym mieszkaniu, korzystać z jego wyposażenia albo w nim odpoczywać. Wybierając produkty do nowego mieszkania, na pewno warto zwrócić uwagę na to, jakie odczucia budzą w bliskim, bezpośrednim kontakcie.

W HOFF posiadamy ofertę wielu komfortowych rozwiązań, które mogą sprawić, że codzienne przedmioty staną się nie tylko koniecznymi, ale przede wszystkim takimi, z których z przyjemnością będziesz korzystać. Nasi doradcy zwrócą uwagę na to, czym powinieneś kierować się w wyborze wygodnego wyposażenia, tak, abyś po latach nadal cieszył się wygodą wybranych do domu przedmiotów.


Dobry dizajn powinien być wygodny 
Dobry dizajn
powinien
pasować.


> Kiedy tworzymy swoją przestrzeń, chcemy, żeby była praktyczna i ponadczasowa. Jednym słowem – dobrze zaprojektowana. Jednak rzadko wspomina się o tym, by wyposażenie i dodatki tworzyły także harmonijną całość. Dzisiejsza moda na łączenie różnorodnych trendów (przykład: styl eklektyczny) przełamuje pewne standardy definiujące harmonię. Ale nawet eklektyczność słynąca z łączenia sprzeczności, zachowuje pewną stylistyczną spójność. Punktem wyjścia powinna być potrzeba dopasowania.

Przestrzenie, którymi się otaczamy, są częścią naszego życia. Nasz rodzinny dom; miasto, do którego się przeprowadzamy; pierwsze własne mieszkanie; zaplanowana podróż wakacyjna. W poszukiwaniu samego siebie rozglądamy się za tym, co jest zgodne z naszym wewnętrznym głosem. Bywa, że w czasie definiowania otoczenia, budzą się w nas naturalne odczucia dysonansu i niekonsekwencji. Czujemy, że pewne miejsca zaprojektowalibyśmy inaczej. Jak choćby plan postawienia szklanego biurowca w centrum zabytkowego miasta.

Choć nie każdy z nas ma wpływ na to, jak wygląda przestrzeń publiczna, to już zdecydowanie wszyscy mamy moc decydowania o przestrzeni własnego domu. Jak stworzyć harmonię we wnętrzu? Kierując się intuicją i fachowością doświadczonych doradców. Twój gust powinien być tym, co definiuje Twoje potrzeby. Doradcy natomiast są od tego, by w prawidłowy i pełen sposób je zaspokoić. Co ze znaczeniem mody? To już zależy od Ciebie. Zdecydowanie z większą satysfakcją wejdziesz do wnętrza, którego kolor nawiązywać będzie do Twojego gustu, aniżeli do wnętrza w zeszłorocznym kolorze roku Pantone. Chyba, że aktualna moda stanowi odpowiedź na to, czego szukasz.

Dobry dizajn powinien pasować... do Ciebie! Bądź kreatorem swojej przestrzeni. Trendy nie stanowią wyznacznika w postępowaniu. Są jedynie świeżym spojrzeniem, pewną sugestią. Potraktuj je jako inspirację, szept otoczenia. Koniec końców, Twoja domowa przystań nie ma za zadanie odpowiadać potrzebom otoczenia, lecz Twoim. To Ty będziesz widywać swoją łazienkę codziennie, chodzić po podłodze swojego mieszkania czy otwierać do niego drzwi. Nie ulegaj kanonom. Dopasuj dizajn do siebie.

W Salonie Hoff zapewniamy dostęp do szerokiej bazy produktów, wyposażenia, wzorników kolorystycznych i detali do wykończeń wnętrz. To sprawia, że możemy zadowolić gust praktycznie każdego. Nasi doradcy dobiorą produkty pod Twoje potrzeby i preferencje. Zasugerują praktyczne rozwiązania, przypominając Ci przy tym, że Twoja przestrzeń powinna przede wszystkim pasować do Ciebie.

Dobry dizajn powinien pasować


Dobry dizajn
powinien być

 trwały.


