0

Płytki II gatunek i gres 2 gatunek

(1 produktów)
 

Płytki II gatunek – co to znaczy?

Kafelki są chętnie wybieranym materiałem wykończeniowym z uwagi na ich trwałość, wyjątkową odporność na uszkodzenia i ciekawy efekt dekoracyjny. Kiedy możesz mieć pewność, że wybierasz płytki wysokiej klasy? Określa to specjalna norma europejska (PN-EN 14411). Materiały, które nie spełniają zawartych w niej parametrów, często oznaczane są przez producentów jako 2 gatunek płytek. Co to znaczy?

Kafelki czasem mają pewne niedoskonałości. Bywają delikatnie uszkodzone (w rogach lub na krawędziach) albo ich wymiary odbiegają od założonych wartości. Zdarza się też, że w komplecie znajdą się źle wybarwione płytki. Drugi gatunek to także te kafle, których powierzchnia posiada praktycznie niewidoczne dla oka mikrouszkodzenia.

Płytki 2 gatunek – czy można je wykorzystać podczas remontu?

Materiały określone jako płytki II gatunek nie kwalifikują się do sprzedaży w regularnej cenie. Ich defekty są jednak na tyle małe, że kafle wciąż mają wysoką jakość i są trwałe. Możesz je zatem śmiało wyłożyć nimi ścianę lub podłogę w domu. Gres techniczny 2 gatunek również zachowuje swoje parametry. Położony poza murami pozostanie tak samo odporny na zmienne warunki atmosferyczne, jak materiał pierwszej klasy. 

Gdzie układać takie płytki? 2 gatunek kafli sprawdza się w miejscach, w których estetyka może zejść na drugi plan. Użyj ich do wykończenia spiżarni, kotłowni, pralni czy warsztatu. Tanie płytki podłogowe 2 gatunek wykorzystaj  także w garażu. Nie wszystkie elementy w paczce są uszkodzone, więc możesz je odpowiednio przyciąć i użyć na przykład do wykończenia wąskich schodów zewnętrznych. Płytki ceramiczne 2 gatunek połóż też na powierzchniach, które na stałe zasłonisz meblami.

Płytki drugi gatunek – zalety

W Salonie HOFF znajdziesz kafle drugiej klasy wielu renomowanych marek. Co je wyróżnia? Przede wszystkim cena. Tanie płytki ścienne 2 gatunek to konkurencyjna oferta. Ich koszt jest nawet o kilkadziesiąt procent niższy w porównaniu z pełnowartościowymi produktami. Nawet jeśli kupisz je z większym zapasem, możesz sporo oszczędzić. 

Dlaczego warto zamówić więcej płytek drugiego gatunku? Nigdy do końca nie wiadomo, jakie defekty znajdują się na kaflach w zakupionej paczce. Niektóre mogą być praktycznie niewidoczne, inne będziesz w stanie skorygować, przycinając płytkę. Jeśli zakupisz więcej materiału, dasz sobie szansę na utworzenie atrakcyjnej powierzchni nawet bez defektów.

Wybierz materiały dostępne w Salonie HOFF

Chcesz przyjrzeć się płytkom z bliska lub kupić kilka paczek kafli od ręki? Odwiedź Salon HOFF, który mieści się w Krakowie przy ulicy Kosocickiej 7. Znajdziesz u nas szeroki wybór płytek ceramicznych pierwszej klasy, jak i tych drugiego gatunku. Nasi eksperci z chęcią pomogą Ci w doborze najlepszych materiałów do Twojego wnętrza.

HOFF to bogato zaopatrzony Salon wyposażenia wnętrz. Oferujemy także armaturę łazienkową, wielobarwne farby czy solidne podłogi. Bazując na dostępnym asortymencie, modnie zaaranżujesz i wyposażysz swoje lokum. W Salonie HOFF obejrzysz także gotowe aranżacje łazienek, dzięki którym sprawdzisz, czy styl i kolorystyka oglądanych w sieci materiałów wykończeniowych tworzą spójny projekt. Zapraszamy!

Drugi gatunek płytek

Płytki ceramiczne kwalifikowane są przez producentów jako II gatunek, wtedy gdy część partii odbiega nieco kolorem, fakturą lub wymiarami od założeń całej kolekcji. Tanie płytki ceramiczne II gatunku mogą również posiadać na powierzchni mikrouszkodzenia lub drobne ubytki. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju płytek jest jednak dużo niższa cena od produktów I gatunku. Doskonałym i ekonomicznym rozwiązaniem jest wykorzystanie ich w miejscach mniej widocznych lub przeznaczenie ich na wykonanie docinków. Oferujemy płytki ceramiczne drugiego gatunku znanych i renomowanych producentów, od lat specjalizujących się w dostarczaniu trwałych i sprawdzonych materiałów wykończeniowych m.in.: Paradyż, Cersanit, Ceramika Limone, Rako oraz Opoczno. Tego rodzaju płytki podłogowe i płytki ścienne idealnie nadają się do garażu, pomieszczeń gospodarczych, spiżarni czy małych warsztatów.

Zapraszamy do salonu i outletu!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem płytek ceramicznych II gatunku w Salonie HOFF! Nasi doradcy w salonie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze serii dopasowanych do Państwa indywidualnych potrzeb.
RozwińZwiń

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?