0

Baterie nawannowe, baterie na wannę

(17 produktów)
 
Bateria 4Otworowa Essence 19578001 Chrom Grohe DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
3Otworowa Bateria Wannowa Essence 19976001 Grohe DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-
Bateria Wannowa Essence 4Otworowa 19578AL1 Grohe DARMOWA DOSTAWA OD 1500,-

Baterie nawannowe wielootworowe – charakterystyka baterii

Baterie nawannowe dostępne są na rynku w wersjach: trzy-, cztero- i pięciootworowej. To, co odróżnia baterie wielootworowe od tradycyjnych baterii wannowych to oczywiście ich budowa. Bateria wielootworowa posiada elementy, takie jak: wylewka, słuchawka prysznicowa, przełącznik wanna/prysznic i uchwyty sterujące strumieniem wody, które mocowane są oddzielnie.

Bateria nawannowa dwuotworowa to z kolei tradycyjne rozwiązanie, które występuje w formie pojedynczej baterii z mieszaczem lub w formie oddzielnie montowanego mieszacza i wyjmowanej wylewki z ukrytym wężem. Tradycyjna bateria wannowa jest dość chętnie wybieranym rozwiązaniem, bowiem niewielkim kosztem pozwala cieszyć się praktyczną i estetyczną armaturą wannową w niemal każdej łazience.

Baterie nawannowe dwuotworowe
Źródło: Materiały producenta Kludi

Baterie wannowe 3-otworowe

Na rynku dostępne są jednak baterie, które oferują nieco więcej. Zacznijmy od baterii wannowej 3-otworowej. W skład takiej baterii wchodzą najczęściej mieszacz, wylewka z przełącznikiem wanna/prysznic i słuchawka prysznicowa z ukrytym wężem. Baterie wannowe trzyotworowe będą dobrym wyborem do wanien, do których przymocowana jest ścianka prysznicowa. Słuchawka prysznicowa zawarta w zestawie pozwoli na szybki prysznic bezpośrednio w wannie.

Baterie wannowe 4-otworowe

Kolejnym wariantem wśród baterii nawannowych są baterie 4-otworowe. Bateria nawannowa 4-otworowa posiada często tę samą konfigurację, co bateria 3-otworowa, z tym, że dodatkowy otwór przeznaczony jest na przełącznik wanna/prysznic. Bywa, że bateria wannowa czterootworowa posiada wbudowany przełącznik w wylewce. Wówczas pozostałe 3 otwory przeznaczone są na dwa uchwyty (pokrętła) i wyjmowaną rączkę prysznicową.

Baterie nawannowe czterootworowe
Źródło: Materiały producenta Kludi

Baterie wannowe 5-otworowe

Ostatnim wariantem dostępnym na rynku jest bateria nawannowa 5-otworowa. W tym zestawie znajduje się najczęściej wylewka, słuchawka prysznicowa wyjmowana, przełącznik wanna/prysznic i dwa uchwyty (pokrętła). Ten typ baterii sprawdzi się doskonale w eleganckich łazienkach i w pokojach kąpielowych uchodzących za pomieszczenie luksusowe i pełne komfortu. Bateria wannowa wielootworowa doda przestrzeni elegancji i będzie prezentować się bardzo nowocześnie i awangardowo.

Baterie nawannowe wielootworowe – montaż

Baterie wielootworowe dają duże możliwości tworzenia dowolnych kompozycji jej elementów. Oznacza to, że bateria wielootworowa może zostać spersonalizowana pod własne potrzeby i oczekiwania. Musi to jednak zostać uwzględnione już we wczesnym etapie remontowania i urządzania łazienki.

Sam montaż baterii wielootworowych jest nieco bardziej skomplikowany niż w przypadku klasycznych baterii wannowych. Po pierwsze wymagają one więcej miejsca. Zwykle ich montaż odbywa się na podestach lub półkach umiejscawianych tuż przy wannie. Jest to metoda, którą najczęściej stosuje się, gdy rant wanny jest zbyt wąski lub gdy Klienci decydują się na wannę wolnostojącą. Jeśli jednak rant wanny jest wystarczająco szeroki, wówczas bateria nawannowa jest montowana bezpośrednio do obrzeża wanny.

Zalety baterii nawannowych

Bateria nawannowa ma tę zaletę, że jej umiejscowienie sprawia, że regulacja temperatury i strumienia wody jest na wyciągnięcie ręki. Słuchawka prysznicowa z chowanym wężem pozwala korzystać z prysznica w sposób komfortowy. Schowany wąż jest ponadto zabezpieczony przed ciągłym kontaktem z wodą, dzięki czemu na wężu nie osadza się tak szybko kamień. Przestrzeń, w której ukryty jest wąż jest wyposażona w rynny ociekowe, dzięki czemu zebrana woda spływa bezpośrednio do kanalizacji.

Baterie nawannowe wielootworowe nie ustępują bateriom tradycyjnym pod kątem jakości. Są tak samo wyposażone w mieszacz i perlator, który pozwala korzystać z baterii w sposób wygodny, a przy tym troszczyć się o oszczędne zużycie wody.

O tym, który wariant baterii wannowej najlepiej wybrać, musisz zdecydować samodzielnie na etapie remontowania łazienki. Dzięki wczesnej decyzji montaż odbędzie się bez zbędnych komplikacji, a Ty będziesz mógł wybrać model, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim wyobrażeniom.

Baterie nawannowe
Źródło: Materiały producenta Grohe
RozwińZwiń
Filtry
PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka
Wersja baterii
Rodzaj regulacji
Wylewka
Wykończenie

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?