Kabiny prysznicowe półokrągłe

Kabina prysznicowa półokrągła – praktyczne rozwiązanie do małej łazienki

Kabina półokrągła swoje zalety skrywa w kompaktowej budowie. Ciasna łazienka zobowiązuje do wybierania wyposażenia, które nie będzie zajmować dużo miejsca i jednocześnie nie będzie sprawiać dyskomfortu w trakcie użytkowania. Kabiny prysznicowe półokrągłe działają z korzyścią zarówno dla niewielkiego metrażu łazienki, jak i dla samego użytkownika. Już sama kabina prysznicowa 80x80 półokrągła pozwala na komfortową kąpiel, a w łazience pozostawia dużo miejsca na rozlokowanie innych urządzeń sanitarnych. Prysznic półokrągły ma jeszcze ten plus, że w większości przypadków drzwi do kabiny prysznicowej półokrągłej są przesuwne. To sprawia, że kabina nie zajmuje więcej miejsca niż powierzchnia, na której zostaje osadzona.

Kabiny półokrągłe – standardowe wymiary

O tym, jakie wymiary będzie miała kabina decyduje w dużej mierze metraż łazienki. Kabiny prysznicowe półokrągłe występują w dwóch standardowych wymiarach: 80x80 i 90x90. Kabina prysznicowa 90x90 półokrągła z brodzikiem płytkim to klasyk, na który stanowi zarazem wygodne, jak i praktyczne rozwiązanie. Taka kabina zapewnia sporo swobody wewnątrz kabiny w czasie kąpieli, a opcja osadzenia jej na brodziku pozwala na oszczędność kosztów montażu. Płytki brodzik natomiast pozwala na bezpieczne i wygodne poruszanie się między strefą kabiny, a łazienką. Niski brodzik prezentuje się ponadto estetycznie i sprawia, że łazienka zyskuje na elegancji. Kabina prysznicowa 80x80 półokrągła również ceniona jest przez wielu Klientów, szczególnie tych, których metraż łazienki mocno ogranicza. Taka kabina nadal dostarcza wygody w trakcie kąpieli, choć warto w trakcie zakupu takiej kabiny wziąć pod uwagę indywidualne preferencje, uwarunkowania i potrzeby.

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Wybór kabiny prysznicowej może być prosty, jeśli tylko dokładnie zbadamy nasze potrzeby i przeanalizujemy warunki panujące w naszej łazience. Reszta to rzecz gustu. W małej łazience doskonale spisze się kabina prysznicowa półokrągła 80x80. Łagodne ranty i zaoblona budowa wprowadzą oddech do przestrzeni, a przesuwne drzwi kabiny zapewnią bezpieczeństwo użytkownikom w czasie korzystania z urządzeń sanitarnych, jeśli łazienka jest ekstremalnie mała. Kabina prysznicowa półokrągła 90x90 będzie doskonałym wyborem zarówno do niewielkich łazienek, jak i tych nieco większych. W przypadku większych łazienek można wówczas śmiało zdecydować się na opcję z otwieranymi na zewnątrz drzwiami.

RozwińZwiń

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?