0

Chemia do kamienia dekoracyjnego

(18 produktów)
 

Klejenie

Wybór rodzaju kamienia, jego odcień i kształt to jeden z elementów zmian w naszym wnętrzu, pozostaje wybór ważnych elementów składowych, czyli chemii budowalnej. Wyklejanie kamienia należy rozpocząć od miejsc najbardziej widocznych, unikając nieładnych łączeń w miejscach reprezentacyjnych. Zaleca się klejenie od dołu, opierając pierwszy rząd płytek na podłożu. W przy­padku braku równego, poziomego podparcia dla płytek, klejenie rozpoczynamy od ustawienia poziomu, od niego rozpoczynamy klejenie. Najlepszy efekt uzyskuje się klejąc kolejne rzędy z przesunięciem o 1/2 szerokości płytki kamiennej względem poprzedniego rzędu. Płytki należy wyklejać jednocześnie z kilku kartonów, zachowując odstępy na fugę. Mocować  należy wyłącznie przy zastosowaniu kleju elastycznego mrozoodpornego i odpornego na wilgoć – przeznaczonego dokładnie do montażu kamienia naturalnego. Kleje są głównym elementem chemii do kamienia naturalnego.

Zabezpieczenie

Kamień naturalny będzie posiadał odpowiednio długą trwałość dzięki zastosowaniu specjalnych impregnatów, środków chroniących go przed czynnikami zewnętrznymi i zabrudzeniem. Większość impregnatów jest wodorozcieńczalnych, przeważnie na bazie sylikonów do powierzchniowej hydrofobizacji wewnątrz i na zewnątrz budynków - proces nadawania powierzchniom materiałów własności hydrofobowych tj. odpychania wody. W skrócie hydrofobizację przeprowadza się w celu zapobiegania wnikaniu wody w głąb struktury materiałów.

Impregnat stosujemy do gipsowych i betonowych płytek, jak również piaskowca, klinkieru i dachówek. Przed przystąpieniem do prac suchą powierzchnię należy oczyścić z kurzu, brudu, oleju i smaru, itp. Powierzchnie, które nie będą impregnowane np. szyby, części metalowe, drewniane, kamień polerowany itp. należy starannie zabezpieczyć. Przed użyciem pamiętajmy, by impregnat odpowiednio wymieszać. Chemią kamieniarską w postaci impregnatu należy zastosować też na spoinę, co najmniej po 7 dniach po zakończeniu prac. Impregnować przy suchej pogodzie i temperaturze od +5 do +25° C. Impregnat nanosimy jednorazowo metodą natryskową. Płytki betonowe i pozostałe nanosić należy pędzlem lub metodą natryskową. Impregnat musi być nakładany bardzo równomiernie a przy mocno chłonnych powierzchniach betonowych powinien zostać nałożony dwukrotnie - warstwę dodatkową nakładać w zależności od chłonności, temperatury otoczenia i powierzchni nie później niż po 20 minutach. Impregnowana powierzchnia powinna być nasycona dokładnie i równomiernie.
RozwińZwiń
Filtry
PLN -PLN
Statusy
Mrozoodporność
Rodzaj
Kolorystyka

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?