Lustra

Lustro Moon 80cm Miior

1890.00PLN / szt
W MAGAZYNIE

Lustro – praktyczna ozdoba Twojego domu

Lustro stanowi nieodłączny element każdego domu. Prócz jego praktycznej funkcji pozwalającej kontrolować własny wygląd, lustro pozwala optycznie powiększać pomieszczenia, dodawać wnętrzom nieco światła i nadawać im określony styl aranżacyjny. Uniwersalność lustra sprawia, że można umieścić je w niemal każdym wnętrzu. Jedyne o czym należy pamiętać, to umiejętne jego ustawienie, tak, aby jego obecność pomagała, a nie szkodziła. Szukasz lustra do przedpokoju? Przykładem dobrze umieszczonego lustra jest powieszenie go na końcu krótkiego korytarza. Takie umiejscowienie wydłuży i rozjaśni optycznie przedpokój. Przykładem z kolei źle umieszczonego lustra jest zawieszenie dwóch luster naprzeciwko siebie. Takie rozwiązanie zaburza postrzeganie perspektywy, rozprasza uwagę i wpływa negatywnie na uczucie spokoju i harmonii.

Lustro do łazienki – klasyczne czy dekoracyjne?

O tym, jakie wybrać lustro do łazienki, decyduje kilka czynników. Po pierwsze: metraż łazienki. W niewielkiej łazience najlepiej sprawdzi się duże lustro. Optycznie powiększy przestrzeń, dzięki czemu zwiększy poczucie komfortu w trakcie użytkowania.

Drugim istotnym czynnikiem jest styl wnętrza – to ważne by lustro uzupełniało ten styl, a nie stanowiło wyrwanego z kontekstu obowiązkowego elementu wyposażenia. Lustra łazienkowe należy dobierać umiejętnie i w zgodzie z panującym stylem aranżacyjnym we wnętrzu.

Kolejny istotny czynnik to kształt lustra. Lustro okrągłe sprawdzi się we wnętrzach o lekkim stylu, w którym dominują owalne wykończenia, miękkie elementy i roślinne dodatki. Natomiast ostre krawędzie lustra znakomicie sprawdzą się w nowoczesnych, zdecydowanych aranżacjach.

Innym ważnym czynnikiem jest funkcjonalność lustra. Okrągłe lustro o małej średnicy nie sprawdzi się u osób, którym zależy na widoczności całej sylwetki w odbiciu. Lustro z oświetleniem doskonale sprawdzi się w łazience bez okna, z uwagi na niedostateczną ilość dziennego światła. Lustro led będzie także znakomitym wyborem dla osób borykających się z wadą wzroku. Pamiętaj jednak o tym, że lustro podświetlane ma w sobie dużo z nowoczesności i awangardy. W trakcie urządzania łazienki postaraj się przemycić ten styl również w innych elementach wyposażenia wnętrza. Ta sama zasada obejmuje lustro w ramie. Rama stanowi kluczowy ozdobnik wnętrza – powinna zatem pasować, a nie zaburzać. Lustra dekoracyjne rządzą się swoimi prawami, o których musisz pamiętać.

Zasada zawieszania lustra - porady ekspertów HOFF

Jedną z ważniejszych zasad wieszania lustra jest zwrócenie uwagi na to, jakie elementy będą się w nim odbijać. Jak to sprawdzić? Zorientuj się, jaką trasę najczęściej obierasz w danym pomieszczeniu i w których punktach przebywasz najczęściej (sofa, łóżko, szafa, biurko, stół). Na bazie tych punktów i przebytej ścieżki zwróć uwagę w każdym z tych miejsc, jakie elementy dostrzegasz w odbiciu lustrzanym. Szukasz lustra do salonu lub sypialni? Jeżeli chcesz uniknąć powielania okna sąsiada w pomieszczeniu lub czujesz się niekomfortowo widząc własne odbicie w lustrze z poziomu sofy lub łóżka, postaraj się wybrać inne miejsce dla tego dodatku. Kieruj się zasadą, aby odbicie lustrzane prezentowało elementy, dzięki którym będzie czuć się w sowim domu spokojnie i komfortowo.

RozwińZwiń
Filtry
PLN -PLN
Statusy

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?