0

Chemia do kamienia dekoracyjnego

(23 produktów)
 
Żywy Kolor do Kamienia 2L Impregnat STEGU DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Impregnat Do Klinkieru Sarsil 5L Sip DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Zaprawa Do Fugowania Classic Biała 7kg Stegu DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Zaprawa Do Fugowania Rustical Biały 15kg  Stegu DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Klej do płytek gipsowych GIPSOLEP 5 kg Stegu DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Zaprawa Do Fugowania Classic Szary 7kg Stegu DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Impregnat Silikonowy Sarsil H14/R 5L Sip DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Impregnat Do Klinkieru Sarsil 1L Sip DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Impregnat Silikonowy Sarsil H14/R 1L Sip DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Klej do kamienia i płytek gipsowych MULTIELASTIK 15 kg Stegu DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Grunt  Baza 5L Stegu DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-

Grunt - Baza 5L Stegu

23.76PLN / szt
W MAGAZYNIE
Żywy Kolor 2L Impregnat STEGU DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-

Żywy Kolor 2L Impregnat STEGU

38.03PLN / szt
W MAGAZYNIE
Impregnat Silikonowy Do Kamienia Sarsil 1L Sip DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Impregnat 5L Maxstone DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Zaprawa Do Fugowania Rustical Szary 15kg  Stegu DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Zaprawa Do Fugowania Classic Grafit 7kg Stegu DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Impregnat S2  Stones DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Grunt G5  Stones DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-

Profesjonalna chemia do kamienia

Poszukujesz profesjonalnych preparatów do kamienia? W asortymencie Salonu HOFF przygotowaliśmy bogatą gamę nowoczesnych środków, które spełnią Twoje oczekiwania. Oferujemy artykuły od renomowanych marek. Dzięki nim wyczyścisz, skleisz albo zaimpregnujesz kamienne płytki i kafelki. Specjalistyczne środki skutecznie pielęgnują marmur, gips, granit, onyks, kwarcyt, beton czy trawertyn.

W zależności od produktu dostępna chemia do kamienia jest przeznaczona do stosowania we wnętrzach albo na zewnątrz budynku. Nasza oferta obejmuje doskonałe jakościowo kleje, grunty, zaprawy do fugowania, barwniki oraz impregnaty. Klej do kamienia elewacyjnego umożliwia trwałe przyklejanie okładzin na fasadzie domu, a także innych płytek i kafli kamiennych wewnątrz i na zewnątrz budynku. Impregnaty pozwalają na skuteczną i kompleksową pielęgnację wyrobów z kamienia. Chemia do czyszczenia kamienia cechuje się dobrą wydajnością i stosunkiem jakości do ceny. Nie przebarwia kamienia.

Impregnacja kamienia – dla trwałości i estetyki kamiennych wyrobów

Betonowe wykończenia podłóg w salonie, elegancka fasada z piaskowca czy surowa, kamienna ściana w łazience w stylu loft – niezależnie od tego, na jakie kamienne wykończenie się zdecydujesz, pamiętaj o jego odpowiedniej pielęgnacji. Impregnat do kamienia to niezbędny preparat służący do zabezpieczania rozmaitych powierzchni na zewnątrz i w środku budynków. Systematyczna impregnacja zapobiega niszczeniu kamienia, chroni go przed niekorzystnym działaniem wilgoci, śniegu i intensywnego promieniowania słonecznego.

Chemia do kamienia tworzy na jego powierzchni warstwę zabezpieczającą przed brudem i kurzem. Chroni ponadto przed działaniem promieniowania UV, które negatywnie wpływa na kolor. W efekcie intensywnego promieniowania słonecznego kamień może blaknąć i tracić swój piękny, naturalny odcień. Dzięki impregnatowi można temu zapobiec.

Kiedy warto stosować impregnaty kamienia?

Specjalistyczna chemia do czyszczenia kamienia i jego fachowej impregnacji jest niezbędna, jeśli chcesz, aby kamienna elewacja, ściana czy podłoga zachowały swą estetykę i użyteczność przez długi czas. Bezwzględnie zaleca się impregnację kamienia znajdującego się na zewnątrz, np. elewacji domu, tarasie czy balkonie, a także w pomieszczeniach wilgotnych, w tym łazience, toalecie czy pralni. Impregnaty kamienia warto też stosować w sytuacji, gdy powierzchnia jest narażona na zabrudzenia.

Impregnacja powierzchni płaskich z granitu polerowanego bądź szlifowanego, które słabo chłoną wilgoć, brud i kurz, nie zawsze jest konieczna. Warto ją jednak wykonać, aby cieszyć się nienagannym wyglądem produktu przez długi czas.

