
Baterie stojące - podstawowe informacje
Ten rodzaj armatury podłączamy do wody przy pomocy mobilnych wężyków, które poprzez swoją elastyczność ułatwiają nam montaż i ustawienia ceramiki w naszej łazience. Stosowanie zaworów z filtrami to dość istotny element, producentom zależy na informowaniu Klientów o takich właśnie szczegółach - głównie ze względy na uwarunkowania gwarancyjne. Armatura umywalkowa stojąca to bardzo popularna opcja, stosowana z dużą regularnością tak w łazience jak i w kuchni.
Baterie umywalkowe stojące montuje się bezpośrednio do umywalki lub blatu. Jest to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań w polskich domach, co wynika głównie z tego, że niegdyś baterie te były najłatwiej dostępne. Armatura ta charakteryzuje się tym, że dużo ciężej utrzymać ją w czystości, gdyż narażona na powstawanie osadów z mydła. Oczywiście nie jest to bardzo uciążliwe, jednak zauważalne podczas sprzątania łazienki.
Ilość dostępnych na rynku wzorów i modeli jest ogromna, dlatego istnieje możliwość dopasowania baterii umywalkowej do aktualnej aranżacji. Wśród najpopularniejszych modeli baterii powłoka wykonana jest z niklu lub chromu. Są to materiały trwała i estetyczne zarazem. Nieco mniej popularne, ale równie zjawiskowe są baterie o kolorze czarnym, białym czy złotym.
Kolejnym elementem decydującym o charakterze baterii umywalkowej jest jej budowa i zastosowane rozwiązania. Bateria umywalkowa składa się z następujących elementów: głównej części czyli korpusu, wylewki, mechanizmu regulacji przepływu wody oraz perlatora.
Korpus baterii umywalkowej może mieć różne kształty oraz rozmiary. Wyróżnić możemy baterie umywalkowe stojące wysokie, niskie, proste czy zakrzywione. Wylewka baterii umywalkowej to kolejny istotny element. Ważne żeby byłą ona dopasowana do kształtu i rozmiarów umywalki, zlewozmywaka czy wanny. Duże znaczenie dla wygląd baterii ma rodzaj zastosowanego mechanizmu regulacji przepływu oraz temperatury wody. Klasyczna bateria stojąca umywalkowa posiada dwa oddzielne uchwyty, jeden przeznaczony do wody zimnej, drugi do ciepłej. Mogą one przyjmować rożne kształty, w tym charakterystycznych kurków, popularnych w stylizacjach retro. Inną grupą baterii są te wyposażone w jeden uchwyt. Spotykane są również baterie bezdotykowe. Woda jest uruchamiana za pomocą fotokomórki, która uruchamia strumień wody o ustalonej wcześniej temperaturze i natężeniu. Regulowany jest także czas płynięcia wody. Natomiast perlator to nakładka w kształcie pierścienia, której zadaniem jest napowietrzenie wody i zmniejszenie jej zużycia podczas codziennego stosowania.
Bateria umywalkowa stojąca, ścienna czy wolnostojąca?
Poruszany wcześniej sposób montażu to na pewno kluczowa kwestia, którą trzeba przemyśleć na samym początku i dopasować do konkretnego typu umywalki. Baterie umywalkowe dzielą się na trzy rodzaje: sztorcowe (bateria łazienkowa stojąca), ścienne oraz wolnostojące. Baterie umywalkowe stojące montuje się bezpośrednio do umywalki (ew. blatu). Jest to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań w polskich domach, co wynika głównie z tego, że niegdyś baterie łazienkowe tego typu były najłatwiej dostępne na rynku.
Bateria umywalkowa ścienna montowana jest na ścianie i podłączana do rur z wodą. W bateriach podtynkowych widocznymi elementami są tylko wylewka oraz uchwyty. Pozostałą część schowana jest za ścianą. Jest to rozwiązanie popularne szczególnie w małych pomieszczeniach, gdzie każdy kawałek przestrzeni jest ważny.
Baterie umywalkowe stojące – oferta w Salonie HOFF
Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniej baterii może być naprawdę trudny. Zachęcamy zatem do kontaktu z naszymi Doradcami, którzy zawsze chętnie pomogą dobrać idealny model produktu, dopasowany do indywidualnych potrzeb! Zapraszamy także do obejrzenia oferty armatury łazienkowej na stronie Salonu HOFF!