Parawany do wanny, parawany nawannowe

Kultową rywalizację między wanną i prysznicem połączyć może jeden element: parawan wannowy. To zdecydowanie kompromis dla tych, którzy mimo posiadania małej powierzchniowo łazienki chcą jednocześnie posiadać wannę i kabinę. Pojedyncze lub podwójne parawany serii spełniają tę funkcję, często wyposażone w reling, który pełni zarówno funkcę standardowego uchwytu i poręcznego wieszaka na ręcznik. Stosowana jako dodatek premium dodatkowa powłoka zabezpiecza szybę i zwiększa jej wytrzymałość. Dodatkowo ułatwia utrzymanie parawanu nawannowego w czystości, sprawia że brud nie osadza się na szkle.
 

Czy prysznic może stać się wanną lub odwrotnie?

Dzięki odpowiedniemu parawanowi na wannę, Twoja łazienka dostanie zastrzyk nowej funkcjonalności. Jednoczęściowy, dwuczęściowy, trzyczęściowy, okrągły lub narożny - wybierzmy rodzaj parawanu wanowego kierując się umiejscowieniem i wymiarami wanny. Musimy wziąć pod uwagę W wyższych segmentach cenowych można znaleźć optymalne rozwiązanie dla swojej, osobiście urządzonej nowej łazienki. To gwarantuje doskonałe samopoczucie. Parawan jednoczęściowy to koncept połaczenia funkcjonalności i łatwości korzystania codziennie z kąpieli prysznicowych, ale gdy mamy czas na relaks możemy skorzystać również z kąpieli w wannie. Jest to klasyczne połączenie obydwóch rozwiązań na małej przestrzeni. Jednak, gdy zaplanujemy wszystko dokładnie z najmniejszymi szczegółami, okazuje się że można uzyskać bardzo dobry rezultat zachowując podwójną funkcjonalność.
 

Dobór parawanu nawannowego?

Producenci i sklepy mają w ofercie wiele modeli wanien w różnych kształtach, od prostokątnych, narożnych, przez okrągłe i po te o nieregularnych kształtach. Prawie każdy rodzaj wanny może zostać zabudowany odpowiednio dopasowanym parawanem, który daje pełny komfort i funkcjonalność kabiny prysznicowej, zastępując popularną zasłonkę prysznicową.
Dobierając parawan do konkretnego modelu wanny  musimy pamiętać, że większość producentów oferuje klientom już sprawdzone i konkretne rozwiązania. Pozostaje wybór spośród wielu kształtów czy wielkości, tak by parawan pasował na wannę, by był dopasowany także do stylu i wyposażenia łazienki, koloru ceramiki i mebli łazienkowych. Łazienka jako aranżacja powinna tworzyć jednolitą całość wizualną. Dobór parawanu nawannowego jest więc ważną częścią remontu lub uzupełnienia wnętrza łazienki.

Koszt jednak na plus

Musimy podkreślić, że zakup średniej klasy parawanu nawannowego to wydatek, który zmieści się w kwocie kilkuset złotych. Do zakupionego produktu dodawany jest zestaw montażowy, który pozwoli na  szybki i samodzielny montaż, bez większego wysiłku i w stosunkowo krótkim czasie dodasz wannie funkcję prsznica, przez co funkcjonalność łazienki wzrośnie co najmniej dwukrotnie. Ekonomiczny prysznic w wannie z parawen stanie się przyjemną codziennością.

 

Doradcy na miejscu

Dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniej opcji może być naprawdę trudny. Zachęcamy więc do kontaktu z naszymi Doradcami, którzy zawsze chętnie pomogą dobrać idealny model parawanu, dopasowany do indywidualnych potrzeb!  Zapraszamy do salonu łazienek w Krakowie. Specjaliści Salonu Hoff odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą w wyborze najlepszych rozwiązań. Zachęcamy także bardzo do obejrzenia naszej oferty na stronie Salonu Hoff!
RozwińZwiń

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?