> Trwałość to cecha, która czyni zwykłe przedmioty – niezwykle cennymi. Dzięki trwałości możemy zwiedzać pełniące dziś funkcję muzeów pałace królewskie z dziełami sztuki. Trwałość pozwala nam także korzystać z mebli obecnych z nami od pokoleń. Antyczność wbrew pozorom może prezentować się naprawdę dobrze. Styl vintage mocno osiadł w trendach i doceniany jest przez coraz szerszą grupę osób. Choć obecne w naszych domach antyczne meble i przedmioty, nie musza przetrwać kolejnego tysiąca lat, to jednak chcemy, aby służyły nam jak najdłużej. Już sam rzymski architekt – Witruwiusz, w swojej definicji doskonałych obiektów, obok piękna i funkcjonalności stawiał trwałość.
W HOFF stawiamy na trwałość dizajnu. Zależy nam, aby raz wykonany remont, służył Tobie i Twoim bliskim na lata. Przychodząc do nas, wiemy, że każdy Twój wybór stanowi inwestycję w przyszłość. Wykończenie całego domu, mieszkania lub pojedynczego wnętrza, jak np. łazienki, wiąże się z gromadzeniem elementów na długi czas. Dobrze zaprojektowane przedmioty są wtedy ponadczasowe, kiedy nie tylko podobają się kolejnym pokoleniom, ale także nie psują się przez dekady. Ponadczasowe wzornictwo przechodzi próbę czasu. Na co dzień nie myślimy przecież o tym, ile razy naciskamy na klamkę, trzaskamy drzwiami, jak często upada nam na podłogę coś ciężkiego lub jak łatwo przychodzi nam wyczyszczenie ubrudzonej ściany. Podświadomie oczekujemy od tych przedmiotów trwałości, a nawet więcej – by potrafiły sprostać naszym często nieprzewidywalnym wymaganiom. A bądźmy szczerzy – zdarza nam się raz na jakiś czas, korzystać z przedmiotów niezgodnie z ich przeznaczeniem. Na przykład wejść na miskę wc, kroić chleb na blacie kuchennym czy rysować kredkami po ścianie. Nasza codzienność i tryb życia sprawiają, że nawet proste przedmioty muszą oprzeć się naszym niejednokrotnie destrukcyjnym działaniom.

W HOFF wyznajemy zasadę, że trwałość to cecha, którą dobry dizajn powinien posiadać i propagować. Dbamy o to, aby produkty, które wybieramy do naszego salonu, funkcjonowały w Twoich wnętrzach tak długo, aż Ci się znudzą. Producenci, z którymi współpracujemy dokładają starań, aby tak właśnie się działo. W Salonie HOFF pilnujemy z kolei, by informować producentów na bieżąco w kontekście każdego niedopatrzenia. Tworząc wnętrza swojego domu lub mieszkania, wybierasz produkty, które będą z Tobą codziennie przez kilka lub kilkanaście kolejnych lat. Właśnie dlatego, uważamy, że dobry dizajn powinien być trwały.
                                                                                                                                                                                                Zasada dobrego dizajnu Hoff nr 04.

Dobry dizajn
powinien być

 praktyczny.


> Wspomnieliśmy o tym, że  dobry dizajn musi być: ponadczasowy, estetyczny, dostępny oraz – co oczywiste - powinien się wyróżniać. Teraz kolej na zasadę piątą: dobry dizajn musi być praktyczny. Zasada, choć piąta w kolejności, jest niezmiernie ważna. Użytkowy charakter łazienki sprawia, że to jej funkcjonalność decyduje o tym jak bardzo będziemy ją lubić.

Praktyczna łazienka na lata
Łazienkę robi się raz na jakiś czas. Oprócz doboru materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia, warto pochylić się też nad samym projektem. Jest to niezmiernie ważne. Kto z nas nie denerwowałby się, gdyby nowa i ładnie urządzona łazienka nie była praktyczna w użytkowaniu?

Dobrze zaprojektowana i przemyślana łazienka ułatwi nam korzystanie z niej, zmniejszy ryzyko nieprzyjemnych wypadków, będzie bardziej ekonomiczna. Będzie trwała i łatwa w utrzymaniu w czystości.

Dlaczego zatem dobry projekt to podstawa? Wyobraźmy sobie sytuację: po długim, ciężkim dniu pracy chcemy odpocząć w naszej łazience. Bierzemy relaksującą kąpiel. Beztroskę i relaks zakłóca jedno – już wiemy, że wychodząc z wanny musimy się nieźle nagimnastykować, by nie uderzyć głową o półkę, którą zaprojektowaliśmy w nieodpowiednim miejscu.  Półka jest zamontowana na stałe i już nic nie da się z nią zrobić. Takiej sytuacji nie chcemy!

W łazience często znajduje się wiele przedmiotów, które nie są dekoracjami, służą nam przede wszystkim do higieny. Trzeba więc wszystko zaplanować tak, by były zawsze pod ręką. Dobry projekt to taki, który maksymalnie ułatwia nam życie. Pamiętajmy,  że zmiany w łazience przeważnie wiążą się z kosztownym remontem, dlatego warto zadbać o to, żeby nie robić go zbyt często.
 
