0

Czarno-biała łazienka marmurowa. Triki, dzięki którym samodzielnie stworzysz koncepcję łazienki

Dodano:2021-11-22
Kategorie:BLOG

Autorka wpisu: Zosia Maj

Czarno-biała łazienka marmurowa – triki, dzięki którym samodzielnie stworzysz koncepcję łazienki


Czarno-białe łazienki z marmurem
stanowią wizytówkę wnętrzarskiej elegancji. Klasyczne kolory, jakimi są czerń i biel, wyrażone pięknem eleganckiego kamienia, stanowią ponadczasowe połączenie dostarczające wnętrzu luksusowego wyglądu. Czy da się samodzielnie stworzyć koncepcję czarno-białej łazienki z marmurem, tak, by wyglądała jak z profesjonalnego projektu? Jak ułożyć płytki czarno-białe w łazience, aby nie zaburzyć proporcji wnętrza?

W tym artykule pokażemy najciekawsze projekty czarno-białych łazienek z marmuru, dzięki którym zdradzimy Ci techniki tworzenia kontrastowych aranżacji. Dostaniesz listę zestawiającą najładniejsze płytki marmurowe 2021/2022, która pozwoli Ci wybrać idealny duet czarnej i białej płytki. Na koniec pokażemy 12 trików optycznych, dzięki którym wpłyniesz na wrażenie proporcji łazienki. Zainspiruj się!

 
Przejdź do akapitów:
 1. RANKING: Czarno-białe płytki marmurowe do łazienki 2021/2022
 2. Płytki marmurowe BIAŁE – TOP 6 kolekcji
 3. Płytki marmurowe CZARNE – TOP 6 kolekcji
 4. Jak łączyć płytki łazienkowe marmurowe? Najładniejsze zestawy
 5. 12 trików optycznych przydatnych podczas projektowania łazienki
 6. Łazienka czarno-biała – inspiracje i wskazówki, jak układać płytki
 7. Czarno-białe łazienki – inspiracje na żywo w Salonie HOFF


RANKING: Czarno-białe płytki marmurowe do łazienki 2021/2022

Sukcesem w zaprojektowaniu czarno-białej łazienki z marmurem są w pierwszej kolejności płytki. Wzór i format kafli silnie wpływa na wizualny efekt końcowy aranżacji: na to, czy wnętrze będzie prezentować się luksusowo, czy przykładowo niemodnie i nieestetycznie przez zbyt mały format płytek. W naszym rankingu uwzględniliśmy kolekcje płytek, z którymi nie grozi Ci aranżacyjny faux pas. Poznaj bestsellerowe kolekcje!

Płytki marmurowe BIAŁE – TOP 6 kolekcji:

 1. Pietrasanta Poler 119,8x59,8 Tubądzin
 2. Marmo d'Oro MAT 119,8x119,8 Tubądzin
 3. Calacatta Gold poler 119,7x59,7 Cerrad
 4. Supreme Evo Invisible Select Lux 120x120 Flaviker
 5. Inferno Bianco poler 59,9x119,7 Ceramica Limone
 6. The Room STA VP6 120x260 Imola

 

Płytki białe marmurowe do łazienki ranking top 6 kolekcji - Salon HOFF

Płytki marmurowe CZARNE – TOP 6 kolekcji:

 1. Inferno Nero Poler 119,7x59,7 Ceramica Limone
 2. Regal Stone MAT 79,8x79,8 Tubądzin
 3. Supreme Evo Noir Laurent Lux 120x60 Flaviker
 4. Marquina gold mat 119,7x119,7 Cerrad
 5. The Room Infinity BR6 120 LP 120x120 Imola
 6. Etnos Ebano Poler 119,7x59,7 Ceramica Limone

 

Płytki czarne marmurowe do łazienki ranking top 6 kolekcji - Salon HOFF

Jak łączyć płytki łazienkowe marmurowe? Najładniejsze zestawy

Marmurowe kafle czarno-białe z naszego rankingu, mają tę zaletę, że możesz je dowolnie ze sobą łączyć. Pamiętaj jednak, że najlepszą praktyką łączenia czarnego i białego marmuru, jest wybieranie płytek w ramach tej samej kolekcji lub od tego samego producenta. Zdecyduj też, jaki chcesz osiągnąć efekt aranżacyjny. Zobacz, jakie zestawy możesz stworzyć:


