Baterie natryskowe, baterie do prysznica

Bateria prysznicowa – armatura w Twoim stylu

Świeżo urządzana łazienka, a może gruntowny remont? Bez względu na skalę zmian, każda łazienka wymaga użycia armatury natryskowej. Prócz praktycznego zastosowania, baterie prysznicowe oferują dziś o wiele więcej. Stylowy design, technologię oszczędzania wody, urozmaicone możliwości regulacji temperatury i natrysku (praktyczne przyciski, stylowe pokrętła, chowany wąż prysznicowy itp.). To sprawia, że oprócz obowiązku zwracania uwagi na samo przeznaczenie produktu, Klienci mogą przebierać spośród niezliczonych możliwości wizualnych i funkcjonalnych. Każdy zatem może dostosować baterię zarówno do stylu łazienki, jak i indywidualnych preferencji.

Bateria do prysznica – na co zwracać uwagę podczas jej zakupu?

Funkcjonalność – to najważniejsza cecha baterii natryskowej. Czy spełnia ona Twoje oczekiwania? Czy posiada wygodną regulację stopnia natrysku wody i temperatury? Bateria natryskowa powinna pasować Ci w codziennym użytkowaniu, tak, aby nie wywoływała u Ciebie uczucia zdezorientowania czy powodowała trudności w jej regulowaniu.

Wygląd to kolejna ważna cecha. Ma bardzo duże znaczenie szczególnie, jeśli urządzasz łazienkę w określonym stylu.  Wówczas zwróć uwagę na kształt baterii, a nawet kolor. Jeśli urządzasz łazienkę w stylu industrialnym, możesz postawić na czarną baterię, która stylowo wpisze się w styl takiej aranżacji. Duże znaczenie w kwestii wizualnej ma również sposób montażu zestawu. Bateria prysznicowa natynkowa eksponuje całą baterię i będzie dobrym wyborem w większych przestrzeniach. Jeśli natomiast posiadasz niewielką kabinę prysznicową, dobrym wyborem będzie bateria podtynkowa, która zajmie niewiele miejsca i sprawi, że przestrzeń pod prysznicem będzie wyglądać minimalistycznie i stylowo.

Zwróć uwagę także na to, z czego wykonana jest bateria pod prysznic (jakiego użyto materiału, jaka jest jej powierzchnia i czy zastosowany stop jest nierdzewny). Najczęstszym materiałem wykorzystywanym podczas produkcji baterii są odlewy mosiężne, a także odpowiednie mieszanki metali. Głowice baterii prysznicowych robione są z ceramiki wykazującej odporność na działanie wilgoci. Z zewnątrz baterie najczęściej pokrywane są warstwą chromu, który nadaje im połysk. Na rynku dostępne są także matowe baterie natryskowe, które szczególnie dobrze spiszą się w nowoczesnych łazienkach.

Bateria do kabiny prysznicowej – funkcjonalność i design w jednym

Jeśli cenisz sobie innowacyjność wyposażenia, zwróć uwagę na „dodatki”. Bateria z termostatem może pełnić zarazem funkcję półki. Taki zestaw szczególnie sprawdzi się w przypadku niewielkiej przestrzeni pod prysznicem, kiedy nie ma miejsca na zrobienie murowanych wnęk na kosmetyki.

I najważniejsze – komfort i ekonomia. Bateria prysznicowa do kabiny powinna spełniać Twoje oczekiwania pod kątem odpowiedniego przepływu wody. Jeśli jesteś użytkownikiem prywatnym i korzystasz z wanny, wybierz baterię o większym przepływie. Jeśli jesteś inwestorem i uposażasz łazienki zlokalizowane w miejscach publicznych wówczas postaw na baterie o mniejszym przepływie.

Bateria natryskowa – na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Przede wszystkim na głowicę. To najważniejszy komponent baterii prysznicowej. Przesądza o szczelności baterii, a także jej jakości i niezawodności. Głowica odpowiada za regulację temperatury i siły strumienia wody. W trakcie jej zakupu zwróć uwagę na jej średnicę. Największą popularnością cieszą się te o średnicy 40 mm. Zasada jest jedna: im większa głowica, tym większy przepływ wody. W głowicach wyższej jakości montowane są także tzw. tłumiki (sitka), które odpowiadają za wytłumienie szumu płynącej wody. Baterie natryskowe dostępne są na rynku w trzech wariantach głowic:

> głowice termostatyczne odpowiedzialne są za utrzymywanie temperatury wody na stałym poziomie;

> głowice ceramiczne charakteryzują się dużą precyzją regulowania siły strumienia oraz temperatury wody, a także wykazują wysoką wrażliwość na różnego typu zanieczyszczenia w wodzie;

> głowice suwakowe wykorzystywane były w bateriach poprzedniej generacji i obecnie zastępowane są głowicami ceramicznymi.

Drugim ważnym wyznacznikiem jakości baterii jest jej waga. Zasada jest prosta – im bateria jest cięższa, tym jej wytrzymałość jest wyższa. Dzieje się tak z prostej przyczyny, otóż zwiększona waga oznacza grubsze ścianki, które zwiększają wytrzymałość baterii na zmienne działanie temperatury wody.

Jeszcze jednym ważnym czynnikiem są potrzebne akcesoria, a dokładniej ich prawidłowy montaż. Zwróć uwagę na odpowiednie zamocowanie filtrów oraz uszczelek. Ich zadaniem jest chronić baterię przed niechcianymi zanieczyszczeniami, a także pozwalają na jej prawidłowe uszczelnienie. Współcześnie oferowane baterie natryskowe posiadają od razu w zestawie potrzebne filtry i uszczelki, niemniej, jeśli natrafisz na model, który ich nie posiada – pamiętaj o ich dodatkowym zakupie.

Podtynkowa bateria natryskowa – co musisz wiedzieć?

Obecnie coraz częściej spotkać można aranżacje łazienek, w których pod prysznicem montowana jest bateria natryskowa podtynkowa. Nic dziwnego. Przemawia za nią duża funkcjonalność i wyjątkowa estetyka, która sprawia, że kabina dzięki niej prezentuje się elegancko i zarazem minimalistycznie. Jej dużą zaletą jest to, że nie musi być montowana bezpośrednio na instalacji wodnej. Można zatem dowolnie zdecydować, w którym miejscu bateria podtynkowa natryskowa się znajdzie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jej montaż wymaga wykucia bruzd na jednej ze ścian. Baterie natryskowe podtynkowe, w związku z tym, że posiadają elementy ukryte w ścianie, pozwalają zachować dużą ilość miejsca pod prysznicem. Ich minusem jest jednak wyższa cena w przeciwieństwie do baterii natynkowych, a także trudniejszy montaż. Czego jednak się nie robi dla stylowego wyglądu wnętrza?

Baterie wannowe z natryskiem – praktyczne połączenie dwóch funkcjonalności

Bateria wannowa z natryskiem umożliwia skorzystać zarówno z tradycyjnej kąpieli w wannie, jak i z funkcji prysznica. Możliwe jest to dzięki przełącznikowi wanna/prysznic, który zmienia źródło strumienia między wylewką, a słuchawką prysznicową. W zależności od gustów i możliwości montażowych w łazience, możesz wybrać baterię w wersji nawannowej (montowanej w wannie), albo w wersji montowanej do ściany przy wannie. Bateria wannowa ścienna z natryskiem prezentuje się elegancko, a przy tym pozwala na stworzenie strefy prysznicowej w wannie z zamontowaną ścianką nawannową.

RozwińZwiń
Filtry
PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka
Wersja baterii
Rodzaj regulacji
Wylewka

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?