Zasada dobrego dizajnu Hoff nr 04.
Dobry projektant na wagę złota
Zaplanowanie funkcjonalnej łazienki to nie lada wyzwanie, szczególnie wtedy kiedy do dyspozycji nie mamy za wiele miejsca. A małe łazienki to nie tylko zmora mieszkańców starych bloków czy kamienic. W Hoff wiemy o tym bardzo dobrze. Dlatego w naszym salonie możesz liczyć na pomoc  projektantów i specjalistów, którzy odpowiedzą na trudne pytania. Możesz także skorzystać z darmowej wizualizacji swojej łazienki, która rozwieje wszelkie wątpliwości.

Dlaczego to takie ważne? Może się bowiem zdarzyć sytuacja, że projekt łazienki, którym zachwyciliśmy się u znajomych w naszym pomieszczeniu nie sprawdzi się w ogóle. Piękna, duża wanna z hydromasażem być może pasować będzie do dużej łazienki, ale niekoniecznie do małej. Po prostu zabierze zbyt dużo cennego miejsca. Natomiast mała umywalka przeznaczona do mikroskopijnych pomieszczeń, choć ładna, niekoniecznie dobrze będzie wyglądać w naszej łazience, którą chcemy urządzić z rozmachem.

Na te i inne wątpliwości fachowym okiem spojrzą projektanci Hoff. Nie bójmy się prosić o pomoc. Dobry projektant nie narzuci nam swojej wizji łazienki, ale dokładnie wysłucha naszych sugestii i zaproponuje rozwiązania szyte „na miarę”. Pamiętajmy bowiem, że dobrze zaprojektowana łazienka musi nam posłużyć lata. To nie pokój, gdzie co chwilę możemy zmieniać aranżacje, czy przestawiać meble. Wanny czy kabiny prysznicowej nie da się przestawić, ot tak, jak wersalki czy stołu. Dlatego wychodzimy z pomocą profesjonalnego projektanta, który pomógł wielu naszym klientom urządzić już niejedną łazienkę. Posłuchajmy jego sugestii i pomysłów, zweryfikujmy je ze swoimi oczekiwaniami, a na pewno urządzimy łazienkę swoich marzeń.

Wierzymy mocno w Twoją radość z nowej łazienki, bo wiemy ile wysiłku kosztuje jej wykończenie. Nie pozwól sobie tego popsuć nieprzemyślanym rozwiązaniem. Jesteśmy tu dla Ciebie i Twojej łazienki.


Dobry dizajn
powinien się

 wyróżniać.

> Ponadczasowość, estetyka, dostępność – o tych cechach dobrego dizajnu wspomnieliśmy do tej pory. Czas na kolejną, która połączy poprzednie i nada im niezwykłą dla oka, wyjątkową i niebanalną formę. Formę, sprawiającą, że rzeczy nie będą jedynie zwykłymi rzeczami – będą natomiast się wyróżniać.


Wyróżniaj się lub zgiń

Jak w życiu, tak w dizajnie – chcąc sprawić, by przestrzeń była wyjątkowa, by łazienka czy kuchnia nie była zwykłym pomieszczeniem spotykanym w każdym domu – musi mieć pewien element lub elementy, które sprawią, że patrząc na nią pomyślimy: WOW! Robiąc zakupy w tanich marketach budowlanych trudno jest znaleźć produkt, który będzie się wyróżniał. Może okazać się, że wybierając np. baterię umywalkową, tę samą zobaczymy w łazience znajomych i w toalecie na dworcu kolejowym.

 


Zasada dobrego dizajnu Hoff nr 04.


Kolor, kształt, nowoczesne rozwiązania…

Wyróżniać się, znaczy „okazywać się różnym od innych, często lepszym” i dokładnie to samo dotyczy dobrego dizajnu. Wyróżniające się przedmioty nie tylko dobrze wyglądają, ale także są trwałe i solidne. Zachwycać mogą formą, odmienną kolorystyką czy niespotykanymi rozwiązaniami, które sprawiają, że są wytrzymałe i użyteczne. Kolorowa lodówka w kuchni, wolnostojąca wanna czy złota bateria umywalkowa, a może niestandardowe płytki ceramiczne, np. lustrzane lub strukturalne – możliwości jest naprawdę sporo, a wszystko zależy od wyobraźni i odwagi kupującego!