ZESTAW 1. PŁYTKI DO ODWAŻNEJ ŁAZIENKI. MARMUR Z DUŻĄ ILOŚCIĄ ŻYŁ

Jeśli podobają Ci się czarno-białe łazienki z silnie zaakcentowanym motywem kamienia, możesz zdecydować się na duet białej płytki Calacatta Gold z czarną płytką Marquina Gold polskiej marki Cerrad. To połączenie nada Twojej łazience wyrafinowanego oblicza, a marmurowe żyły będą odgrywać we wnętrzu pierwsze skrzypce.

Czarno-biała łazienka marmur, złoto. W projekcie – biała płytka Calacatta Gold i czarna płytka Marquina Gold producenta Cerrad SALON HOFF

Czarno-biała łazienka: marmur, złoto.


ZESTAW 2. PŁYTKI BIAŁO-CZARNE I JEDEN DOMINUJĄCY MOTYW

Ciekawe efekty aranżacyjne dają też kombinacje czarno-białych kafli, w których jeden z kolorów dominuje nad drugim ilością marmurowych żył:

> DOMINUJĄCY BIAŁY MARMUR
Jeśli wolisz, by w Twojej łazience dominowały białe płytki, wybierz włoską kolekcję Supreme marki Flaviker. Marmurowe białe płytki do łazienki z kolekcji Supreme Evo Invisible Select Lux mają silne, szare spękania, natomiast płytka czarny marmur Supreme Noir Laurent wyróżnia się głębią koloru i charakterystyczną „złotą” żyłą.

Łazienka w marmurach z dominującymi żyłami na bieli. W projekcie – biała płytka Supreme Evo Invisible Select Lux i czarna płytka Supreme Noir Laurent producenta Flaviker. Salon HOFF

Łazienka w marmurach z dominującymi żyłami na bieli.

> DOMINUJĄCY CZARNY MARMUR
Wolisz, by czerń grała w Twojej łazience pierwsze skrzypce? Wybierz kolekcję Inferno Nero Inferno Bianco od Ceramica Limone. Dzięki tym płytkom stworzysz kompozycję, w której czerń mocniej się uwidoczni, a biel dostarczy łagodnego dopełnienia.

Łazienka w marmurach z dominującymi żyłami na czerni. W projekcie – płytki Ceramica Limone z kolekcji Inferno Bianco i Inferno Nero. SALON HOFF

Łazienka w marmurach z dominującymi żyłami na czerni.


ZESTAW 3. ZRÓWNOWAŻONY DUET CZERNI I BIELI

Łazienka w marmurach bardzo dobrze prezentuje się także wtedy, gdy ilość czerni do bieli jest mniej więcej w proporcji 50/50. To sposób rozmieszczania płytek, który szczególnie dobrze sprawdzi się w wąskiej łazience – wówczas czerń może posłużyć za optyczne skrócenie wnętrza. W takiej aranżacji ładnie zagra kolekcja płytek The Room producenta Imola. Czarny marmur z brązowymi pęknięciami The Room INFINITY BR6 stworzy elegancie połączenie u boku białej płytki The Room STA VP6 z cienką żyłą. To zestawienie o łagodnym wzornictwie, które nie przytłoczy wnętrza, lecz doda mu harmonijnej elegancji.

Płytki imitujące marmur do łazienki w proporcji 5050. W projekcie – czarny marmur The Room INFINITY BR6 i biały marmur The Room STA VP6 producenta Imola. SALON HOFF

Płytki imitujące marmur do łazienki w proporcji czerni i bieli 50/50.


ZESTAW 4. NA CZARNO LUB NA BIAŁO

Marmur jest na tyle charakterystycznym kamieniem, że i bez kontrastu pozwala uzyskać efektowny wygląd wnętrza. Jeśli podobają Ci się białe łazienki w marmurze i nie wiesz, jakie białe kafelki do łazienki wybrać, to koniecznie poznaj kolekcję Pietrasanta polskiej marki Tubądzin.

