Łazienka dla singielki

Dodano:2018-01-25
Kategorie:Blog

Podpowiadamy, jak zaprojektować łazienkę dla singielki...

Wyobraź sobie domowe SPA. Pachnące olejki, nastrojowe światło, gdzieniegdzie świece, wanna z wygodnym zagłówkiem pełna gorącej wody i ty z książką relaksująca się po całym dniu pracy. W tle migocze biokominek, a widok roślin doniczkowych działa niezwykle relaksująco. Brzmi jak bajka? Niekoniecznie. Jeżeli chcesz tak urządzić swoją łazienkę – nic nie stoi na przeszkodzie!

Odkryj uroki domowego SPA

- Która z nas nie lubi długich, relaksujących kąpieli? Która z kobiet nie chciałaby takiego właśnie domowego SPA… A my jesteśmy od tego, by marzenia spełniać – mówi Sylwia Laska, dizajnerka salonów Hoff. Takie marzenia chce spełnić pani Małgorzata z Krakowa. Pracuje w dużej firmie, dom jest dla niej azylem, a łazienkę chce zaprojektować tak, by była jej domowym SPA. Uwielbia długie kapiele i czytanie w wannie. Co jej można zaproponować? Zacznijmy od oświetlenia.

W takim domowym SPA najlepiej sprawdzi się kilka punktów światła. Świetnym rozwiązaniem jest oświetlenie ledowe.
W łazience dla singielki nie może oczywiście zabraknąć półek i półeczek na kosmetyki. Najlepiej, zaprojektowanych w miejscach, do których można bez problemu sięgnąć w czasie kąpieli. Praktyczna okaże się także wanna ze specjalnym zagłówkiem.
- Wybierając wannę, w której będziemy spędzać trochę czasu, musimy kierować się wzrostem. Inną wannę zaproponuję pani, która jest niewysoka, a inną, kobiecie która ma ponad 1,70 wzrostu – mówi Sylwia Laska. - Do każdej z wanien można też dobrać odpowiedni zagłówek.

Odkryj uroki domowego SPA

Mając już odpowiednią wannę, czas pomyśleć o umywalce. Tutaj wybór jest ogromny! Mała, duża, w kształcie miski lub o nietypowych kształtach! Do wyboru, do koloru! Dobrze, by były to umywalki nablatowe, bo dużych blatów w kobiecej łazience nigdy dość! Nad umywalka konieczne jest też duże lustro.
- Dobrze w łazience singielki sprawdzi się np. lustro wysuwane. Poprawiając na przykład makijaż, można swobodnie przesunąć w swoja stronę takie lustro i dokonać niezbędnych korekt – podpowiada dizajnerka Hoff.

W łazience typu SPA zaleca się stonowane kolory i wykończenie z materiałów imitujących drewno. Takie rozwiązanie sprawi, że nasza łazienka będzie przytulna. Doskonale sprawdzi się też na przykład… biokominek! Jest ekologiczny i uniwersalny. Można go postawić w dowolnym miejscu. Biokominek zawsze przykuwa wzrok i jest niebanalną dekoracją każdego pomieszczenia.
W łazience singielki dobrze sprawdzą się również kwiaty. Jeżeli mamy naturalne oświetlenie łazienki, czyli okno, nie ma z tym problemu. Po prostu kupujemy rośliny, które nie muszą stać cały czas w bardzo jasnym pomieszczeniu. Gorzej, jeżeli w łazience nie ma okna. - Na to też jest rada. Teraz w sprzedaży są rośliny sztuczne, które praktycznie niczym nie różnią się od tych żywych. Do tego ładne, naturalne kamyczki i mamy świetną dekorację naszego domowego SPA – radzi Sylwia Laska.

W takiej łazience każda z pań będzie się czuła wyjątkowo!

Odkryj uroki domowego SPA

 
> Sprawdź także inne nasze artykuły blogowe!Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?