0

Baterie natryskowe, baterie do prysznica

(204 produktów)
Kolumna Prysznicowa Vernis Shape 230 1 Jet 26286670 Hansgrohe DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Bateria Prysznicowa Parma Czarny PM7440BL Omnires DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Bateria Prysznicowa Grohterm 29124000 Grohe DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-

Bateria prysznicowa – armatura w Twoim stylu

Świeżo urządzana łazienka, a może gruntowny remont? Bez względu na skalę zmian, każda łazienka wymaga użycia armatury natryskowej. Prócz praktycznego zastosowania, baterie prysznicowe oferują dziś o wiele więcej. Stylowy design, technologię oszczędzania wody, urozmaicone możliwości regulacji temperatury i natrysku (praktyczne przyciski, stylowe pokrętła, chowany wąż prysznicowy itp.). To sprawia, że oprócz obowiązku zwracania uwagi na samo przeznaczenie produktu, Klienci mogą przebierać spośród niezliczonych możliwości wizualnych i funkcjonalnych. Każdy zatem może dostosować baterię zarówno do stylu łazienki, jak i indywidualnych preferencji.

Bateria do prysznica – na co zwracać uwagę podczas jej zakupu?

Funkcjonalność – to najważniejsza cecha baterii natryskowej. Czy spełnia ona Twoje oczekiwania? Czy posiada wygodną regulację stopnia natrysku wody i temperatury? Bateria natryskowa powinna pasować Ci w codziennym użytkowaniu, tak, aby nie wywoływała u Ciebie uczucia zdezorientowania czy powodowała trudności w jej regulowaniu.

Wygląd to kolejna ważna cecha. Ma bardzo duże znaczenie szczególnie, jeśli urządzasz łazienkę w określonym stylu.  Wówczas zwróć uwagę na kształt baterii, a nawet kolor. Jeśli urządzasz łazienkę w stylu industrialnym, możesz postawić na czarną baterię, która stylowo wpisze się w styl takiej aranżacji. Duże znaczenie w kwestii wizualnej ma również sposób montażu zestawu. Bateria prysznicowa natynkowa eksponuje całą baterię i będzie dobrym wyborem w większych przestrzeniach. Jeśli natomiast posiadasz niewielką kabinę prysznicową, dobrym wyborem będzie bateria podtynkowa, która zajmie niewiele miejsca i sprawi, że przestrzeń pod prysznicem będzie wyglądać minimalistycznie i stylowo.

Zwróć uwagę także na to, z czego wykonana jest bateria pod prysznic (jakiego użyto materiału, jaka jest jej powierzchnia i czy zastosowany stop jest nierdzewny). Najczęstszym materiałem wykorzystywanym podczas produkcji baterii są odlewy mosiężne, a także odpowiednie mieszanki metali. Głowice baterii prysznicowych robione są z ceramiki wykazującej odporność na działanie wilgoci. Z zewnątrz baterie najczęściej pokrywane są warstwą chromu, który nadaje im połysk. Na rynku dostępne są także matowe baterie natryskowe, które szczególnie dobrze spiszą się w nowoczesnych łazienkach.

Bateria do kabiny prysznicowej – funkcjonalność i design w jednym

Jeśli cenisz sobie innowacyjność wyposażenia, zwróć uwagę na „dodatki”. Bateria z termostatem może pełnić zarazem funkcję półki. Taki zestaw szczególnie sprawdzi się w przypadku niewielkiej przestrzeni pod prysznicem, kiedy nie ma miejsca na zrobienie murowanych wnęk na kosmetyki.

I najważniejsze – komfort i ekonomia. Bateria prysznicowa do kabiny powinna spełniać Twoje oczekiwania pod kątem odpowiedniego przepływu wody. Jeśli jesteś użytkownikiem prywatnym i korzystasz z wanny, wybierz baterię o większym przepływie. Jeśli jesteś inwestorem i uposażasz łazienki zlokalizowane w miejscach publicznych wówczas postaw na baterie o mniejszym przepływie.

Bateria natryskowa – na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Przede wszystkim na głowicę. To najważniejszy komponent baterii prysznicowej. Przesądza o szczelności baterii, a także jej jakości i niezawodności. Głowica odpowiada za regulację temperatury i siły strumienia wody. W trakcie jej zakupu zwróć uwagę na jej średnicę. Największą popularnością cieszą się te o średnicy 40 mm. Zasada jest jedna: im większa głowica, tym większy przepływ wody. W głowicach wyższej jakości montowane są także tzw. tłumiki (sitka), które odpowiadają za wytłumienie szumu płynącej wody. Baterie natryskowe dostępne są na rynku w trzech wariantach głowic:

> głowice termostatyczne odpowiedzialne są za utrzymywanie temperatury wody na stałym poziomie;

> głowice ceramiczne charakteryzują się dużą precyzją regulowania siły strumienia oraz temperatury wody, a także wykazują wysoką wrażliwość na różnego typu zanieczyszczenia w wodzie;

> głowice suwakowe wykorzystywane były w bateriach poprzedniej generacji i obecnie zastępowane są głowicami ceramicznymi.

Drugim ważnym wyznacznikiem jakości baterii jest jej waga. Zasada jest prosta – im bateria jest cięższa, tym jej wytrzymałość jest wyższa. Dzieje się tak z prostej przyczyny, otóż zwiększona waga oznacza grubsze ścianki, które zwiększają wytrzymałość baterii na zmienne działanie temperatury wody.