 

Na przekór rutynie

Dizajn powinien budzić emocje, zaskakiwać, inspirować. Może też bawić i intrygować – wyłącznie od nas zależy, na którą opcję się zdecydujemy. Niezależnie jednak od tego, jedno jest pewne – wyróżniający się dizajn to doskonały sposób na walkę z nudą i utartymi schematami. Kto powiedział, że wszyscy mamy urządzać się tak samo? W salonie HOFF uważamy, że wystrój domu powinien odzwierciedlać charakter jego mieszkańców.

 

Wyróżnij się z HOFF

My też kochamy czasem zaszaleć, dlatego  w salonie HOFF – oprócz klasycznych elementów wykończenia wnętrz, znaleźć można również modne, dizajnerskie i ciekawe dla oka produkty, które zachwycają miłośników niebanalnych rozwiązań. Wpadnij do nas, rozejrzyj się i urządź się inaczej niż inni!


Dobry dizajn
powinien być

 estetyczny.

 

> Ponadczasowość oraz dostępność – to cechy, które już wcześniej umieściliśmy na liście Zasad Dobrego Dizajnu HOFF. Wreszcie przyszła pora na trzecią odsłonę naszej kampanii, a wraz z nią odkrywamy kolejną cechę! Tym razem stawiamy na… estetykę. Dokładnie tak – dobry dizajn według naszej filozofii powinien być również estetyczny.

 
Kto nie lubi ładnych rzeczy?

Nie ma się co oszukiwać – każdy z nas stara się otaczać wyłącznie przedmiotami, które dobrze wyglądają. I choć w tej sytuacji pojawia się tzw. „kwestia gustu”, to i tak – finalnie, niezależnie od różnych upodobań chcemy, by przestrzeń, w której żyjemy po prostu się nam podobała. Nawet jeśli głównym przeznaczeniem danej rzeczy nie jest funkcja dekoracyjna, to i tak lepiej obcuje się z przedmiotami ładnymi niż nieestetycznymi.

 
zasady-hoff-870

Estetyczna łazienka z salonem HOFF

Łazienka to wyjątkowe miejsce, w którym połączenie praktyczności i piękna ma szczególnie istotne znaczenie. Łazienki nie remontujemy bowiem co 2-3 lata, a raz zaaranżowana przestrzeń służy (a przynajmniej powinna służyć) przez długi czas. Poza praktycznymi rozwiązaniami, warto więc postawić też na estetykę…

 

… A w salonie HOFF o tym wiemy!

Obecnie coraz więcej producentów zdaje sobie z tego sprawę, oferując produkty trwałe, a zarazem piękne. Ponieważ w salonie HOFF stawiamy również na estetykę, wybieramy tylko produkty, które zachwycają swoim pięknem czy niebanalnym wyglądem – to właśnie one nadają wnętrzu charakteru. Od płytek, przez ceramikę, aż po armaturę i drobne gadżety, które ułatwiają codzienne życie.


Nasze podpowiedzi - Twój wybór

Wiemy, że o gustach się nie dyskutuje i wcale nie zamierzamy tego robić. Piękny dizajn według nas to nie modna wanna, która aktualnie jest trendy. Piękny dizajn to także nie konkretna estetyka – piękny dizajn to TWOJA estetyka, z naszymi elementami wyposażenia wnętrz. Dbamy o to, by przestrzeń zaaranżowana wspólnie z nami była dopracowana, przemyślana i piękna! Wybierz to, co Ci się podoba i nie martw się o jakość – o to zadbaliśmy już wcześniej!Dobry dizajn
powinien być
dostępny.

> Odkrywamy karty! To właśnie dostępność jest drugą cechą, którą umieściliśmy na liście Zasad Dobrego Dizajnu HOFF. Uważamy, że każdy ma prawo urządzić swoje wnętrze stylowo, niezależnie od tego w jakim jest wieku, jakiej jest płci oraz co najważniejsze – jakim budżetem dysponuje. Słowo „dizajn” już na wstępie kojarzy się z czymś drogim i skierowanym do wybranej grupy odbiorców. Na szczęście nie jest to prawdą, co chcemy udowodnić właśnie dzięki tej zasadzie!

