0

Łazienka na poddaszu. Nasze sposoby na wyjątkową aranżację

Dodano:2020-07-01
Kategorie:BLOG

Łazienka na poddaszu to marzenie wielu osób. Kiedy jednak dochodzi do jej urządzania, zaczynają pojawiać się trudności w jej praktycznym umeblowaniu i wyposażeniu. Jak z pomysłem zaadaptować skosy? Jak optymalnie zagospodarować przestrzeń? Wciąż brak Ci inspiracji? Obejrzyj gotowe projekty łazienek na poddaszu wykonane przez Projektantów HOFF! Na bazie zrealizowanych dla naszych Klientów wizualizacji łazienek 3D, przygotowaliśmy dla Ciebie proste wskazówki, dzięki którym dostrzeżesz w swoim poddaszu mnóstwo ciekawych możliwości aranżacyjnych.


Łazienka ze skosem? Dla nas to nie problem!

Powierzchnia podłogi na poddaszu nie oddaje rzeczywistej powierzchni użytkowej, jaką należy brać pod uwagę podczas szacowania faktycznie dostępnego miejsca. Wszystko to za sprawą spadów, które przestają być wygodne w użytku poniżej 190 cm wysokości. To właśnie w tych strefach należy pomyśleć nad funkcjonalnym zagospodarowaniem przestrzeni. Samodzielne zaplanowanie tych stref może nie być jednak takie proste. Rzuty łazienki nie dają takiego obrazu, co przekroje, którymi posługują się nasi Projektanci podczas tworzenia wizualizacji łazienek. Z tego powodu postanowiliśmy podzielić się z Tobą najciekawszymi realizacjami, aby zobrazować Ci, w jaki sposób możesz i Ty optymalnie wykorzystać przestrzeń pod niesfornymi skosami w Twojej łazience. Poznaj nasze triki!

Nowoczesna łazienka na poddaszu. Wizualizacja HOFF ShineWood z motywem drewna i czarnego marmuru.

Łazienka na poddaszu z wanną – pod skosem najlepiej

Jednym z praktycznych sposobów na zagospodarowanie skośnego sufitu jest postawienie pod nim wanny (o ile oczywiście kąt nachylenia sufitu na to pozwala!). Rekomendowana najmniejsza wysokość skosu pod wanną zaczyna się od 75 cm jednak z założeniem, że osoba siedząca w wannie będzie miała 95-110 cm miejsca (licząc od podłoża) oraz minimum 190 cm wysokości przed wanną.

Wizualizacja łazienki HOFF ShineBlack. Nasza rada: wykorzystaj skos na postawienie pod nim wanny. Pamiętaj o zachowaniu minimalnej wysokości 190 cm przed wanną.

Skosy bardzo często posiadają okna. Jeżeli w tym samym miejscu zależy Ci na postawieniu wanny, ustaw ją w takiej odległości, aby otwieranie czy późniejsze mycie okna nie stanowiło dla Ciebie problemu.

Wizualizacja łazienki HOFF ShineBlack. Nasza rada: jeśli zamierzasz postawić wannę pod oknem, zostaw nieco miejsca na swobodne mycie i otwieranie okna.

Łazienka na poddaszu z prysznicem – sposób na kabinę

Marzy Ci się prysznic w łazience na poddaszu? Masz do tego przeznaczony kącik lub wnękę pod skosem, ale masz obawy, co do możliwości zaadaptowania w tym miejscu prysznica? Nie musisz samodzielnie martwić się, jak tego dokonać. Wsparciem w tym zakresie zajmują się specjaliści w dziedzinie projektowania kabin niestandardowych.

Z naszego doświadczenia i bazując na zadowoleniu naszych Klientów, z czystym sumieniem możemy polecić kabiny z oferty „Na miarę” polskiej marki Radaway. Jest to producent z Poznania, który w zaledwie 10 dni wykonuje kabiny na zamówienie do nawet najbardziej skomplikowanych i niestandardowych łazienek. Nad wszystkimi etapami procesu aranżacyjnego czuwa zespół z Działu Kabin Niestandardowych. Problemu dla nich nie stanowią krzywe ściany, schodzące się skosy, zlokalizowane pod prysznicem okna, słupy konstrukcyjne czy inne niedogodności. Zapewniamy, ten zespół sprawi, że otrzymasz produkt o doskonałych parametrach technicznych i przeliczony co do 1 mm. Ustawienie kabiny, przeliczenia mocowania profili, ergonomiczne wielkości drzwi i ścianek – to wszystko zapewni Ci 100% komfortu i bezpieczeństwa użytkowego. I co ważne, jakość tych kabin Cię nie zawiedzie.

Wizualizacja łazienki na poddaszu – kabina prysznicowa z oferty „Radaway na miarę” dopasowana do skosu.

