Baterie natryskowe

Bateria prysznicowa – armatura w Twoim stylu

Świeżo urządzana łazienka, a może gruntowny remont? Bez względu na skalę zmian, każda łazienka wymaga użycia armatury natryskowej. Prócz praktycznego zastosowania, baterie prysznicowe oferują dziś o wiele więcej. Stylowy design, technologię oszczędzania wody, urozmaicone możliwości regulacji temperatury i natrysku (praktyczne przyciski, stylowe pokrętła, chowany wąż prysznicowy itp.). To sprawia, że oprócz obowiązku zwracania uwagi na samo przeznaczenie produktu, Klienci mogą przebierać spośród niezliczonych możliwości wizualnych i funkcjonalnych. Każdy zatem może dostosować baterię zarówno do stylu łazienki, jak i indywidualnych preferencji.

Bateria do prysznica – na co zwracać uwagę podczas jej zakupu?

Funkcjonalność – to najważniejsza cecha baterii natryskowej. Czy spełnia ona Twoje oczekiwania? Czy posiada wygodną regulację stopnia natrysku wody i temperatury? Bateria natryskowa powinna pasować Ci w codziennym użytkowaniu, tak, aby nie wywoływała u Ciebie uczucia zdezorientowania czy powodowała trudności w jej regulowaniu.

Wygląd to kolejna ważna cecha. Ma bardzo duże znaczenie szczególnie, jeśli urządzasz łazienkę w określonym stylu.  Wówczas zwróć uwagę na kształt baterii, a nawet kolor. Jeśli urządzasz łazienkę w stylu industrialnym, możesz postawić na czarną baterię, która stylowo wpisze się w styl takiej aranżacji. Duże znaczenie w kwestii wizualnej ma również sposób montażu zestawu. Bateria prysznicowa natynkowa eksponuje całą baterię i będzie dobrym wyborem w większych przestrzeniach. Jeśli natomiast posiadasz niewielką kabinę prysznicową, dobrym wyborem będzie bateria podtynkowa, która zajmie niewiele miejsca i sprawi, że przestrzeń pod prysznicem będzie wyglądać minimalistycznie i stylowo.

Zwróć uwagę także na to, z czego wykonana jest bateria pod prysznic (jakiego użyto materiału, jaka jest jej powierzchnia i czy zastosowany stop jest nierdzewny). Najczęstszym materiałem wykorzystywanym podczas produkcji baterii są odlewy mosiężne, a także odpowiednie mieszanki metali. Głowice baterii prysznicowych robione są z ceramiki wykazującej odporność na działanie wilgoci. Z zewnątrz baterie najczęściej pokrywane są warstwą chromu, który nadaje im połysk. Na rynku dostępne są także matowe baterie natryskowe, które szczególnie dobrze spiszą się w nowoczesnych łazienkach.

Bateria do kabiny prysznicowej – funkcjonalność i design w jednym

Jeśli cenisz sobie innowacyjność wyposażenia, zwróć uwagę na „dodatki”. Bateria z termostatem może pełnić zarazem funkcję półki. Taki zestaw szczególnie sprawdzi się w przypadku niewielkiej przestrzeni pod prysznicem, kiedy nie ma miejsca na zrobienie murowanych wnęk na kosmetyki.

I najważniejsze – komfort i ekonomia. Bateria prysznicowa do kabiny powinna spełniać Twoje oczekiwania pod kątem odpowiedniego przepływu wody. Jeśli jesteś użytkownikiem prywatnym i korzystasz z wanny, wybierz baterię o większym przepływie. Jeśli jesteś inwestorem i uposażasz łazienki zlokalizowane w miejscach publicznych wówczas postaw na baterie o mniejszym przepływie.

RozwińZwiń
Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?