Impregnacja kamienia o wysokiej nasiąkliwości, takiego jak wapień, piaskowiec, trawertyn, onyks albo niektóre marmury, jest obowiązkowa. Preparat wypełnia pory w kamieniu, przez co ogranicza chłonność powierzchni. Blaty, okładziny ścienne i podłogowe w łazience wykonane z tych materiałów warto impregnować raz na 3 miesiące. Okładziny ścienne i parapety wewnętrzne montowane w innych pomieszczeniach należy pokryć warstwą preparatu raz na pół roku, a posadzki – raz na pół roku albo w zależności od intensywności użytkowania.

Granit również posiada naturalne pory, przez które może chłonąć ciecze. Dlatego warto go impregnować i w ten sposób zredukować ryzyko wchłaniania wody przez kamień. Zaleca się systematyczną pielęgnację co pół roku. Jeśli chcesz pokryć ochronną warstwą granitowy blat w kuchni, koniecznie wybierz impregnat do kamienia z atestem potwierdzającym, że jest bezpieczny w kontakcie z żywnością.

Chemia do czyszczenia kamienia w Salonie HOFF

Klej do kamienia elewacyjnego, zaprawa do fugowania, a może impregnat – jakiego produktu potrzebujesz? W asortymencie Salonu HOFF czeka na Ciebie profesjonalna chemia do czyszczenia kamienia i preparaty do impregnacji, które pozwolą Ci zachować użyteczność i doskonały wygląd kamiennych powierzchni przez długie lata.

Zobacz też pozostały asortyment Salonu HOFF. Armatura i ceramika łazienkowa, baterie kuchenne, drzwi, podłogi, farby, okleiny ścienne to zaledwie część z bogatej oferty produktowej. Wybierz materiały i akcesoria, które pozwolą Ci stworzyć idealne wnętrze.

Klejenie

Wybór rodzaju kamienia, jego odcień i kształt to jeden z elementów zmian w naszym wnętrzu, pozostaje wybór ważnych elementów składowych, czyli chemii budowalnej. Wyklejanie kamienia należy rozpocząć od miejsc najbardziej widocznych, unikając nieładnych łączeń w miejscach reprezentacyjnych. Zaleca się klejenie od dołu, opierając pierwszy rząd płytek na podłożu. W przy­padku braku równego, poziomego podparcia dla płytek, klejenie rozpoczynamy od ustawienia poziomu, od niego rozpoczynamy klejenie. Najlepszy efekt uzyskuje się klejąc kolejne rzędy z przesunięciem o 1/2 szerokości płytki kamiennej względem poprzedniego rzędu. Płytki należy wyklejać jednocześnie z kilku kartonów, zachowując odstępy na fugę. Mocować  należy wyłącznie przy zastosowaniu kleju elastycznego mrozoodpornego i odpornego na wilgoć – przeznaczonego dokładnie do montażu kamienia naturalnego. Kleje są głównym elementem chemii do kamienia naturalnego.

Zabezpieczenie

Kamień naturalny będzie posiadał odpowiednio długą trwałość dzięki zastosowaniu specjalnych impregnatów, środków chroniących go przed czynnikami zewnętrznymi i zabrudzeniem. Większość impregnatów jest wodorozcieńczalnych, przeważnie na bazie sylikonów do powierzchniowej hydrofobizacji wewnątrz i na zewnątrz budynków - proces nadawania powierzchniom materiałów własności hydrofobowych tj. odpychania wody. W skrócie hydrofobizację przeprowadza się w celu zapobiegania wnikaniu wody w głąb struktury materiałów.

Impregnat stosujemy do gipsowych i betonowych płytek, jak również piaskowca, klinkieru i dachówek. Przed przystąpieniem do prac suchą powierzchnię należy oczyścić z kurzu, brudu, oleju i smaru, itp. Powierzchnie, które nie będą impregnowane np. szyby, części metalowe, drewniane, kamień polerowany itp. należy starannie zabezpieczyć. Przed użyciem pamiętajmy, by impregnat odpowiednio wymieszać. Chemią kamieniarską w postaci impregnatu należy zastosować też na spoinę, co najmniej po 7 dniach po zakończeniu prac. Impregnować przy suchej pogodzie i temperaturze od +5 do +25° C. Impregnat nanosimy jednorazowo metodą natryskową. Płytki betonowe i pozostałe nanosić należy pędzlem lub metodą natryskową. Impregnat musi być nakładany bardzo równomiernie a przy mocno chłonnych powierzchniach betonowych powinien zostać nałożony dwukrotnie - warstwę dodatkową nakładać w zależności od chłonności, temperatury otoczenia i powierzchni nie później niż po 20 minutach. Impregnowana powierzchnia powinna być nasycona dokładnie i równomiernie.
RozwińZwiń
Filtry
PLN -PLN
Statusy
Mrozoodporność
Rodzaj
Kolorystyka

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?