Prysznic we wnęce pod skosem? To częsty sposób urządzania łazienki, pozwalający w pełni wykorzystać przestrzeń. Jeśli posiadasz wnękę na poddaszu w swoim domu, w najniższej części skosu postaw ściankę prysznicową. Drzwi kabiny umieść natomiast w miejscu, w którym będziesz swobodnie wchodzić do kabiny (nie ma mowy o konieczności schylania głowy!). Takie drzwi prysznicowe zamówisz m.in. w ramach oferty „Radaway na miarę”. Nim jednak przystąpisz do zamówienia drzwi, pamiętaj o zachowaniu wygodnej wysokości pod prysznicem. Wnęka powinna umożliwiać Ci swobodne podnoszenie rąk podczas mycia głowy czy pleców. Za bezpieczną wysokość stropu pod prysznicem uznaje się 210 cm. Jeśli jesteś osobą niższą możesz założyć wysokość na poziomie minimum 190 cm. Powierzchnia brodzika? Rekomendujemy nie mniej niż 90x90 cm. To zapewni Ci swobodę ruchu podczas mycia i sięgania po kosmetyki.

Wizualizacja łazienki HOFF HexaGreen. Nasza rada: wykorzystaj na poddaszu wnękę na umieszczenie w niej prysznica. Pamiętaj o minimalnej wysokości stropu 190 cm (210 cm, jeśli jesteś osobą wysoką).

Mała łazienka na poddaszu – układ funkcjonalny w 5 trikach

Urządzanie małej łazienki na poddaszu, choć wydaje się być zadaniem trudnym – w rzeczywistości opiera się o schematy, którymi warto się kierować. Projekty małych łazienek na poddaszu zakładają kilka prostych trików, dzięki którym Twój pomysł na łazienkę powstanie o wiele szybciej, a Ty zaoszczędzisz sobie i fachowcom wielu nerwów podczas jej urządzania. Poznaj najbardziej sprawdzone zasady!

ZASADA 1: Prysznic bez docinania szyb? Postaw go obok drzwi

Chcesz zaoszczędzić nieco pieniędzy i kupić standardową kabinę do łazienki na poddasze bez konieczności jej docinania? Uwzględnij w planie łazienki postawienia kabiny prysznicowej obok drzwi wejściowych. Wysokość drzwi najczęściej oscyluje w granicy 2 metrów, co umożliwi Ci wstawienie pełnowymiarowej kabiny, bez konieczności zamawiania jej w wersji dostosowanej do skosów. Dzięki temu trikowi zaoszczędzisz pieniądze podczas zakupu kabiny.

Wizualizacja łazienki HOFF Tube 120. Nasza rada: jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na kupnie kabiny prysznicowej na poddasze, wybierz klasyczną kabinę i postaw ją obok drzwi wejściowych na jednej ze ścian.

ZASADA 2. Ciasna przestrzeń? Zamów lustra u szklarza i zastosuj kilka trików aranżacyjnych

Niewielką przestrzeń w łazience w łatwy sposób powiększysz stosując w odpowiednich miejscach lustra. Może to być pod skosem, ale dobrym miejscem będzie także naklejenie lustra przy blacie umywalkowym. Wybieraj lustra cięte u szklarza. Większy format lustra bez ramy wtopi się w przestrzeń i stworzy złudzenie faktycznie większego wnętrza. Zadbaj o to, aby odbijające się w nim części łazienki były atrakcyjne
dla oka i by lustro dostarczało wnętrzu więcej światła.

Wizualizacja łazienki HOFF Tube 120. Nasza rada: umieść lustra pod skosem, aby optycznie powiększyć przestrzeń łazienki. Wybieraj lustra cięte na wymiar.

Chcesz optycznie powiększyć blat w swojej łazience? Przyklej obok blatu umywalkowego lustro na całej wysokości ściany. Ten efekt Cię zaskoczy! Spójrz na poniższą wizualizację łazienki Projektanta HOFF. W tej łazience stoi tylko jedna umywalka; druga – to jej odbicie. :)

Wizualizacja łazienki na poddaszu HOFF ShineWood. Nasza rada: przyklej na ścianie duże lustro obok blatu umywalkowego, a optycznie stanie się on dwukrotnie większy.

ZASADA 3. Zamontuj pod skosem miskę wc i bidet

W ciasnej łazience, ściana ze skosem to doskonałe miejsce na postawienie toalety i bidetu. Dzięki takiemu zabiegowi, nie wytracasz miejsca w innych częściach łazienki na ceramikę, która jak wiadomo – nie wykorzystuje przestrzeni do samego sufitu. Na wbudowanie stelaża wc czyli tzw. „geberitu” pod skosem, będziesz potrzebować zaledwie 90 cm wysokości, natomiast, aby wygodnie usiąść na misie toaletowej, potrzebujesz minimum 130 cm wysokości licząc od podłoża.

Wizualizacja łazienki HOFF B-StoneMix. Nasza rada: w małej łazience na poddaszu zamontuj toaletę i bidet bezpośrednio pod skosem. Zyskasz dzięki temu miejsce w łazience na strefy wymagające od Ciebie postawy stojącej (np. blat umywalkowy, prysznic, szafy i szafki do sufitu itp.).

