Baterie umywalkowe stojące

Baterie stojące

Ten rodzaj armatury podłączamy do wody przy pomocy mobilnych wężyków, które poprzez swoją elastyczność ułatwiają nam montaż i ustawienia ceramiki w naszej łazience. Stosowanie zaworów z filtrami to dość istotny element, producentom zależy na informowaniu Klientów o takich właśnie szczegółach - głównie ze względy na uwarunkowania gwarancyjne. Armatura umywalkowa stojąca to bardzo popularna opcja, stosowana z dużą regularnością tak w łazience jak i w kuchni.

Baterie umywalkowe stojące montuje się bezpośrednio do umywalki lub blatu. Jest to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań w polskich domach, co wynika głównie z tego, że niegdyś baterie te były najłatwiej dostępne. Armatura ta charakteryzuje się tym, że dużo ciężej utrzymać ją w czystości, gdyż narażona na powstawanie osadów z mydła. Oczywiście nie jest to bardzo uciążliwe, jednak zauważalne podczas sprzątania łazienki. 
 

Ścienna, stojąca, a może wolnostojąca?

Poruszany wcześniej sposób montażu to na pewno kluczowa kwestia, którą trzeba przemyśleć na samym początku i dopasować do konkretnego typu umywalki. Baterie umywalkowe dzielą się na trzy rodzaje: sztorcowe (baterie stojące), ścienne oraz wolnostojące. Baterie umywalkowe stojące montuje się bezpośrednio do umywalki (ew. blatu). Jest to jedno z najczęściej spotykanych rozwiązań w polskich domach, co wynika głównie z tego, że niegdyś baterie te były najłatwiej dostępne. Armatura ta charakteryzuje się tym, że dużo ciężej utrzymać ją w czystości, gdyż narażona na powstawanie osadów z mydła. Oczywiście nie jest to bardzo uciążliwe, jednak zauważalne podczas sprzątania łazienki. Baterie umywalkowe stojące wysokie stosuje się częściej do więjszych umywalek i w kuchni.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniej baterii może być naprawdę trudny. Zachęcamy więc do kontaktu z naszymi Doradcami, którzy zawsze chętnie pomogą dobrać idealny model, dopasowany do indywidualnych potrzeb! Zachęcamy także do obejrzenia oferty armatury na stronie Salonu Hoff!

RozwińZwiń

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?