Lustra

Lustro Cerchio Z FI 70 MCJ Dostawa gratis

699.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Lustro Moon 80cm Miior Dostawa gratis

1590.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Lustro Cerchio Z 80 MCJ Dostawa gratis

799.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Lustro Koria Czarne 50x130 Ruke Dostawa gratis
Lustro Mira Czarne 130x50 Ruke Dostawa gratis
Lustro Senso LED 60x80 Dubiel Vitrum Dostawa gratis
Lustro Dot 60x90 Miior Dostawa gratis
Lustro Ella. 93 x 63cm Miior Dostawa gratis
Lustro Elipso R 60x80 MCJ Dostawa gratis
Lustro Elipso Z 60x80 MCJ Dostawa gratis
Lustro Donato 100x80 MCJ Dostawa gratis
Lustro Flavio 100x70 MCJ Dostawa gratis
Lustro Arko 100x60 MCJ Dostawa gratis
Lustro Modena II 600x1600 Dubiel Vitrum Dostawa gratis
Lustro Andrea Czarne  FI70 MCJ Dostawa gratis
Lustro Oslo Białe 65x65 ruke Dostawa gratis
Lustro Ferni 80 Miedź Ruke Dostawa gratis
Lustro Sunny LED Czarne Ruke Dostawa gratis
Lustro Mercury 70 Dubiel Vitrum Dostawa gratis
Lustro Zaria D2 60x80 MCJ Dostawa gratis
Lustro Scandinavia Biały 85x85 Ruke Dostawa gratis
Lustro Victoria Białe 80x100 MCJ Dostawa gratis
Lustro LUPE czarne 80 MCJ Dostawa gratis
Lustro pionowe 60x80 Fit Miior Dostawa gratis

Lustro – praktyczna ozdoba Twojego domu

Lustro stanowi nieodłączny element każdego domu. Prócz jego praktycznej funkcji pozwalającej kontrolować własny wygląd, lustro pozwala optycznie powiększać pomieszczenia, dodawać wnętrzom nieco światła i nadawać im określony styl aranżacyjny. Uniwersalność lustra sprawia, że można umieścić je w niemal każdym wnętrzu. Jedyne o czym należy pamiętać, to umiejętne jego ustawienie, tak, aby jego obecność pomagała, a nie szkodziła. Szukasz lustra do przedpokoju? Przykładem dobrze umieszczonego lustra jest powieszenie go na końcu krótkiego korytarza. Takie umiejscowienie wydłuży i rozjaśni optycznie przedpokój. Przykładem z kolei źle umieszczonego lustra jest zawieszenie dwóch luster naprzeciwko siebie. Takie rozwiązanie zaburza postrzeganie perspektywy, rozprasza uwagę i wpływa negatywnie na uczucie spokoju i harmonii.

Lustro do łazienki – klasyczne czy dekoracyjne?

O tym, jakie wybrać lustro do łazienki, decyduje kilka czynników. Po pierwsze: metraż łazienki. W niewielkiej łazience najlepiej sprawdzi się duże lustro. Optycznie powiększy przestrzeń, dzięki czemu zwiększy poczucie komfortu w trakcie użytkowania.

Drugim istotnym czynnikiem jest styl wnętrza – to ważne by lustro uzupełniało ten styl, a nie stanowiło wyrwanego z kontekstu obowiązkowego elementu wyposażenia. Lustra łazienkowe należy dobierać umiejętnie i w zgodzie z panującym stylem aranżacyjnym we wnętrzu.

Kolejny istotny czynnik to kształt lustra. Lustro okrągłe sprawdzi się we wnętrzach o lekkim stylu, w którym dominują owalne wykończenia, miękkie elementy i roślinne dodatki. Natomiast ostre krawędzie lustra znakomicie sprawdzą się w nowoczesnych, zdecydowanych aranżacjach.

Innym ważnym czynnikiem jest funkcjonalność lustra. Okrągłe lustro o małej średnicy nie sprawdzi się u osób, którym zależy na widoczności całej sylwetki w odbiciu. Lustro z oświetleniem doskonale sprawdzi się w łazience bez okna, z uwagi na niedostateczną ilość dziennego światła. Lustro led będzie także znakomitym wyborem dla osób borykających się z wadą wzroku. Pamiętaj jednak o tym, że lustro podświetlane ma w sobie dużo z nowoczesności i awangardy. W trakcie urządzania łazienki postaraj się przemycić ten styl również w innych elementach wyposażenia wnętrza. Ta sama zasada obejmuje lustro w ramie. Rama stanowi kluczowy ozdobnik wnętrza – powinna zatem pasować, a nie zaburzać. Lustra dekoracyjne rządzą się swoimi prawami, o których musisz pamiętać.

Zasada zawieszania lustra

Jedną z ważniejszych zasad wieszania lustra jest zwrócenie uwagi na to, jakie elementy będą się w nim odbijać. Jak to sprawdzić? Zorientuj się, jaką trasę najczęściej obierasz w danym pomieszczeniu i w których punktach przebywasz najczęściej (sofa, łóżko, szafa, biurko, stół). Na bazie tych punktów i przebytej ścieżki zwróć uwagę w każdym z tych miejsc, jakie elementy dostrzegasz w odbiciu lustrzanym. Szukasz lustra do salonu lub sypialni? Jeżeli chcesz uniknąć powielania okna sąsiada w pomieszczeniu lub czujesz się niekomfortowo widząc własne odbicie w lustrze z poziomu sofy lub łóżka, postaraj się wybrać inne miejsce dla tego dodatku. Kieruj się zasadą, aby odbicie lustrzane prezentowało elementy, dzięki którym będzie czuć się w sowim domu spokojnie i komfortowo.

RozwińZwiń
Filtry
PLN -PLN
Statusy
Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?