Jeszcze jednym ważnym czynnikiem są potrzebne akcesoria, a dokładniej ich prawidłowy montaż. Zwróć uwagę na odpowiednie zamocowanie filtrów oraz uszczelek. Ich zadaniem jest chronić baterię przed niechcianymi zanieczyszczeniami, a także pozwalają na jej prawidłowe uszczelnienie. Współcześnie oferowane baterie natryskowe posiadają od razu w zestawie potrzebne filtry i uszczelki, niemniej, jeśli natrafisz na model, który ich nie posiada – pamiętaj o ich dodatkowym zakupie.

Podtynkowa bateria natryskowa – co musisz wiedzieć?

Obecnie coraz częściej spotkać można aranżacje łazienek, w których pod prysznicem montowana jest bateria natryskowa podtynkowa. Nic dziwnego. Przemawia za nią duża funkcjonalność i wyjątkowa estetyka, która sprawia, że kabina dzięki niej prezentuje się elegancko i zarazem minimalistycznie. Jej dużą zaletą jest to, że nie musi być montowana bezpośrednio na instalacji wodnej. Można zatem dowolnie zdecydować, w którym miejscu bateria podtynkowa natryskowa się znajdzie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jej montaż wymaga wykucia bruzd na jednej ze ścian. Baterie natryskowe podtynkowe, w związku z tym, że posiadają elementy ukryte w ścianie, pozwalają zachować dużą ilość miejsca pod prysznicem. Ich minusem jest jednak wyższa cena w przeciwieństwie do baterii natynkowych, a także trudniejszy montaż. Czego jednak się nie robi dla stylowego wyglądu wnętrza?

Baterie wannowe z natryskiem – praktyczne połączenie dwóch funkcjonalności

Bateria wannowa z natryskiem umożliwia skorzystać zarówno z tradycyjnej kąpieli w wannie, jak i z funkcji prysznica. Możliwe jest to dzięki przełącznikowi wanna/prysznic, który zmienia źródło strumienia między wylewką, a słuchawką prysznicową. W zależności od gustów i możliwości montażowych w łazience, możesz wybrać baterię w wersji nawannowej (montowanej w wannie), albo w wersji montowanej do ściany przy wannie. Bateria wannowa ścienna z natryskiem prezentuje się elegancko, a przy tym pozwala na stworzenie strefy prysznicowej w wannie z zamontowaną ścianką nawannową.

Zrelaksuj się w strugach ciepłej wody

Nie musisz mieć wanny, aby odprężyć się w łazience. Z kojących właściwości wody łatwo skorzystasz w kabinie prysznicowej. Aby kąpiel była naprawdę przyjemna, potrzebna będzie Ci odpowiednia bateria prysznicowa natryskowa. Z jej pomocą ustawisz ulubioną temperaturę wody, a poręczna słuchawka prysznicowa rozproszy krople na Twoim ciele.

Oferowane w Salonie HOFF baterie natryskowe są na tyle uniwersalne, że większość z nich pasuje i do wanny, i do kabiny prysznicowej. Do swojej łazienki możesz wybrać model montowany bezpośrednio na ścianie lub w systemie podtynkowym.

Przekonaj się, jak różnorodne są baterie prysznicowe natryskowe

Bateria natryskowa to element, z którego będziesz korzystał codzienne, niezależnie od tego, czy bierzesz szybki prysznic, czy relaksującą kąpiel. Sam zdecyduj, czy wolisz model z wylewką, z którego woda popłynie wprost do wanny czy wystarczy Ci element połączony wyłącznie ze słuchawką prysznicową. Opcji masz oczywiście dużo więcej, gdyż nowoczesna natryskowa bateria umożliwia szybką zmianę łazienki w domowe SPA.

Możesz kupić samą baterię lub kolumnę prysznicową, co niezwykle często przydaje się w momencie, gdy dotychczasowa armatura się zepsuje. Bateria prysznicowa natryskowa sprzedawana w zestawie to z kolei najlepsze rozwiązanie, gdy robisz generalny remont łazienki lub urządzasz ją po raz pierwszy.

Prysznice natryskowe dopasowane do Twoich potrzeb

Chcesz łatwo ustawić ciepłą wodę? Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie bateria natryskowa termostatyczna. Jej dodatkowym atutem jest oszczędność zużywanej wody, której nie marnujesz w oczekiwaniu na strumień o odpowiedniej temperaturze. Takie baterie prysznicowe natryskowe doskonale sprawdzają się w domu z małymi dziećmi, gdyż ryzyko oparzenia zbyt gorącą wodą jest wtedy dużo mniejsze.

Planujesz strefę relaksu pod prysznicem? Nieoceniona będzie bateria natryskowa z deszczownicą. Nazwa słuchawki jest nieprzypadkowa. Urządzenie tworzy drobne strumienie wody, które przypominają kąpiel w kroplach deszczu. Bateria natryskowa z deszczownicą doskonale sprawdzi się w eleganckich łazienkach. Warto zapamiętać, że taka słuchawka montowana jest na stałe przy suficie. Nie możesz się nią umyć jak tradycyjnym prysznicem.

Salony Hoff - tu kupisz stylowe baterie natryskowe

Wyposażenie łazienki musi być trwałe, łatwe do utrzymania w czystości i praktyczne. Właśnie takie prysznice natryskowe znajdziesz w Salonie HOFF. Armatura to zaledwie jeden z elementów naszej oferty, która zawiera designerskie materiały wykończeniowe do łazienki i innych domowych pomieszczeń. W Salonie HOFF zaopatrzysz się też w nowoczesne płytki, kolorowe farby, trwałe tapety czy panele podłogowe. Serdecznie zapraszamy!

RozwińZwiń
Filtry
PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka
Wersja baterii
Rodzaj regulacji
Wylewka
Wykończenie

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?