Jasna łazienka – biały marmur typu calacatta z kolekcji Pietrasanta od Tubądzin. SALON HOFF

Przestronna, jasna łazienka – biały marmur typu calacatta.


Chcesz optycznie zmniejszyć swoją łazienkę? Czerń to odważny wybór, ale w opcji z brązową żyłą daje znakomite efekty wizualne. Drewniana podłoga dodatkowo podkreśli ciepły odcień żył, co sprawi, że wnętrze nabierze przytulnego oblicza. Taki efekt zapewni Ci płytka Marquina Gold, polskiej marki Cerrad.

Luksusowe płytki czarne – marmur z kolekcji Marquina Gold producenta Cerrad. Salon HOFF

Luksusowe płytki czarne – marmur z brązową żyłą.


Nie boisz się wnętrza w głębokiej czerni? Płytki imitujące czarny marmur z kolekcji Etnos Ebano marki Ceramica Limone wprowadzą do Twojej łazienki głębię i tajemniczą atmosferę.

Łazienka czarno-złota z subtelnym marmurem Etnos Ebano marki Ceramica Limone. Salon HOFF

Łazienka czarno-złota z subtelnym marmurem.


12 trików optycznych przydatnych podczas projektowania łazienki

Decyzja o tym, jak i gdzie rozmieścić w łazience czarne i białe płytki, może wydawać się jedną z trudniejszych na poziomie tworzenia koncepcji łazienki. Doświadczeni projektanci nie mają trudności z takimi decyzjami, ponieważ znają proste triki optyczne z użyciem kolorów, pozwalające podkreślić walory metrażu i proporcji pomieszczenia.

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie 12 najczęściej stosowanych sztuczek optycznych. Zapoznaj się z nimi zanim zdecydujesz, gdzie i w jakich proporcjach rozmieścić płytki czarno-białe w łazience. Pamiętaj, że odpowiednie rozmieszczenie czarnego i białego koloru, może wpłynąć na optyczne powiększenie lub zmniejszenie, zwężenie lub poszerzenie, a nawet podniesienie lub obniżenie wnętrza. Zobacz:

12 trików optycznych, dzieki którym samodzielnie zaprojektujesz czarno-białą łazienkę. Salon HOFF


Łazienka czarno-biała: inspiracje i wskazówki, jak układać płytki, by optycznie zmienić proporcje wnętrza


TRIK 1. Optyczne zwężenie szerokiej łazienki

Jak optycznie zwęzić szeroką łazienkę trik z płytkami czarno-białymi - Salon HOFF

Jeśli Twoja łazienka jest stosunkowo szeroka i chcesz optycznie nadać jej proporcji zbliżonych do kwadratu, ta metoda jest dla Ciebie. Czarny marmur położony na centralnej i bocznej ścianie, przybliży optycznie ściany ku środkowi. Obawiasz się zbyt mocnego akcentu czerni? Możesz przełamać ciemną ścianę dużym lustrem lub jasną zabudową geberitu.


TRIK 2. Optyczne skrócenie i podwyższenie łazienki

Jak optycznie skrócić łazienkę - triki z czarno-białymi płytkami - Salon HOFF

Metoda umieszczenia czarnych płytek na centralnej ścianie sprawdzi się, jeśli Twoja łazienka jest podłużna, lub na tyle duża, że szukasz pomysłu na optyczne zmniejszenie przestrzeni. Czarne płytki marmurowe stworzą wyraziste tło dla wyposażenia i mocno wpłyną na optyczne przybliżenie frontowej ściany. W łazience zastosowano ponadto pionową wstawkę w postaci lustra, które optycznie podniosło wnętrze i zmniejszyło efekt szerokiego pomieszczenia.

TRIK 3. Optyczne obniżenie łazienki

Jak optycznie obniżyć łazienke - trik z czarno-białymi płytkami Salon HOFF

Twoja łazienka ma wysoki sufit i chcesz zniwelować efekt wysokich ścian? Pomaluj sufit na czarno, a na ścianach połóż biały marmur. Łazienka będzie wyglądać przestrzennie dzięki bieli, a czarny sufit sprawi wrażenie optycznie niższego wnętrza.