ZASADA 4. Przytulna strefa kąpielowa? Umieść pod skosem wannę

Jak na samym początku wspomnieliśmy – ściana ze skosem to wręcz wymarzone miejsce dla wanny. Zarówno wanna zabudowana, jak i wanna wolnostojąca sprawdzą się w tym ciasnym kąciku wręcz bajecznie. Dlaczego? Mniejsza ilość miejsca dostępna pod niskim stropem samoistnie tworzy najbardziej przytulną strefę we wnętrzu. Postawiona w kąciku wanna zbuduje intymny nastrój, w którym wystarczy, że postawisz zielone akcenty i świece zapachowe – a klimat wręcz zbuduje się sam!

Aranżacja łazienki na poddaszu w stylu glamour. Wanna wolnostojąca pod skosem otoczona świecami i paprocią. Wizualizacja HOFF GoldGrey.


Wizualizacja łazienki HOFF GrisCompass. Klimatyczna strefa kąpielowa – wanna wolnostojąca ustawiona pod skosem z oknem dachowym.

ZASADA 5. Blat umywalkowy przy ścianie bez skosu

To ważna zasada. Nigdy nie decyduj się na postawienie blatu umywalkowego pod niskim skosem! Z tego miejsca będziesz korzystać po kilka razy dziennie, przez co wygodna, prosta postawa to absolutne minimum jakiego będziesz potrzebować. Ściana przy blacie umywalkowym powinna być prosta i zapewniać miejsce na powieszenie lustra. Jeśli skos w Twojej łazience wypada obok planowanego blatu, to jest jak najbardziej w porządku. Pamiętaj tylko, aby umywalkę postawić bliżej ściany, przy której nie będzie konieczne krzywienie postawy w trakcie wykonywania codziennych zabiegów higieniczno-pielęgnacyjnych. Rekomendowana wysokość umiejscowienia umywalki na blacie wynosi 85 cm.

Wizualizacja łazienki HOFF RueDeParis. Nasza rada: zamontuj szafkę umywalkową na prostej ścianie, tak, aby było możliwe zawieszenie nad nią również lustra. Jeśli w pobliżu jest skos, umieść umywalkę w takim miejscu, aby skos nie przeszkadzał Ci w utrzymywaniu prostej postawy.


Wizualizacja łazienki HOFF ShineStone. Nasza rada: blat umywalkowy umieść przy prostej ścianie. Zainstaluj umywalkę w wygodnej odległości od nachodzącego skosu.


Wykorzystaj skos do przedłużenia blatu umywalkowego. Nie będzie to część, z której będziesz intensywnie korzystać, ale to doskonałe miejsce na postawienie akcesoriów, dekoracji i bibelotów, po które zamierzasz sięgać nieco rzadziej.

Wizualizacja łazienki HOFF HexaWhite. Nasza rada: wydłuż blat umywalkowy do samego końca skosu i wykorzystaj go na postawienie dekoracji i akcesoriów.

Nowoczesna łazienka na poddaszu – praktyczne porady Projektantów HOFF

W artykule nie dostrzegasz rozwiązań, z którymi aktualnie borykasz się w swojej niewykończonej łazience? Wiemy, jak podczas projektowania Waszych domowych wnętrz, przewija się przez Wasze głowy mnóstwo pomysłów, co do których nie macie pewności, czy dobrze sprawdzą się w codziennym życiu. Zachowanie odpowiednich odległości, montaż niestandardowych rozwiązań, sposoby na wykorzystanie niewygodnych przestrzeni. W tych wszystkich trudnościach towarzyszymy naszym Klientom na co dzień i staramy się przekuwać zagwozdki w proste do zrealizowania i zarazem stylowe rozwiązania.

Ty też potrzebujesz wsparcia doświadczonego Projektanta w zaplanowaniu Twojej łazienki? Zmagasz się ze skosami na swoim poddaszu i szukasz pomysłu na zaaranżowanie skomplikowanego układu wnętrza? Umów się na wizualizację łazienki 3D, w ramach której nasz Projektant w Salonie HOFF wykona dla Ciebie wymarzony projekt łazienki > zarezerwuj termin

Poszukujesz gotowych inspiracji? Obejrzyj wizualizacje łazienek naszych Klientów, które nasz zespół Projektantów przygotował w ramach usługi wizualizacji 3D > zobacz wizualizacje łazienek HOFF

Szukasz inspiracji na żywo? Na bieżąco fotografujemy ekspozycje łazienek w naszym Salonie, dzięki którym możesz czerpać realne inspiracje dla siebie i swojego domu. Aranżacje możesz obejrzeć zarówno bezpośrednio w naszym Salonie, jak i bez wychodzenia z domu za pośrednictwem naszej strony > zobacz galerię zdjęć aranżacji łazienek HOFF

Zobacz powiązane artykuły

Poznaj nasz ranking najbardziej pożądanych luster w 2020!
Przekonaj się, jak nieograniczone możliwości aranżacyjne dają tapety w łazience.
Designerska i funkcjonalna łazienka, zamknięta w zaledwie kilku metrach kwadratowych? Sprawdź nowoczesne rozwiązania, takie jak prysznic bez brodzika, armatura podtynkowa i wielofunkcyjne urządzenia.
Zobacz na przykładzie toalety myjącej Excellent DAKOTA, jak maksymalnie nowoczesna i komfortowa może stać się Twoja łazienka.

 

 

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?