Dizajn wcale nie musi wiele kosztować
To fakt – w salonie HOFF znajdziecie rozwiązania na miarę każdego budżetu. Rozwiązania estetyczne i dizajnerskie. Nie ma mowy o słabej jakości i półśrodkach. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy w swoim domu ma łazienkę, a naszą misją jest to, by każdy mógł urządzić ją dobrze i tak, jak lubi – niezależnie od tego, jakimi środkami pieniężnymi dysponuje.

zasady-hoff-870

Dla każdego

Wbrew błędnym skojarzeniom, dizajn z założenia jest czymś, co ma służyć wszystkim, a nie jedynie wybranej grupie. Bez zróżnicowania i bez celowania w wąskie grupy odbiorców. Dizajn to nie luksus, a jeśli nawet jest tak rozumiany, to luksus ten powinien być dostępny dla każdego. Oczywiście – trendy i mody mają znaczenie, o czym wspomnieliśmy już przy okazji pierwszej zasady, jednak nie one są najważniejsze, a ludzkie potrzeby i użyteczność przestrzeni, z której na co dzień korzystamy.

Niższa cena nie znaczy niższa jakość
Oczywiście nie mamy na myśli tanich supermarketów budowlanych, w których to właśnie cena ma najwyższe znaczenie, a trwałość produktów schodzi na drugi plan. Tam trwa nieustanna walka o klienta i licytacja – kto da mniej. Nie o to chodzi! W salonie  HOFF proponujemy jedynie dokładnie wyselekcjonowane produkty, które wybieramy ze względu na różne kryteria, takie jak użyteczność, trwałość, piękno, a co najważniejsze – najlepszy stosunek jakości do ceny. Tylko w ten sposób możemy zaoferować produkty dla każdego, przy zachowaniu odpowiedniej równowagi.

Dla najbardziej wymagających
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że różnimy się między sobą. I właśnie dlatego dizajn dostępny w salonie HOFF jest tak dobrany, by sprostał również najbardziej wygórowanym wymaganiom. Oznacza to, że w naszej ofercie znajdują się także produkty droższe – takie, które ujmują autorskim podejściem do projektowania, zachwycające nietuzinkowym wyglądem i niecodziennym podejściem do trwałości.

Dobry dizajn
powinien być
ponadczasowy.


zasady-hoff-870

Ponadczasowy – właśnie taki powinien być dizajn według HOFF. Oto pierwsza z naszych zasad, którą kierujemy się dobierając produkty oferowane w naszych salonach. Wielu osobom zasada ponadczasowości w dizajnie może wydawać się zaskakująca. Jak bowiem dobry dizajn może być ponadczasowy, skoro powinien nawiązywać do aktualnych trendów? Oczywiście są pewne mody, które bez problemu zauważyć można zarówno w wystroju wnętrz, jak i innych dziedzinach życia. Czy nie na nich powinno opierać się projektowanie?

Trendy nie są niczym złym, ale…

Nie mówimy, że moda jest zła. Trendy wprowadzają powiew świeżości i stanowią pewien punkt odniesienia dla twórców i producentów. Trzeba pamiętać jednak, że to one pomagają wyróżniać się producentom na tle konkurencji. To z kolei sprawia, że niejednokrotnie stają się podstawą do tworzenia zbyt wymyślnych rzeczy, które tracą na użyteczności lub innych cechach, wspólnie składających się na dobry dizajn.

Trendy mijają, a dizajn zostaje
Są przedmioty zaprojektowane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu, których nadal używamy w niezmienionej formie. Na pewno każdy z nas kojarzy pewne meble czy akcesoria, które mimo upływu lat nadal pasują do wciąż zmieniającego wnętrza. Style przez lata się zmieniają, a ten jeden przedmiot w dalszym ciągu prezentuje się wspaniale. Jak to możliwe? To jest właśnie ponadczasowość dizajnu, którą mamy na myśli!

Dlaczego ta zasada jest aż tak ważna?
Nie bez powodu zaczęliśmy właśnie od niej! Ponadczasowość ma bowiem szczególne znaczenie zwłaszcza przy projektowaniu i urządzaniu kuchni czy łazienki. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że remont tych pomieszczeń to nie tania sprawa, a kolejne zmiany nastąpią prawdopodobnie za kolejnych kilkanaście lat. Dlatego tak ważne jest, by wanna lub prysznic, płytki ceramiczne lub gresowe, armatura i inne akcesoria były trwałe, solidne i piękne, niezależnie od upływającego czasu.

Wybrane dla Ciebie!
Wybierając produkty z oferty salonu HOFF nie musisz martwić się o to, że kilka lat po remoncie coś nie będzie pasować do reszty. Wystarczy, że nam zaufasz – stoimy na straży dobrego dizajnu, a Twoją rolą jest jedynie wybrać te rzeczy, które Ci się podobają.
 
Dodaj własną opinię

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?