TRIK 4. Optyczne podwyższenie łazienki i podkreślenie ściany

Optyczne podwyższenie łazienki i podkreślenie ściany - triki z czarno-białymi płytkami - Salon HOFF

W optycznym wysmukleniu ścian pomoże Ci zastosowanie metody pionowych pasów. Nie muszą to być pasy na całej szerokości łazienki. Wystarczy, że stworzysz pionową dekorację przy użyciu czarnych płytek np. za wanną lub na gebericie, co optycznie podwyższy wnętrze. Zharmonizuj przestrzeń i wyróżnij też boczną ściankę czarnym marmurem, aby całość stworzyła spójną kompozycję.

WYJĄTEK: Pamiętaj, że ta sama metoda, da zupełnie inny efekt w kwadratowej łazience. Owszem, łazienka będzie wydawać się wyższa, ale jednocześnie optycznie mocno się ona zmniejszy!

triki optyczne w czarno-białej łazience - Salon HOFF - płytki marmurowe

Aranżacja czarno-białej łazienki. Płytki marmurowe Classy Nero 60x120 Paradyż.

TRIK 5. Optyczne zmniejszenie łazienki

Jak optycznie zmniejszyć łazienke - czarne płytki marmurowe - blog Salon HOFF

Czarne płytki na wszystkich ścianach łazienki świetnie się sprawdzą, jeśli metraż wnętrza jest stosunkowo duży. Aranżacja w czerni dostarczy poczucia luksusu i sprawdzi się u tych, którzy nie boją się ciemnych wnętrz.

TRIK 6. Optyczne powiększenie i rozjaśnienie łazienki

jak optycznie powiekszyć i rozjaśnić łazienkę - płytki marmurowe białe - Salon HOFF

Biały marmur będzie doskonałą bazą dla małych łazienek, w których chcemy uzyskać wrażenie większej przestrzeni. Po białe płytki marmurowe mogą też sięgać osoby, które cenią sobie jasne, doświetlone aranżacje, a przy tym chcą nadać przestrzeni eleganckiego wyglądu.

TRIK 7. Optyczne skrócenie ścian

Jak optycznie skrócić ściany - płytki czarno białe mogą obniżyć wnętrze - Salon HOFF

Płytka sięgająca do połowy ściany pozwoli ją optycznie skrócić, ale też doda łazience uroku w stylu retro. Na zdjęciu marka Paradyż zaprezentowała projekt łazienki z czarną płytką zwieńczoną dekorem. Jeśli marzy Ci się łazienka w płytkach do połowy ściany, zrezygnuj z motywu marmuru. Dodatkowe linie w postaci żył wprowadzą chaos do wnętrza. Lepszym wyborem będą gładkie płytki i wstawki z płytek dekoracyjnych. Do wnętrza możesz śmiało wybrać wyposażenie z retro zdobieniami.

 

Czarno-białe łazienki – inspiracje na żywo w Salonie HOFF

Odwiedź nasz Salon i zobacz na żywo, jak mogłaby wyglądać Twoja łazienka w marmurze. W naszym Salonie prezentujemy płytki łazienkowe marmurowe wielu producentów i w rozmaitych formatach. Jeśli wciąż czujesz, że potrzebujesz fachowego wsparcia w stworzeniu koncepcji Twojej łazienki, umów się z jedną z naszych Projektantek w Salonie HOFF na darmową* wizualizację łazienki. *Wystarczy, że zakupisz u nas płytki użyte w wizualizacji i wpłacisz kaucję zwrotną. Zapraszamy!

Zobacz powiązane artykuły


Maksymalizm wzbudza coraz większy podziw w świecie urządzania wnętrz. Zobacz, jak się urządzić w stylu maxi!

Jakie będą modne łazienki 2022? Jakie kolory do łazienki będą najmodniejsze? Obejrzyj naszą fotorelację!

Kiedy poznasz metodę "blokowania kolorów" dużo łatwiej przejdziesz przez proces projektowania łazienki!

Zobacz naszą analizę wnętrzarskich i łazienkowych trendów i poznaj najgorętsze zapowiedzi na bieżący 2021 rok!

 

 

 

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?