0

Ściana w bieli

Dodano:2017-05-24
Kategorie:BLOG

- Z czym kojarzy się Wam biały kolor? Chodzi nam o pierwszą myśl, wyobrażenie lub rzecz, jaka właśnie w tej chwili przychodzi Wam do głowy…Macie? Jeśli tak, to zapraszamy do dalszej lektury ;)

Zgadujemy, że zdecydowana większość z Was pomyślała o śniegu. Rozumowanie dość oczywiste i całkiem poprawne, ale niesie ze sobą kolejne skojarzenie. Śnieg bowiem kojarzy się z zimą, przez co sam kolor biały również uważany jest za barwę zimną i nieprzyjemną. Z tego powodu wielu Klientów zastanawia się czy ściany w bieli są dobrym pomysłem na udany i przytulny wystrój wnętrza. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i przekonać do bieli tych, którzy się wahają. Zaczynamy!





> Biel może być ciepła
Wbrew ogólnie panującemu przekonaniu, biały kolor nie musi sprawiać, że wnętrze staje się chłodne i mało przytulne. Trzeba pamiętać, że biel – dokładnie tak samo jak inne barwy – ma wiele odcieni, które w różny sposób oddziałują na postrzeganie otoczenia. Jeżeli więc nie lubimy jaskrawego oświetlenia, surowego wnętrza oraz dodatków w zimnych barwach, koniecznie musimy wybrać biel o ciepłym odcieniu. Należy również pamiętać, że odcieni nie wolno ze sobą mieszać. Decydując się na jeden z nich, powinniśmy używać go konsekwentnie.

> 100 twarzy bieli
Gdy wspominamy naszym Klientom o odcieniach bieli, często wydaje się Im, że jest ich niewiele. Bywają naprawdę zaskoczeni, gdy okazuje się, że w zależności od producenta farby, może ich być nawet ponad 100! Mowa o kolorach OFF WHITE, które są bardzo delikatnymi mieszankami bieli z odcieniami innych kolorów. Nie do końca biel, jeszcze nie kolor – a to daje nieograniczone wręcz pole do popisu. Do cieplejszych wnętrz nada się biel z domieszką barw żółtych czy kremowych, z kolei mieszanki z szarościami czy błękitami nadadzą iście skandynawskiego klimatu! Możliwości jest naprawdę wiele.

> Wymarzone tło
Zdolność dopasowania pozostałych elementów wystroju do białych ścian jest bardzo istotna. Jeśli zrobimy to w umiejętny sposób, uzyskamy piękne wnętrze z charakterem. Nie bez powodu to właśnie biel jest podstawą minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz. Daje ogromne pole do popisu projektantom i dekoratorom, którzy dzięki niej mogą realizować nawet najbardziej szalone pomysły. Jaskrawe dodatki, wyraziste gadżety czy wyjątkowe meble prezentują się znakomicie na białym tle – działa ono jak czyste płótno, na którym artysta tworzy swoje dzieła.

> Idealna para
Biel kocha drewno i to z wzajemnością! To połączenie daje duże pole do popisu, tworzy niepowtarzalny klimat i sprawia, że wnętrze nabiera smaku. Czy będzie to podłoga z naturalnego drewna czy stare drewniane meble – bez znaczenia – ten duet sprawdza się doskonale!

> Klasyka w czystym wydaniu
Nie zapominajmy o tym, że biel to kolor klasyczny, elegancki i szykowny. W połączeniu z czernią czy złotymi elementami daje z kolei wrażenie luksusu. Dobrze byłoby jednak, żeby biel została biała przez długi czas. Dlatego warto zaopatrzyć się w farbę dobrej jakości. Najważniejsze jest, by dobrze kryła, była plamoodporna i odporna na ścieranie. Biel to kolor wymagający, jeśli jednak zadbamy o niego od samego początku, możemy być spokojniejsi później.

> Uwaga na połysk
Satynowa biel może wyglądać efektownie, jednak jest pewien warunek. Ściana pokryta taką farbą musi być idealnie równa. Połysk uwydatni każdą nierówność, dlatego bardziej praktyczna jest farba matowa. Oprócz tego, że łatwiej jest zamaskować pod nią rysy czy inne niedoskonałości, lepiej też kryje podczas malowania, co usprawnia pracę.



> Trudna przyjaźń
Biel ciekawie współgra ze światłem. Z jednej strony odbija je i nadaje wnętrzom jasności, co bardzo dobrze sprawdza się w małych pomieszczeniach z niewielkim dostępem naturalnego światła - często w łazienkach, gdzie nie mamy na tyle miejsca, by oświetlić całość światłem dziennym. Zalecamy ostrożność w miejscach, gdzie okna znajdują się z południowej strony, może okazać się, że promieniowania słonecznego jest za dużo. W takim wypadku polecamy użycie chłodniejszych odcieni bieli, które zniwelują nadmiar światła.

> Optyczna iluzja
Kończąc, nie mogliśmy nie zwrócić uwagi na jeszcze jedną ważną zaletę białych ścian. Chodzi oczywiście o jej najbardziej znaną zdolność – optycznego powiększania wnętrza. To szczególnie ważne dla małych pomieszczeń. Biel sprawi, że mała kuchnia, salon czy łazienka staną się większe. Przynajmniej wizualnie! :)

 

 


Potrzebujesz więcej inspiracji? Zajrzyj już teraz na nasz profil na Instagramie!




 

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach i wydarzeniach?